Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Fiatalok, volt olyan, hogy...

Fiatalok, volt olyan, hogy baráti körben szóltatok valakinek ezért?

Figyelt kérdés
Baráti talin, bulin vagy suliban szóltatok valakinek, hogy betegen inkább ne jöjjön. Bármilyen betegséggel ami fertőz úgy értem.

2022. febr. 11. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem, a baráti körömben mindenkinek van magától is annyi esze, hogy betegen nem megy társaságba, úgyhogy nem kell szólni ezért.
2022. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig elmondom az illetőnek, hogy ne jöjjön betegen, mert ő csak nyűgös és ha nem pihen, akkor tovább tart a gyógyulás, meg csak összefertőzne valakit. Aztán mégis így kaptam el a koronát, mert az illető után szólt, hogy ő beteg egyébként. De nekem betegen annyi erőm sincs, hogy megmozduljak, nem hogy még bulizzak, úgyhogy azt sem értem, aki így akarna elindulni bárhova.
2022. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2-es úgy értem akkor is szólnál, ha csak náthás az illető?
2022. febr. 11. 13:10
 4/12 anonim ***** válasza:
86%

Egy normális társaságban, ha valaki fertőzött, akkor még ő szokta jelezni, hogy: Bocsi, de nem tudok menni, mert nem vagyok jól.

Az viszont már régen rossz, ha másnak kell jeleznie egy beteg ember felé, hogy: Nem lenne jó ötlet betegen társaságba menni.

Ha még ennek ellenére is elmegy bulikázgatni a beteg emberke, akkor ott nagyon nagy gondok vannak a fejében. (Nesze neked társadalmi felelősségvállalás.) :,D

A helyzetet tovább fokozza, hogy: Basszus, járvány van!!!

2022. febr. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Egyrészt, kevésbé ismert tény, de a megfázás is fertőz, szóval igen. Másrészt, egy náthás, nyűgös emberrel nem lehet úgy bulizni, meg nagyon semmit csinálni, mert csak szenved, legalábbis nekem ez a tapasztalatom.

#2

2022. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"akkor is szólnál, ha csak náthás az illető?"

Ezt ki állapítja meg? Amúgy a "csak náthát" is vírusok okozzák jellemzően, tehát fertőző.

2022. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
4-es köszi :) Nálad hol van a határ ebben. A kicsit folyik az orra, stb gondolok?
2022. febr. 11. 13:16
 8/12 anonim ***** válasza:
50%

7-esnek...

Nálam ott kezdődik a határ, hogy:

Ismeretlen eredetű orrfolyás = Esetleges cseppfertőzés

Másrészről meg alapból hülyeségnek tartom a járványos időszakban történő bulikázgatást.

Miért is?!

Talán azért, mert lehet, hogy valakinek "éppen" nincsenek tünetei, de az nem azt jelenti, hogy nem fertőzött valamilyen betegséggel.

Lehet, hogy tünetmentesen tök jól elvan, mert éppen jó a hangulat, a helyszín, a társaság, stb... De közben ott mennyi embert megfertőzhet?! És az ottani, ezáltal újabb fertőzöttek mennyi további embert fertőznek meg közvetlenül/közvetve?! És így tovább...

Talán ebbe kéne először belegondolni... :,D

2022. febr. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
En hazakuldtem a hazibulimbol a csajt. Raadasul lehorgasztott fejjel ult, kohogott a levegobe, mondta, hogy lazas, es igazabol azert jott, mert az egyik pasi tetszett neki. Fel oraig kerdezgettuk, mit szeretne, aztan mondtuk, hogy mi sem szeretnenk elkapni, o nincs jol, hazadobja egyikunk. Covid elott termeszetesen.
2022. febr. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9-es vagyok, azt, hogy a pasi miatt jott, nem mondta, azt tudtam. De a pasinak nem tetszett, ezt is kideritettem mar, mert elotte probaltam segiteni.
2022. febr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!