Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem szabad tisztelni az...

Miért nem szabad tisztelni az embereket?

Figyelt kérdés
Megfigyeltem mindenki úgy elvárja, hogy tiszteljék mintha ő lenne az atyaúristen. Persze cserébe ő nem képes arra. Meg amúgy is mire tiszteld, a többség egoista, kétszínű kis csúszómászó aki pofára ejt csak idő kérdése.
2022. ápr. 22. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne szabadna?

A megfigyelésed pedig nem valami reális. Vagy te mozogsz irtó rossz körökben.

2022. ápr. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelni még az "ellenségeidet" is lehet. (Nem leszel tőle kevesebb.)

Igen, vannak akik elvárnak dolgokat a másiktól. És?! Ettől még lehet tisztelni, mert ettől is csak ő fog veszíteni az értékéből, ha nem viszonozza. (Nyugi, ezt más is tapasztalja.)

A kettős mérce fogalma sem egy új keletű dolog. (Továbbra sem téged minősít az, amit mások tesznek.) :,D

2022. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Egyetértek abban,hogy ketszinuek,és képmutatóak az emberek ezt én is így tapasztalom sajnos... Én mindenkihez tisztelettel állok,mégha nem is érdemli meg,aztán ha csalódást okoz az már az ő szegénységi bizonyítványa...
2022. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindenkit ajnározni, nem kell mindenkiért áldozatot hozni, de egy alapvető tiszteletet (értsd alatta: alanyi jogon járó tisztességes bánásmódot, és az ártatlanság vélelmét egészen addig, amíg a méltatlansága be nem bizonyosodik) megadok mindenkinek. Sok olyan ember van sajnos, aki többet vesz el a környezete életminőségéből, mint amennyit hozzátesz, de ha emiatt mindenkivel elutasító vagy, akkor kiöntöd a fürdővízzel együtt a gyereket is, és sose lesznek értékes emberi kapcsolataid.
2022. ápr. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
Pacsi, én sem értek egyet ezzel a "tisztelet" kérdéssel. Annyi legyen meg, hogy köszönjenek a felek egymásnak, normálisan beszéljenek egymással, és ennyi: nem kell azért hasra esni a másik előtt, mert pl.: ismeri Viktortát, vagy mert ő valamilyen góré valahol.
2022. ápr. 23. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én általában jelleme alapján ítélem meg az embert de a legtöbben nem ez alapján ítélnek hanem státusz, vagyon, hírnév és hasonlók alapján.

Szerintem idegesítem az ilyen embereket mert mindenkitől megkapják a tiszteletet amiért kiharcolták maguknak azt a státuszt és akkor Csabika nem veszi ezt figyelembe és külön bizonyítaniuk kellene jellem terén is, hogy az én tiszteletemet megkapják. Ez idegeli őket és azt gondolják álomvilágban élek és megengedik emiatt maguknak a bunkó, lekezelő stílust stb.

2022. ápr. 23. 08:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!