Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogos a kiakadásom?

Lol99999 kérdése:

Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Van egy "nagyon jó" barátom.Az előző munkahelyünk által lettünk barátok,amit sajnos az ő hülyesége miatt (is) kellett otthagynunk.Ennek már pár hónapja.

Azóta sajnos nem találtunk állandó munkahelyet, mert ő eddig ragaszkodott ahhoz, hogy továbbra is dolgozzunk együtt, voltak elképzelések, stb. A munkákat csak én kerestem, ő alig fektetett energiát ebbe.

Az utóbbi időkben sokat veszekszünk emiatt (is). Nemrég összevesztünk azon, hogy elfelejtettem egy megbeszélt találkozót,aznap már nem is volt hajlandó szóba állni velem. Másnap ment állásinterjúra oda, ahova én az előtte lévő héten voltam, fel is vettek. Aznap sem volt igazán hajlandó velem kommunikálni, este beszéltünk arról, hogy őt is felvették. Miután elmondta ezt a hírt, rá fél órára felhívott azzal, hogy mégse vállalja a munkát, mert előzőnap egy régi munkahelyéről kapott állásajánlatot és inkább oda megy dolgozni.

Amikor elmondtam az aggodalmaimat ezzel kapcsolatban (nyilván meg volt az oka, amiért otthagyta), akkor is hajthatatlan volt, mivel több pénzt tudna keresni. Ebből is hatalmas vita kerekedett, ugyanis már nagyon régóta hajtogatta azt, hogy csak úgy hajlandó állást elvállalni, hogy én is ott vagyok, továbbá rengeteg energiám és időm (na meg pénzem is) bele volt fektetve a munkakeresésbe, amit ezzel kukába dobott. Ezen kívül sérelmeztem, hogy egy jó ideig nem volt hajlandó velem beszélni, állítása szerint nem volt ideje, de a közös csoportba tudott reagálni, nekem 2 szót nem tudott írni.

A vita alatt össze - vissza beszélt, jogtalanul hozott fel eseteket (én se írtam vissza neki folyamatosan, amikor a testvérem kórházban volt és a szüleimmel telefonáltam egész nap ezzel kapcsolatban...), így nem váltunk el valami jó hangulatban.

Később próbáltam vele megbeszélni a dolgokat, ugyanez lett a vége, ő meg se akarta beszélni. Ennél viszont kiderült, hogy nem csak a több pénz az oka, hanem a kiszemelt helyről kiderült, hogy valószínűleg engem pár napig ingyen dolgoztattak volna és vége is lett volna a történetnek, továbbá neki elárultak pár nem túl bizalomgerjesztő információt (ugye két külön időpont,plusz őt más interjúztatta).

Ennek ellenére írogat nekem,mintha mi sem történt volna, én nem válaszolok.

Egyébként én személy szerint nem ragaszkodtam annyira a közös munkahelyhez, ő meg veszekedett azon velem, hogy egyszer nélküle jelentkeztem egy állásra, amit így el sem vállaltam, nem akartam "hátra hagyni".


Szóval a kérdés hosszabban:

Jogosan érzem magam megbántva azért, meeert:

-Aznap csak velem nem volt hajlandó beszélni és állítása szerint nem volt ideje

-Pár hónapnyi munkám ment kukába (csak én néztem a munkákat, szerkesztettem az önéletrajzát, ő csak pár telefont ejtett meg, de a számokat is én küldtem neki)

-Nem beszélte meg velem, mielőtt rábólintott

-Hagyta volna, hogy oda menjek dolgozni?

Plusz kérdés, hogy ezalapján jogos elküldenem a francba és véget vetni a barátságnak?


Plusz infó:Én albérletben élek, ő az édesanyjával, így én magamat tartom el, ő meg egy keveset rak le otthonra.Az ajánlatot korábban is megkapta,de visszautasította és ha minden jól ment volna a kiszemelt helyen, akkor is ezt vállalta volna el, pedig nincs nagy különbség a fizetés közt.

Bocsánat, ha zavaros lett! :)



2022. febr. 16. 23:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A szomorú helyzet az hogy dróton vagy rángatva.
2022. febr. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég gyerekes embernek hangzik. Oké, hogy jóban vagytok, de én a legjobb barátommal nem feltétlen fogok együtt dolgozni, mert nem biztos, hogy ugyanarra megyünk karrier terén. Most ha ő kitalálja, hogy orvos akar lenni és tanulni kezd, akkor neked is kötelező lenne ezt tenni (vagy fordítva) csak azért hogy együtt legyetek orvosok? Nem valami reális elképzelés.

Na meg ha egy állítólagos barátom hónapokig keveri a dolgokat, kvázi keresztbe tesz nekem, ami miatt nem tudok rendesen munkahelyet találni, csak hogy az ő kis szíve ne sérüljön, aztán meglépne egy ilyet, hogy ingyen kellene dolgoznom, ameddig ő pénzt kap érte, elgondolkodnék, hogy ennek a barátságnak lehet itt a vége.

2022. febr. 17. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Először is: lehet az életem szerelme, a leges legjobb barátom, de nem fogja megmondani nekem senki, hogy hova mehetek vagy sem dolgozni (vagy úgy bármi). Tanácsot adhat, de ezzel a kikötéssel mar az első hisztijénél küldtem volna az anyjához.

Másodszorra: a 8-9 évig tartó legjobb barátaim közül az egyikkel nem nagyon beszélek ,ő túl alom világban él. A másikkal pedig 2-3 naponta valamennyit beszélek.

Inkább vagyok egyedül, mint idegesítő, parancsolgató "barátokkal".

