Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Legyen lelkiismeret furdalásom...

Legyen lelkiismeret furdalásom azért, hogy nemet mondtam neki?

Figyelt kérdés
Nagyon régi jó ismerősöm csinált egy nagy marhaságot. 40 èves és megcsalta az élettársát, ráadásul egy 18 éves kislánnyal. Na most az élettársa összeveszett vele csúnyàn ezért . Addig fajult a vita, hogy ismerősöm kitette a nőt a házból. Csakhogy a nő nem hagyta magát, a bíróság pedig megítélt neki 5 millió forintot, mivelhogy számlákkal tudta igazolni, hogy ő is tett a ház építésébe pénzt, nem is keveset. És most adósságban van ismerősöm. Kért tőlem 2 millió forint kölcsönt, hogy majd megadja. Nos én sem vagyok éppen milliomos. Csak annyi pènzem van, amennyiből normálisan kijövök, de luxus cuccokra nem futja. Nemet mondtam neki a kölcsön kérésére, de van egy kis lelkiismeret furdalásom, mert nagy bajba került, de ezt a bajt nem én okoztam, sőt próbáltam lebeszélni arról, amit csinált, de nem sikerült sajnos.

2022. márc. 17. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Magának csinálta a bajt. És soha, soha nem szabad pénzt, autót kölcsön adni senkinek, mert mindi vita a vége. Jól döntöttél, ne edd magadat.

Ha ott akarsz lenni neki a butasága ellenére, akkor támogasd másképp, pl. szavakkal. De valszeg tudja ezt elbszta, szóval nem kell bátorítani, viszont legyél ott, tudjon veled erről beszélni. Attól még neked nem kell támogatni a döntését, ahogy eddig se tetted, de ne hagyd faképnél

2022. márc. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Jol tette az exe, igy jár aki megcsalja
2022. márc. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Amugy tenyleg mem szabad adni, sosem kapnád vissza.

Sot lehet ennel tobbet is kérne, ha bedolsz...

2022. márc. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%
Ha mégis szeretned, kizarolag csak szerzodessel kell. Azzal bizonyitani tudod
2022. márc. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne erezd magd rosszul, sose adj senkinek penzt mert csak at basznak lehuznak es kb sose fizetik vissza elobb koltenek a sajat dolgaikra es a rizsa megkapod....
2022. márc. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Menjen a bankba, terhelje meg az ingatlant. Ne érezd magad rosszul, ez az ő ügye. Oldja meg ő.
2022. márc. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy összeg azért. Meg függ a kapcsolatotok mélységétől is. De ez a te szabad döntésed. Ha ez egy jó kapcsolat, akkor ő is érteni fogja ezt. De szerintem az sincs így amit itt írnak, hogy soha nem szabad adni. Szerintem ha mély kapcsolat és bízik az ember miért ne lehetne? Ezek széppé teszik az életet, egymásért kockázatot vállalni. Vagy lehet azt, hogy valamennyit adni, amennyi konfortos.
2022. márc. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátod megcsalta a párját (egy majdnem gyerekkel), majd kitette volna egy fillér nélkül, mikor tudta, hogy az milliókat tett bele a felújításba. Olyannyira, hogy perre kellett vinni, pedig tudta, hogy jogos a követelés. Ezek után szerinted mennyit érnek a barátodnak az emberi kapcsolatok? Egy összeveszés miatt (ami amúgy őmiatta volt) képes lett volna elharácsolni a nőtől 5 milliót. Ha veled összeveszik a kölcsön után, akkor az neki 2 ingyen millió.

Szerintem jól cselekedtél. Ő kockáztatott a kalanddal, veszített rajta. Majd ő eldönti, megérte-e neki, de ne mással fizettesse ki az árát!

2022. márc. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!