Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az igaz, hogy egy lány megüt...

Az igaz, hogy egy lány megüt egy fiút, akkor a fiúnak nem szabad csak amiatt visszafognia magát, mert egy lány ütötte meg?

Figyelt kérdés

Régen az volt a szokás, hogy egy fiú nem üt vissza egy lánynak. De manapság PC-ség van, emiatt se pozitív se negatív különbségtételt nem szabad tenni nemi alapon. Tehát nem szabad azt mondani, hogy a "lányok gyengébbek", és emiatt ugyanúgy kell kezelni minden nemű embert. Ha egy fiú megüt egy másikat, akkor ő jó eséllyel vissza fog támadni. A PC-ség jegyében ugyanígy kellene történnie akkoris, ha fiú-lány a felállás?

Onnan jutott eszembe a kérdés, hogy etika órán erről volt szó. Mármint nem konkrétan csak a verekedésről, hanem a PC-ségről. A tanárunk szerint mostmár a PC-ség jegyében kell az etikát is értelmeznünk, ezért semmi különbségtételt nem szabad tenni nemi alapon. Az egyik osztálytársam megkérdezte azt, amit az előbb leírtam, és a tanár azt válaszolta, hogy nem kellene visszaütni, de csak azért, mert senkinek sem kellene. Ha ez nem elkerülhető, akkor nem szabad figyelembe venni azt, hogy lány vagy fiú ütött-e meg, ugyanúgy kell kezelni.

Egyetértetek azzal, hogy minden nemű emberrel pontosan ugyanúgy kell bánni?



2022. jan. 18. 01:31
A kérdező szavazást indított:
Egy fiúnak sosem szabad visszaütnie. Értelmetlen az egész PC-ség.
Tényleg nem szabad figyelembe venni, hogy lány, ugyanúgy kell kezelni mint ha fiú lenne.
28 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Általában ez a téma csak akkor szokott feljönni, amikor egy férfi arról akar fantáziálni, hogy milyen helyzetekben üthetne meg egy nőt.


Ez is hasonló szituáció, amit leírtál. Kétlem, hogy a férfiak többsége konfliktuskerülés helyett egyből vérre menne egy másik férfival (aki lehet hogy erősebb is nála), te meg elképzeled, hogy adsz egy nagy monoklit - vagy ki tudja, lehet egy törött bordát - egy nőnek, aki felpofoz.


Ha veszélyben vagy, és ez az egyetlen megoldás, hogy megóvd a testi épséged, vagy az életed, akkor nyugodtan folyamodhatsz erőszakhoz, ha viszont nem vagy veszélyben, vagy van lehetőséged elmenekülni, akkor felesleges.

Sztem maradjunk ennyiben.

2022. jan. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Neki úgy is jobban fáj hogy megütött mint neked 🤣🤣🤣
2022. jan. 18. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

“tanárunk szerint mostmár a PC-ség jegyében kell az etikát is értelmeznünk, ezért semmi különbségtételt nem szabad tenni nemi alapon.”


A tanárod egy műveletlen demagóg.

Férfi nem űt meg nőt.

Hisztis nőt otthagyjuk.


Persze, a proliknál más a szokás. Azok nemre való tekintet nélkül veréssel érvelnek egymásnak.


A tanárod egy proli.

2022. jan. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Hülyeség, ha engem pofon vágna egy csaj, simán visszakapná. Egyenjogúságot akartak, hát megkapták. Nem szeretem a kettős mércét.

Rengeteg ilyen videót lehet látni, hogy provokálják a srácokat a csajok, a srácok meg csak tűrik, aztán amikor meg is ütik, kapnak egyet vissza (addig nem, előre én se ütnék) akkor meg fel vannak háborodva. Nagyokat szoktam röhögni ezeken :)

