Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lehetséges, hogy hamarosan...

Lehetséges, hogy hamarosan tönkremegy ez a barátság?

Figyelt kérdés

Nos, 26 évesek vagyunk, van egy elég kiterjedt baráti társaságunk, de csak 7-en járunk rendszeresen össze. Nevezzük Edömérnek, akiről szó lesz.

Mindannyian elvégeztünk külömböző, versenyképes BSC-ket, páran még MSC-t is az egyetemen, meg tudtunk szerezni valahogy Budapesti ingatlant, vagy bérelni, és mindenki alakítja a maga életét. Hétköznap néha le szoktunk menni biliárbozni egy krimóba, ahol Edömér mindig részegen jelenik már meg. Hamarosan 27 éves lesz, de még mindig kollégiumban lakik, a harmadik MSC-jét csinálja, dolgozni nem tud, nem marad meg sehol, sem lány mellett, sem munkahelyen. Tegnap lent voltunk, és feljött a téma, hogy kinek mikor lenne gyereke, ha lenne, és meg mondtam, hogy mostanában tervezzük a párommal, erre Edömér kiakadt, hogy persze, mert nekünk mindig minden összejön, mert a családjaink támogatnak (igen, támogatnak, pont annyira, mint őt).

Én inkább le is léptem onnan, nem vagyok kíváncsi ilyenkor a részeg nárcisztikus kiselőadásra, ahol ő Che Guevarával méri éppen össze magát, és menőnek gondolja a magas pozíciót a HÖK-ben. Nem tud előrelépni, drága piákra költ minden pénzt, vagy elveri máshol, sokszor jár kaszinóba, és ösztöndíjból, alkalmi pultos melókból éldegél.

Leültünk vele beszélni sokszor, de mindig támadólag érezte és kiakadt, nem hiszem, hogy érti, mi a gond.



2022. ápr. 12. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha edömér egy barom és el se bírod viselni, akkor valószínűleg nem sokáig lesz a barátod, bár szerintem most se tűnik annak.
2022. ápr. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, lehetséges, hogy hamarosan tönkremegy ez a barátság. De feltételezem ezt te is így gondolod, szóval pontosan mi is a kérdés?
2022. ápr. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére, én akarnék vele beszélni az egészről, és esetleg példák érdekelnek más emberektől, vagy olyan segítség, ahol még talán (tényleg csak ha lehet) segíthetek neki.
2022. ápr. 12. 11:56
 4/10 Shaddark ***** válasza:
100%

Az ilyenekből politikusok lesznek.

Tartsd vele a kapcsolatot, ha beépül a többi hasonszőrű közé jól fog jönni...

2022. ápr. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha a harmadik msc-t csinálja érthető, hogy nem tud mellette dolgozni. Ha nem lesz alkoholista, csak iszik, mint a legtöbb egyetemista - nem kell neki segíteni.

Ha pedig alkoholista, vagy az lesz, akkor nem tudsz neki segíteni (van benne tapasztalatom).

2022. ápr. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, ezek nem piacképes szakok, amiket csinál. Gépészmérnök alap és mesterszakot csinált, most valami budhista tanítónak tanul a Wekerletelep mellett.
2022. ápr. 12. 12:10
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szolnék bele, nem mindenkinek az felel meg, hogy összeköltözés, házasság, gyerek. Fiatal is, egy férfinak bármeddig lehet gyereke, a nőknek nem. De ha már nincs közös témátok úgyis kerülni fogjátok egymást.
2022. ápr. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én azt nem értem, hogy mi a gondod. A barátságok sem tartanak a sírig. Ha meg az életvitel is eltérő, akkor mi az a közös, ami összetartaná a barátságot ?
2022. ápr. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Főleg a kollégiumi élet és az, hogy egyszerűen nem akarja az életét úgy élni, mint ahány éves, nem a párkapcsolat hiányával van ebben az esetben a gond, hanem azzal, hogy támadónak érzi, ha valaki elmeséli a társaságban, hogy vett egy sütőt.

Volt 2019-ben egy pár hónapos periódus, amikor munkát kapott gépészmérnökként egy cégnél, ott ő jól is teljesített, csinálta, ki is vett egy lakást, majd jött az augusztus, amikor mindent elbulizott fesztiválokon és diszkókba, amit összeszedett, szeptemberben meg egyenesen majdnem éhezett, mikor visszament kollégiumba.

2022. ápr. 12. 19:07
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, amúgy tényleg az ilyen élettelen hökösökből lesznek a politikusok 😃
2022. ápr. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!