Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy számodra ideális barátságb...

Egy számodra ideális barátságban miről beszélget(né)tek, miket csinál(ná)tok együtt?

Figyelt kérdés
2022. febr. 12. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

a beszédtéma mindig helyzetfüggő

közösen gamelni, dumálgatni, 1-1 programot szervezni stb

2022. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
A volt legjobb baratnommel, akit tevesen lelki tarsamnak is hittem, a szarvacska tesztabol indult ki egy beszelgetes, ami ki tudja, hogyan, elkanyarodott tobb fele is, mint az iskola, a filmek, szexualis dolgok (mert ebben a temaban sem volt semmi tabu koztunk), sajt, levego, mi a semmi, Isten es a Satan... szoval tenyleg megszamolni nem tudom, mennyi mindenrol beszeltunk - csak a szarvacskabol kiindulva
2022. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
38%
Nekem sosem volt barátom/barátnőm, így számomra ez elképzelhetetlen folyamat. Tudom magamról, hogy nem szeretem a small talk-os kérdéseket, hanem helyette megoldani szeretek problémákat, élethelyzeteket. (F39)
2022. febr. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én a barátnőmmel mindenről beszélgetek. Szex,munka,kapcsolatokat, egészségügyi dolgok,család , politika, más emberekről, stb stb szinte mindenről.

Csinálni pedig mindent ... moziba járunk,bulik ,koncertek,strand, alvás, kirándulás, haj festés,vásárlás, kocsikázás ,ismerkedés

Bármi amit eltudsz képzelni

2022. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt ilyen barátságban részem (sajnos meghalt). Órákon át beszélgettünk filozófáltunk,az ufóktól kezdve mindenféle összeesküvéselméleteken át a virágokból, autókról, munkáról, spiritualitásról, de legfőképpen az emberről, az emberi érzésekről, gesztusokról, amiket nem, ill. félreértelmezek. Ő segített rájönni, mi lehet a problémám, nagyon jó tanácsai voltak és ritka, de az ő humorát értettem, így jókat is nevettünk. Sétáltunk az esőben egy esernyő alatt (mindig nagyot vitt, mert én sose viszek), vettünk együtt kabátot, mert egyedül nem mertem bemenni a boltba, játszottunk egy társast, csak vele játszottam, főztünk, táncoltunk, énekeltünk (nagyon szép hangja volt), mindig a helyzethez megfelelő jelentésű zenét kerestünk, észérvekkel vitáztunk. Soha többé nem lesz ilyen barátom, mint ő volt, de talán semmilyen, visszabújtam a falai mögé.
2022. febr. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: Én is ilyen voltam hogy utáltam a small-talk-ot, és mindig csak a mély, érdekes, különleges, főleg filozófiai jellegű beszélgetésekre vágytam. Nagyjából ezért nem voltak barátaim :)


Aztán rájöttem hogy mire is való a small-talk, és arra is hogy ezt nem lehet skippelni.

A small-talk az kb olyan mint a bemutatkozás, csak érzelmi szinten, és megvan a koreográfiája.

A totál semleges témákból, pl. időjárásból derül ki hogy egyáltalán milyen ezzel az emberrel beszélgetni, milyen a hanghordozása, mimikája, stílusa, intelligenciaszintje, kedvessége, vagy akár a szájszaga :D stb. Aztán - ha "átment" a teszten mindkét fél számára a másik és "eltűrik" egymást mint beszélgetőpartner - rendszerint valami "veszélyesebb" téma jön, amiről már az illető több preferenciája is kiderül. Ekkor jöhet sport, hobby, hétvégi program, TV műsorok, hírek, vásárlás stb. Ezekből már nagyon sokminden ki tud derülni: ideológiák, világnézet, életstílus, vallás, pártpreferencia, szexualitás, nyitottság stb anélkül hogy ténylegesen meg kelljen ezeket említeni, belemenni, felvállalni, stb.

Én úgy vettem észre, hogy sokan ezt minden tudatosság nélkül csinálják (hiszen én is úgy csináltam régebben), de mivel elkezdett érdekelni a téma és beszélgettem másokkal is erről, kiderült számomra hogy sokan pontosan tudják hogy miről is van small-talk közben valójában szó, hiszen ekkor döntik el a felek hogy megbíznak-e egymásban annyira, hogy rátérhessenek a "big-talk"-ra.


Sok esetben ez a bizalom nem alakul ki, vagy egyoldalú lesz (pl egy leszóló stílusú ember egy elfogadó, bölcs partnerrel), ezért sosem jut el a mélyebb dolgokhoz. Tipikus példa a munkahelyi kollégák akik csak az időjárásról tudnak beszélni, pedig évek óta napi rendszerességgel találkoznak. Ők ha nem kollégák lennének, sosem találkoznának az életben, de a kényszerhelyzetben már csak illemből is beszédbe kényszerülnek, de érzik hogy nem bízhatnak egymásban olyan témákban amikből kiderülnének a gyengéik.


Amíg erre rá nem jöttem, addig nekem is csak olyan beszélgetőpartnereim voltak akik véletlenül ugyanolyan vakok voltak erre a folyamatra mint én :)


Ha felismered és elfogadod a small-talk lényegét, akkor neked is lesz sok barátod akikkel már a neked tetsző élethelyzetmegoldásos beszélgetéseket folytathatsz. Mert hát a small-talkon keresztül jutsz el oda. Hogyan vitassanak meg veled igazi élethelyzeteket ha nem bíznak benned? Azért ezek elég intim témák amiket nem osztunk meg minden jöttmenttel, mert pl egy tahó úgy belegázolhat a lelkivilágunkba hogy akár egy élet alatt sem jövünk rendbe.

2022. febr. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Cameroon ***** válasza:
50%
Szerintem barátság nem létezik minden kapcsolat érdek kapcsolat
2022. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7: bármi is a hited, azt fogod csak észrevenni a világodban.
2022. febr. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!