Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az egész baráti társaságom...

Az egész baráti társaságom elől eltitkoltam, hogy annó megbuktam az egyetemen. Hogyan másszak ki ebből? Hogy reagálnátok, ha megtudnátok hogy egy barátotok hazudott ilyesmiben?

Figyelt kérdés
Szóval egy nagyon nehéz szakon tanulok, ahova nem elsőre és nem könnyen kerültem be. Amikor még nem vettek fel azt is nagy szégyenként éltem meg és nagyon nehéz volt elmondanom. Frusztrált, hogy ezt mindenki tudja rólam. Emellett volt egy barátom is aki azt mondta szerinte nem lennék képes elvégezni ezt az egyetemet. Ezek után amikor már bekerültem első évben megbuktam. Úgy döntöttem hogy nem adom fel, de azt is eldöntöttem hogy ezt most nem fogom elmondani mindenkinek és a baráti társaságomban azt hazudtam, hogy sikerült az összes vizsgám és átmentem. Ezután szerencsére már vettem az akadályokat és most jutottam el odáig hogy már csak két évem van hátra, viszont mindenki azt hiszi hogy jövőre végzek, úgyhogy elég nagy szarban vagyok...

2022. jún. 8. 20:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős. Én sem végeztem még.

Mindenkinek azt hazudtam, hogy már igen, aztán kezd furcsa lenni, hogy tanulok a kertben és hogy otthon vagyok, mikor már rég dolgoznom kéne.


Mindegy, nem részletezném, de én megbántam, hogy hazudtam. Nagyon gáz.:/

2022. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
94%
Mondd jövőre, hogy ez vagy az nem sikerült és csúszol. Nincs ebben semmi. Egyáltalán kinek mi köze hozzá?
2022. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%

“Emellett volt egy barátom is aki azt mondta szerinte nem lennék képes elvégezni ezt az egyetemet“


Micsoda barátaid vannak…neked van önbecsülésed?

2022. jún. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Tudom, utólag könnyű okoskodni, de nem kellett volna hazudnod. Nincs abban semmi rossz, hogy elsőévesként nem sikerült egy tárgyad. Én például statisztikából négyszer volt vizsgázni (kétszer vettem fel a tárgyat), aztán mégis itt vagyok, két diplomával. Van az a csúszásmennyiség, ami már ciki (például ha a tárgyaid 90%-a nem sikerül, illetve 10 éve jársz egy 3 éves szakra, az már azért baj), de ez még egyáltalán nem az. 1-2 évet számtalan ember csúszik, és ez semmit sem von le az értékünkből!


Ha közeli a barátság, megbízol annyira bennük, akkor felhozhatod, hogy szeretnél most őszinte lenni. Ha nem annyira erős a bizalmi viszony, akkor pedig a 2. válaszoló tanácsa lesz a jó megoldás.

2022. jún. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mond azt, hogy csúsztatsz egy kicsit, dolgozol, kicsit összeszeded magad anyagilag.


Vagy éppen most buktál meg valamiből nem korábban. Van ilyen. Egyetem. Itt nem akkora tragédia.

2022. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb nyolcan kezdtünk és hárman végeztünk időre. A nyolcból egyet eltanácsoltak, 4 csúszott. Amikor mi hárman végeztünk volt ott pluszban egy csaj. Akkor volt végzős, amikor mi gólyák és akkor diplomázott, amikor mi. Semmi gond nem volt ebből. Amúgy én is csúszni akartam egy évet, mert ki goltam borulva idegileg, de rábeszéltek, hogy fehezzem be az egyetemet.
2022. jún. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
0%
Mi ez a nehéz szak?
2022. jún. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Megértem, hogy így tettél, azok után, hogy a barátaid mennyire nem bíztattak, támogattak téged. De ha igazi barátok, akkor 1) ez nem is számítana egyáltalán, 2) becsülnék a kitartásodat, hogy úgy sem adod fel, hogy nehéz, és küzdesz a céljaidért. Nem tudom, mennyire vagytok érzelmi kapcsolatban a barátaiddal, de én megpróbálnám ezt a helyzetet megbeszélni velük. Hogy nem mondtál igazat, mert féltél attól, hogy megvetnek majd a bukás miatt, és, hogy szeretnéd, ha tudnák, hogy nem fogod feladni, és azt kéred, hogy támogassanak ebben.

Azok után, amiket mondtak neked, érthető, hogy hazudtál, de hosszú távon neked, és a kapcsolatotoknak jót fog tenni, ha őszintén tudsz erről beszélni. És sajnos az is igaz, hogy gyakran nagyon nehéz beismerni, hogy egy baráti kapcsolat rosszat tesz nekünk, és visszahúz minket, de azt mondanám, hogy ha ezek után nem értenek meg és fogadják el az érzéseid, akkor elgondolkodnék, hogy ők valóban a barátaid-e.

2022. jún. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

Csinald azt amit a masodik valaszolo irt. Kovetkezo felevben a sikeres vizsgad utan mondd azt hogy megbuktal ezert fel evet csuszol.

Soha nem jo hazudni viszont ha evekkel utolag derul ki valami akkor megrendulhet a bizalom, es nehogy egy ilyen hiba miatt menjen tonkre a barati kapcsolat.

Ezentul meg mindig mondj igazat

2022. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy könnyebb lenne tényleg azt csinálni, amit írnak a többiek, és jövő félévben bevallani a bukást. Viszont lehet, hogy ez csak látszólag oldaná meg a dolgokat, valójában nem. Benned valószínűleg maradna egy kis bűntudat, hiába "úsztad meg" hiszen most is van benned, nem igaz?

Ez egy jó alkalom szerintem, hogy fel legyen hívva a figyelem olyan problémákra a kapcsolatotokban, amikre lehet, hogy nem derülne másképp fény, mégis jót tenne megbeszélni.

Te tudod igazából eldönteni, hogy mi lehet a helyes lépés számodra. Attól is függ, mennyire szoros a barátság. Ha inkább csak ilyen "haverok" vagytok, akik havi egyszer mondjuk összeülnek kocsmázni, az teljesen más, mintha napi szinten beszélnétek, találkoznátok.

Ami neked jobbat tenne lelkileg, úgy járj el.

2022. jún. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!