2022. jan. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Ahány ember, annyi álláspont! Én csak akkor ütnék vissza egy nőnek, ha ez életemet, testi épségemet veszélyeztető támadásnak tenne ki, - tehát realitását látnám annak, hogy a támadás módjával maradandó kárt tudna tenni bennem. Alapvetően viszont megpróbálnám lecsillapítani, megpróbálnám első körben lefogni - arra a minimális időre, amíg úgy nem vélem, hogy nem fogja megismételni az agressziót. -Sok nőnek már az is sok, ha erőteljesen ráfog egy férfi a csuklójára, - nem szükséges tovább részletezni, hogy miért, - de láttam olyat is, hogy egyetlen jól irányzott, hirtelen elsütött pofontól felvette a vízszintes pozíciót a mögötte lévő ágyon, amíg rendszerbe foglalta a csillagokat az aurájában. Néhányan nem tudják, hogy hol helyezkednek el a táplálkozási láncban és ezzel nyíltan vissza is szoktak sokan élni közülük, de ez sem lehet ok arra, hogy esetleg - szélsőséges esetben, ha rosszul esik el, - megöljön egy férfi egy nőt. Nem vagyok híve az erőszaknak - nemre való tekintet nélkül, - azt gondolom, hogy a férfi nem csak attól férfi, hogy eggyel több "végtagja" van, hanem attól is, hogy uralni tudja az érzelmeit. Szerintem a hisztizésnél és a dührohamnál sokkal férfiasabb viselkedés az, amikor a férfi képes hideg fejjel meghozni hatékony döntéseket és képes kiállni is ezek mellett úgy, hogy senkinek nem származik ebből fizikai hátránya. Aki erre képes, abban van egyfajta bölcsesség is, amely kifejezetten férfiassá, olyanná teszi, akinek a véleményére ad a környezete.
2022. jan. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
44%
èletem 6 nőt akartam megütni. Tidod hanyhoz èrtem hozzà? 0.. mièrt? Mert èn jobb vagyok annàl. Van gerincem, van tartàsom. Ès mindegyik helyzetben volt megoldàs. A tanàrod meg egy fèreg.Tènyleg elfogadsz egy vèlemènyt egy olyan embertől, aki nyiltan felvàllalja, hogy a nőverès helyes? persze van az elkerülhetetlen rosz. De pl egy vita hevèbe, ahol elcsattan egy pofon, verjem ki a fogait? Vagy a felesègem rúgdossam, ha majd egyszer elcsattan egy pofon? Kedves kèrdező, fogadj meg egy dolgot.... Az èletben a legfontosabb dolog az alàzat, tisztelet, becsület. Ès ha ezekszerint èlsz nem fogsz megütni egy nőt....
2022. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Már megint az "etika tanár"!...

Csücskös, hogy létezhetnek 2022-ben ilyen "tantárgyak", - amit nyilvánvaló, hogy egy szélhámos képes csak "tanítani".

Több mint vicc ez 2022-ben, amikor kint az utcán minden különösebb ok nélkül is ölik egymást az emberek!

Még hogy "etika"!

Felejtsd el ezt a bohócot! -A kötelező szerepet eljátszod neki, - hogy el tudd végezni a tanulmányaidat, - aztán magasról és vastagon le is lehet kullantani, amikről hadovált nektek n órán keresztül, - mert a 2022-es Magyarországon felejtősek az olyan fogalmak, mint az etika! Alapból tele van szélhámosokkal ez az ország!

2022. jan. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Én azt mondom, ha csak megüt, akkor nem. Ha brutálisan bepörög meg minden, akkor le lehet fogni, vagy felkenni a falra óvatosabban vagy valami.

De azért nem reccsenteném meg az állát vagy ütném ki. Egy férfinél nyilván jöhet a kiütés ilyen extrém esetben. De azért nőnek ne rendezzük már át az arcát, csak mert hülye.

2022. jan. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
32%

#7

Hol ölik minden különösebb ok nélkül az emberek?

Nezd meg a statisztikákat, lakosságarányosan egyre kevesebb a fizikai konfliktus az emberek között, de ha úgy is lenne mint ahogy mondtad, akkor méginkább szükség lenne az etika és erkölcs oktatására.

2022. jan. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
75%
Egy normális férfi nem üt meg egy nőt, de ez nem azt jelentheti hogy a nők kedvünkre basztathatnak férfiakat. Ha megüt egy nő, akkor nem visszaütsz hanem esetleg visszafogod a kezénél fogva, ellököd magadtól (nyilván nem úgy hogy a falnak vered a fejét, hanem tisztes távolban tartod) illetve szép vagy kevésbé szép szavakkal közlöd vele amit a szituációban szükséges. Vannak “pofátlan” lányok akik azt gondolják bármit megtehetnek mert a férfi ugye nem üt vissza, de nehogy már összekuporodva zokogj ha egy lánynak nagyobb szája van!
2022. febr. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!