Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igazságos jó embernek,érdemes...

Igazságos jó embernek,érdemes lenni,vagy másokat kihasználni,és becsapni igazságtalanul ? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Régebben,kisebb dolgokkal becsaptam embereket.Leírok néhány esetet.

Vettem egy órát,hordtam egy darabig,egy ismerősömnek tetszett,és drágábban adtam el neki.

Másik eset - Egy máik ismerősnek meg javítottam,és olyan alkatrész árát is elkértem,amit nem cseréltem ki.


Később meg változtam,és úgy érzem,hogy így nem boldogulok.

Hiába voltam becsületes,és a boltban több pénzt adott vissza a pénztáros,ezt nem értékelte.20ezressből adott vissza,én 2ezressel fizettem.Amikor ezt elmondtam neki,annyit sem mondott,hogy köszi...



2022. ápr. 17. 08:04
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Itt nem csak arról van szó hogy nem értékelik az emberek a becsületes, normális viselkedést.Hanem arról hogy a szemét rohadékok érvényesülnek jobban az életben.És ez tényleg így van többnyire.
2022. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1-es Tökéletesen megfogalmaztad !Adtam a zöld kezet.


Sajnos ismerek egy kisebbségit,kiszabadult a börtönből.Már az álltalános iskolában is gonosz volt.A börtönből szabadulása után 2 hét mulva egy német rendszámos audi a 8,volt az udvarán,és egy bmw...

2022. ápr. 17. 08:27
 3/8 anonim ***** válasza:
96%

Normálisnak kell lenni, tisztességesnek, de nem baleknak. És nem azért, hogy hálálkodjanak, hanem mert neked belül így jó.

Az órás esetben én semmi rosszat nem látok, ez minden kereskedelem alapja. Az alkatrészes már neccesebb, illett volna szólnod, hogy munkadíjat is felszámolsz. Az eladó azért nem zengett neked hálaéneket, mert rámutattál a hibájára, ami neki kellemetlen. De attól még jól tetted, hogy szóltál. Az ismerősöd meg, ne izgulj, pár hónap múlva visszamegy a böribe, és ott már cseszheti a kocsiját.

2022. ápr. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

"Az eladó azért nem zengett neked hálaéneket, mert rámutattál a hibájára, ami neki kellemetlen. "


Szerintem 18 ezer forintot pótolni a kasszába a nap végén kellemetlenebb lett volna.



"Vettem egy órát,hordtam egy darabig,egy ismerősömnek tetszett,és drágábban adtam el neki."


Egyébként ezzel szerintem semmi gond nincsen. Én szoktam rendelgetni külföldről olyan dolgokat aminek van itthon is piaca, csak ott olcsóbban meg lehet szerezni, mint amennyiért itthon árulják és profittal adogatom el őket. Ismerősömnek is drágábban adtam el. Igaz, hogy nem annyival drágábban, mintha egy ismeretlen lett volna. Igazából ebben semmi kivetni való nincsen. Mindenki pénzből és nem levegővel táplálkozik.


Mivel én szoktam javítani is ezért úgy gondolom, hogy ez a kicseréltem ezt is, meg azt is dolog egy picit aljas. Inkább dolgozz úgy, hogy azt az illetőt többször lásd és végezz a lehetőségekhez képest profi munkát amiért pénzt kérsz, mintsem ilyen piti dolgokkal szedsz össze pár ezer forint pluszt.



Manapság egy óra munkadíj minimum 10-15 ezer forint.

2022. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
Ezt úgy hívják, hogy erkölcs, erkölcsös viselkedés, ami alapvetően a társadalmi környezettől függ.
2022. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3-hoz:

Miután láttam az alapkérdést, szinte szó szerint ezt gondoltam, amit utána a válaszodban is láttam, így öröm volt olvasnom soraidat.


A kérdezőhöz:

Érdemes-e igazságos, jó embernek lenni? Ha amikor korrektül viselkedtél, és ez jó érzéssel töltött el, akkor neked érdemes jó embernek lenned. Kifizetődő-e igazságos embernek lenni? Igen kifizetendő, hiszen pl. az elvégzett munkáért megkapjuk az ezért járó fizetséget. Az aránytalanul nagy bevételek mögött nem ritkán valami sántít a hátterében. Ezek pedig előbb-utóbb sántítva végződnek.

2022. ápr. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

Egyébként viccen kívül mondom de nagyon sok esetben sajnos ez nincs így:


"Kifizetődő-e igazságos embernek lenni? Igen kifizetendő, hiszen pl. az elvégzett munkáért megkapjuk az ezért járó fizetséget"


Az a baj, hogy mi alapvetően egy olyan országban élünk ahol az emberek szarul élnek. Legalábbis a java. Hiába végzel jó munkát mégis megy sok esetben a fizetéskor a "ide mindenki képzeljen ide egy etnikumot szidó szót", hogy miért ilyen sok és legyen kedvezmény meg olcsóbb..


Az emberek olcsón és azonnal várják el a jó munkát.

2022. ápr. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Nekem erről az jutott eszembe hogy, amíg pénzt, gonoszul és lelkiismeretet meg tagadva, könnyű lopni, csalni, hazudni, és a nyereséged nem más mint pénz és tárgyak, addig önmagad is becsapod és átvered, mert a saját lelki ismeretedet tagadod le.

Addig becsületességet, és jó lelkiismeretet igazából közvetlenül nem fogsz tudni abból a lopott pénzből venni, kivéve ha vissza adod.


Ha pedig, azon van az ember, hogy megtagadja a lelkiismeretét, és lop-csal-hazudik, lehet hogy lesz egy pár cimborája, akik ugyanezeket csinálják, de aki megtagadja a saját lelkiismeretét és ilyeneket tesz, az nem hinném hogy a cimboráját nem vágná át. Mellesleg az emberek lehet hogy tartanak majd tőle, vagy látszólag tisztelik, de igazából meg lesz róla a véleményük, és megbízhatatlannak fogják tartani, inkább kerülik.

+ még ott van, hogy bármikor elkaphatják a rendőrök.


A becsületességet és lelkiismeretes munkát, látszólag, nehezebb megteremteni, de sokkal nagyobb haszna van, és nem mellesleg magadat sem csapod be.

Ettől nyugodtan fogsz aludni, és az emberek is többnyire meg fognak becsülni, jó szándékkal fognak hozzád viszonyulni. Mindig úgy fognak rád gondolni, hogy ja, az a srác, igen, korrekt, stabil, precíz, megbízható, persze hogy vele csináltatom meg ezt vagy amazt, jó hírneved lesz, és ez fog hajtani hogy még becsületesebb legyél. Lesz önbizalmad.

Ezt nem lehet meg venni, "pár" elcsalt forintból, vagy elcsalt adókból vagy nyereség vágyból szerzett pénzből.

Becsületességet, korrektséget és megbecsülést csak lelkiismeretből lehet szerezni.

2022. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!