Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy engeszteljem ki? Jogos a...

Hogy engeszteljem ki? Jogos a sértődése?

Figyelt kérdés
Van egy lány barátom, aki tetszik is. Tegnap pár barátnőjével beszélgetett a vallásáról. én meg mondtam, hogy szerintem ez baromság. Ő meg erre totál leoltott, hogy minek pofázok olyan dolgokról amikhez nem is értek es fogalmam sincs az egészről és amúgy is engem senki nem kérdezett, meg minek szólok egyáltalán bele, nem velem beszél. Tenylwg nem vagyok kofejezetten jártas a témában, de csak mert szerintem ez hülyeség ezért nem is néztem utána. Ő meg a fejemhez vágta, hogy lesz@rja a véleményem, úgy hogy nincs is megindolokvaés nem értek hozzá. Nem értem mit kell ezen ennyit lovagolni, nem érdekel a téma, azért nem értek hozzá. Szeribtetek jogos, hogy így kiakadt? Azóta nem is szól hozzám és minden óránk mások mellé ül.

2022. máj. 31. 11:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érdekel, akkor miért szóltál bele? Főleg, csak így odavetni, hogy baromság. Ezért tényleg felesleges volt megszólalni.

Fogadd el, hogy van, akit érdekel. De ha valaki nem kifejezetten vallásos, akkor is tud értelmesen beszélni a témáról, attól még érdekelhetik egyes részletei. És ez bármi másra igaz. Nem kell valamiben hinni, vagy valamiben nagyon jártasnak lenni, vagy teljesen elfogadni, ahhoz, hogy értelmesen beszélgess róla. Meg egyébként is illik tiszteletben tartani, hogy mást olyan téma is érdekelhet, ami téged nem.

Gondolom, volt már ilyen, vagy hasonló helyzet és azért akadt ki annyira.

2022. máj. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
46%
Engedd el, nem veszítesz semmit.
2022. máj. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A véleményedet akkor illik megosztani, ha veled eszélgetnek és kíváncsiak rá. A kéretlen beleböfögést kultúrhelyen nem szokták szeretni. Nekem nem azzal lenne a gondom, hogy akár hülyeségnek tartod a vallást (bár azért ez a megfogalmazás is erős, mert sztem attól, hogy nem hiszek benne, vagy nem tartom logikusnak, attól még másnak baromi nagy mankó lehet az élethez), hanem az, hogy kéretlenül osztod az észt beképzelten. Azzal tudod max. kiengesztelni, ha őszintén bocsánatot kérsz.
2022. máj. 31. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!