Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tudnátok tanácsot adni? Lent...

Tudnátok tanácsot adni? Lent írom a részleteket.

Figyelt kérdés

Röviden az a kérdésem: (ha nem akarod végigolvani az egészet akkor csak erre próbálj válaszolni)

Vannak olyan emberek akiknek olyan különleges a kisugárzása, hogy bárkivel egyből összebarátkoznak, és mindenhol be tudnak illeszkedni, hogy beszélgetsz vele és mintha már ismernéd, annyira nyitottak és tele vannak önbizalommal. Mi a titkuk? Hogyan lehetnék én is hasonló?

Ja és szeretnék, de nem tudtam megkérdezni eddig egy ilyen embert sem. Mióta megszületett a kérdés a fejemben nem találkoztam olyannal akitől meg tudtam volna kérdezni.


A problémám hosszabban, pedig ez lenne:

Iskolát kellett váltanom idén. Az előző osztályommal kezdtem a gimit, oda jól beilleszkedtem, már a kezdetektől nyitott voltam mikor még sokan félénkek voltak, mindenkivel beszélgettem. Nem lettem mindenkivel jó barát, de beszélő viszonyban voltam mindenkivel és tudták milyen vagyok. Ismertek, tudták, hogy nyitott és segítőkész vagyok. Közelebbi barátokat először nehéz volt találnom, olyat akivel sulin kívül is sokat lehetek de végül sikerült az is.

Sajnos suliváltásra kényszerültem és minden megváltozott. Először elképesztően vártam az új sulit csupa jót hallottam róla, azt hittem jól fog menni minden, bár tudtam hogy kicsit félős leszek.

Elkezdtem járni és elég félős voltam sajnos, de azért odamentem néhány emberhez volt aki pár szót váltott velem, de sajnos utána már alábbhagyott az igazán minimális érdeklődés irántam. Volt aki még fúrt is. Egyszercsak azon kaptam magam, hogy én lettem a visszahúzódó introvertált csendes lány, aki amúgy nem én vagyok. olyan sokszor próbálok beleszólni beszélgetésbe és hasonló, de nem kérdeznek tőlem van hogy furán is néznek ha közbeszólok. Szóval még ha beszélgetek is valakivel nagyon egyoldalú, mert kb csak én kérdezek. Egyszerűen nem tudom mit tegyek. Sokszor próbáltam új erőre kapva bevetni magam és nagyon szocializálódni, de nulla pozitív visszajelzéssel nagyon nehéz és kiveszi belőlem az erőt. Még volt, hogy mondtam valamit és nekem is jöttek páran a véleményem miatt. Ezt tetézi, hogy nagyon az ellentéteim legtöbben. Sokat járnak bulizni, körmöshöz, csupa smink az arcuk és hetente mennek vásárolni, vagy rendelnek ruhát. Én nagyon nem ilyen vagyok a családom nem is gazdag még nem is voltam soha körmösnél, és sminkelni sem nagyon szoktam. Plusz még ha ez nem lenne elég a maszk miatt sokszor ha meg is szólalok nem hallják és azt sem látják, hogy mozog a szám. Az is nehéz, hog mindenkinek kialakultak már a barátai és sosincsenek egyedül, hogy odamenjek, hogy mizu.

Ezzel együtt nem tudom mit gondoljak, mert pl van egy lány aki kedves velem és sokat beszélgetünk viszonylag, de csak ha kettesben vagyunk, mások előtt zárkózottabb, meg néha úgy tűnik nincs kedve hozzám. Van még egy lány aki kedves velem és kérdez néha tőlem ha beszélek vele. Mikor múltkor vittem sütit karácskor azt nagyon dicsérte mindenki meg még viccelődtek is egy kicsit. Volt még egy lány akivel viszonylag jóban lettünk, de neki ott volt a barátnője akin úgy áttam nem örül neki hogy barátkozok a barátjával ezért eltávolodtam tőlük. Volt egy másik lány is akivel beszélgettem a suli 2. napján egy nagyon jót utána viszont bármikor odamentem nagyon zárkózott volt. Sok kezdődő dolog volt, rengeteg ember, de olyan nagy a bizonytalanságom, nem tudom mit tehetnék.

Egyébként 2 részre van szakadva az osztály, az egyik fele gamerekből és animésekből áll, ők inkább hasonlítanak rám, ez az osztály kissebb része, mostanában inkább feléjük, húztam, a másik fele olyanok mint amit leírtam. Van hogy beszélgetek velük és mondhatni jól megy. Ami a legrosszabb, hogy úgy veszem észre, hogy nem érdeklem őket. Nem kérdeznek nem keresnek, szinte semmi. Próbáltam elengedni, de mégiscsak az osztályom akikkel szinte minden nap vagyok, szóval nehéz.

