Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan sértődött meg a barátnőm?

Jogosan sértődött meg a barátnőm?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akinek nagyon rosszak a chatelési szokásai. Napokig nem válaszol az üzenetekre, bár én igyekszem viszonylag hamar reagálni mindig, de ő erre képtelen. Ez még úgy ahogy elmenne, de néha a kiesett napok után nem reagál az én üzeneteimre, csak témát indít. Nem mindig, de gyakran megesik. Na szóval most is azm volt a helyzet, ráírtam, nem akar e velem eljönni egy koncertre, és napokig nem nézte meg, majd amikor igen az első üzenetei alapján nem is reagált rá. Ez elég szarul esett, szóval ignoráltam az egészet, meg amúgy is tanulnom kellett, olyan kábé hat órán át. Amikor megnéztem, már írt csomó más üzenetet arról, hogy szarul van lelkileg, és nem akarom e felhívni. Mondtam, hogy csak másnap érek rá, erre megsértődött, hogy miért nem válaszoltam neki (hat órán át), és hogy hagyjam békén egy ideig. Erre őszintén csak annyit tudtam mondani, hogy oké, és másnap felhívhat ha ennyire szarul van, de nem tepertem vagy ilyesmi.

Jogos, hogy ennyire megbántódott? Tudom, hogy rossz kedvem volt, de ő az, aki soha nem reagál, és úgy viselkedik, mint aki csak elő akar rántani, hogyha úgy gondolja.

17 l


2022. máj. 26. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyoldalú barátságnak hangzik, nekem is volt egy hasonló barátnőm irányítani próbált mindenkit. Ha valamit akartam, akkor nem ért rá, de ha már én nem tudtam elmenni egy találkozóra, akkor meg volt a dráma, hogy mekkorát idióta vagyok és nem is akarok a barátja lenni meg ilyenek. Tudom ennek a lánynak is meg voltak a mentális problémái, de a saját érdekembd meg szakítottam vele a kapcsolatot, mert már meg untam, hogy egy padló voltam neki amin le tisztította a piszkos cipőjét.
2022. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
lelki szemetesládának akart használni, de amúgy nem kíváncsi rád, én nem foglalkoznék vele.
2022. máj. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyoldalú barátság. Ő figyelmen kívül hagyja, sanszosan szándékosan ignorálja az üzeneteid, és amikor ír is, akkor sem a tiédre válaszol konkrétan. Ezzel ellenben pedig elvárja tőled, hogy azonnal, mindent eldobva rohanj a segítségére és szedd össze, amikor padlón vagy lelkileg.


Nekem is volt egy ilyen barátnőm gimiben. Szinte bármi írtam, vagy napokkal később nézte meg, vagy egész hamar, de nem írt, reagált rá semmit sem. Viszont, ha panaszkodni akart, házit kérni, akkor rögtön üzenetekkel bombázott, ha úgy volt, több platformon is. És, ha nem tudtam azonnal írni (mert amúgy otthon sem voltam), akkor meg megkaptam, hogy sosem számíthat rám, vagy épp "hová tűntél???".


Szóval igen. A saját érdekedben, főleg hosszútávon, tényleg a barátság megszakítása lenne a jobb. Nem könnyű, de időnként saját magunkat kell előtérbe helyezni.

2022. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Shaddark ***** válasza:
77%

Hát nem tudom...

Igazuk van azoknak is akik előttem írtak, de azért más egy segély kérő üzenet mint egy standard.

Érthető a reakciód, de szerintem hibás. Más az, ha a minden napok során kimarad néha a beszélgetés vagy elakad, én is vagyok így vele néha, dolgom van, visszaírok ha már megvagyok / nem vagyok fáradt / van kedvem.

És más ha segítséget kérnek tőlem, akkor természetesen félreteszem a saját dolgomat arra a kis időre.

De persze ha úgy érzed hogy te sem számíthatsz rá akkor jogos. De a kérdésből nekem nem ez jött le.

2022. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szamara csak sajatmaga letezik. Nekem ongyilkossag elott baratnom vagy abszolute nem volt online, hetek mulva nezett ra uzenetre, vagy probalt kerdezni, reagalni szegeny, csak ereztem, hogy nagyon nincs ott.
2022. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!