2022. febr. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyökérség az egész helyzet, de kétlem hogy nagyon részletezni kéne miért. Tudod te magadtól is.


Ez nem barátság, köze nincs hozzá. Hagyjuk ezeket a kifejezéseket, jó lenne nem új jelentéseket adni nekik.

2022. febr. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kihasznál, de rendesen.
2022. febr. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy tipikus mérgező kapcsolat, csak ez nem pár, hanem baráti.


Rossz hatással van rád, befolyásol és bánt.


Egész egyszerűen ignoráld és még ha végül úgy is döntesz, hogy szóbaállsz velw újra, ne menj soha egy munlahelyre vele, mert ugyanúgy el fogja cseszni és jobban rádtelepszik.

2022. febr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem orbitális ostobaság volt a részedről belemenni abba, hogy mindenképp együtt keressetek munkát és mindenképp együtt dolgozzatok. Jogosan akadsz ki, hiszen csak kihasznált és manipulált, ő nem a barátod és semmi értelme tartanod vele a kapcsolatot. Vedd ezt az egészet tanulópénznek és mostantól önállóan hozd meg az életeddel kapcolatos döntéseidet.
2022. febr. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért is? Ő dróton rángat, te meg olyan süsü vagy, hogy hagyod magad. NEM ő a hibás, mert képtelen vagy kiállni magadért ;)
2022. febr. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez messze volt a barátságtól, teljesen kihasznált és csakis érdekemberként tekintett rád.

Szerintem sem kellett volna belemenni a "közösen keresünk munkát - egy helyre megyünk dolgozni" duóba, mert ennek (a leírtakból kiindulva) akár sokkal rosszabb végkimenetele is lehetett volna.

Ne válaszolj az üzeneteire, hagyd őket figyelmen kívül, és ne hagyd, hogy visszarántson a régi játszmáiba.

2022. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Még a legjobb barátságban és pláne egy párkapcsolatban extrém teher tud lenni, ha együtt dolgoztok. Van ahol tud működni, de sok esetben többet árt a baráti kapcsolatnak is és a munka kapcsolatnak is, mint amennyit használ. Ha működik, csináljátok, de ha nem működik, akkor nem érdemes erőltetni.


HA együtt akartok munkát találni és dolgozni, akkor csináljátok együtt, egyetértésben. Ha nem értetek egyet, akkor beszéljétek meg, hogy mit miért akartok vagy nem akartok. De ez nem egy kötelező érvényű kapcsolat és pláne nem csak az egyik fél diktálja annak a szabályait. Ketten vagytok, addig vagytok összekötve, amíg mind a ketten ezt akarjátok. Ha nem egyetértésben hozzátok meg a döntéseket, akkor dönthet úgy az egyikőtök, hogy elfogadja a másik döntését, mert ő nem akar beleszólni. Viszont úgy egyikőtök sem dönthet, hogy a másiknak nincs beleszólása és az lesz, amit ő akar. Ha nem tudtok megegyezni róla, hogy közösen mit akartok, akkor felül kell bírálni azt a döntést, hogy együtt akarjátok csinálni és csinálhatja mindenki azt, amit ő akar, onnantól nem együtt csináljátok.


Az, hogy együtt akarjátok csinálni már ott megdőlt, hogy ő jelentkezett olyan helyre, ahova te nem, meg hogy ő nem akart olyan helyre menni, ahova te igen. Meg, hogy nem beszéltetek egymással a döntésekről.


Viszont ezen nem vitatkozni, meg sértődözni kell, hanem tisztázni egymással, hogy mit akartok. Nem érdemes a múlton rágódni, meg egymás fejéhez vágni, hogy ki mit hibázott.

Tegyétek félre, ami történt, mert változtatni nem tudtok rajta, az meg sehova nem vezet, ha azon vitatkoztok, hogy ki hibázott nagyobbat. Annak persze lehet értelme, hogy megbeszéljétek, adott helyzetben ti a saját szemszögetekből mit miért éreztek hibának a másik részéről és mit vártatok volna abban a helyzetben. De ezt csak higgadtan és tárgyilagosan érdemes csinálni, ha képesek vagytok megállapodni benne, hogy nem az a cél, hogy bebizonyítsátok a másiknak, hogy nektek van igazatok, hanem hogy együtt megértsétek, hogy min csúszott el a kommunikáció és mi lett volna a helyes tisztázása a helyzetnek, hogy legközelebb ne forduljon ilyen elő. Ennek viszont alap feltétele, hogy mindketten abból induljatok ki, hogy mindketten jót akartatok, csak hibásan kommunikáltátok a szándékaitokat és ezért félreértettétek egymást.


Azzal foglalkozzatok, hogy a jövőben mit és hogyan akartok csinálni. Ha akarjátok a barátságot, akkor legfontosabb abban megegyezni, hogy a barátság, az egyetértés és egymás tisztelete, értékelése és segítése sokkal fontosabb nektek, mint az, hogy együtt dolgozzatok. Aztán vissza az első mondathoz. Addig tudtok együtt dolgozni, amíg mindketten egyetértetek benne, hogy ezt akarjátok, ez az érdeketek és együtt hozzátok meg ezeket a döntéseket, egyetértésben. Ha valamelyikőtök nem akar beleszólni, akkor önként elfogadhatja a másik döntését. De a másik sosem erőltetheti rá a saját döntését úgy, hogy ő nem ért egyet vele. Egy ilyen helyzetben az egyetértés megszűnik és már nem vagytok összekötve. Ha már nem ugyanott akartok dolgozni, akkor nem kell ugyanott dolgoznotok.

2022. febr. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!