Ami még fura vagy nem is tudom, hogy vannak a suliban csoportok ahol nem az osztállyal vagyok (fakt,nyelv) és ott elég jól elvagyok az emberekkel, ott jól érzem magam, inkább vagyok önmagam mint az osztályban, plusz szinte bárhova vetődök hamar megtalálom a közös hangot másokkal (délutáni programokon, vagy ilyesmin) az osztályban meg valahogy nem.


Nem tudom mit tegyek, tudom, hosszú lett elég összetett a dolog, ha van kérdésetek ezzel kapcsolatban írjatok, és ha valami tanácsot tudtok adni nagyon hálás lennék.



2022. jan. 28. 23:42
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez igazából nem titok. Szimplán annyiban mások a pozitív kisugárzású emberek, hogy a pozitív érzéseiket szó szerint kifelé sugározzák. Például ha szerelmes az ember, akkor szinte kicsordul belőle a boldogság érzése. Nem tud nem mosolyogni, ha látja a szerelmét. Szinte sugárzik belőle a boldogság.

Azok az emberek, akikkel jó együtt lenni, mert feltöltenek, általában őszintén kedvesek, vidámak, energikusak, optimisták... mert tényleg ezt érzik belül is. Teli vannak pozitív energiával.

Ha valaki fél, azon érződik. Bár leplezni lehet valamennyire, de akkor is fogja érezni a másik, hogy van valami gebasz.

Az is érződik, ha unatkozol, ha semleges vagy érdektelen vagy, ha kételkedsz magadban... a negatív érzéseket is ugyanúgy sugárzod.

Ha már alapból úgy mész oda valakihez, hogy kételkedsz, mégha nem is tudatos a másiknál, de valószínűleg erre fog reagálni. A saját belső érzéseidet fogja tükrözni részben az ő válasza.

A beszélgetéseknek mindig van egy alap "hangulata". Amikor a két fél összhangban van, pl amikor a legjobb barátoddal beszélgetsz, és mindketten jól érzitek magatokat. De ilyen az is, ha pl. két ember szinte már szenvedélyesen vitatkozik. Mindketten ugyanabban a vitában vesznek részt, ugyanúgy dühösek, ugyanúgy türelmetlenek.

A másik eset a disszharmónia, mikor pl. valaki szomorú, és képtelen befogadni a pozitív energiákat, képtelen átvenni a másik jókedvét. Igaz ez fordítva is, ha valakinek jó kedve van, és nem akarja, hogy más elrontsa ezt.

Egy bármilyen átlagos beszélgetés is ugyanígy zajlik. Vagy sikerül megteremteni az összhangot, vagy disszharmónia alakul ki. De mindkét esetben az történik, hogy az egyik fél sugároz valamit a másiknak, egy "hangulatot" (tulajdonképpen frekvenciát), és a másik vagy rácsatlakozik, vagy nem. Ez lehet pozitív és negatív hangulat egyaránt.

Ha a suliban kigúnyolnak valakit, mert pl alacsony, akkor megalázva fogja érezni magát, mert mindenki az osztályban azt sugározza felé, hogy ő alacsony, és az gáz. Ő pedig nem tud máshogy reagálni, mert lehet nem tudja, hogy védje meg magát. Vagyis szegény akaratlanul rácsatlakozik erre a negatív frekvenciára. Míg ha régen megtanulta, hogy milyen érzés az, hogy leszarja a többiek véleményét, vagy pl milyen nevetni saját magán, akkor elő tudja ezt venni, és abba a "hangulatba" kerülni. Ha a többiek nem erre számítottak, akkor viszont ők fognak összhangba kerülni az alacsony diák frekvenciájával.

Na ez elég hosszú lett, és picit bonyolult.

De a lényeg az, amit tanácsként szántam ebből, hogy próbáld meg félretenni a félelmeid, kételyeid, és próbálj meg olyan (pozitív) hangulatot, érzéseket sugározni a beszélgetésekben, amiket kezdeményezel, amilyennek szeretnéd a beszélgetést.

Ez nem garancia arra, hogy mindenkinél sikerülni fog, mert nyilván lesz olyan, aki nem fog "rádcsatlakozni". De ha pozitívabban, magabiztosabban és őszinte érdeklődéssel fordulsz mások felé, könnyebben elnyerheted a szimpátiájukat.

2022. jan. 29. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Akiknek ez kisujjból megy, van jó önértékelésük és magabiztosak, azaz rendben volt a gyerekkoruk. Odafigyeltek rájuk a szüleik, reagáltak az igényeikre, biztosították a szükségleteiket. Kezdve onnan, hogy csecsemőként megetetik, ha éhes, felveszik, ha sír, sokat tartanak vele szemkontaktust, mosolyognak rá, ölelgetik stb. Ha valakinek nincs önbizalma, a külvilágtól függenek az érzései, többletjelentést tulajdonít környezete viselkedésének, nem tudja fesztelenül önmagát adni, ott ezek a kisgyerekkori alapok hiányoznak.
2022. jan. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!