Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hívnátok az ilyen barátot...

Hívnátok az ilyen barátot koszorús lánynak?

Figyelt kérdés

Az egyetemen ismertem meg egy lányt, aki a legjobb barátnòm volt 3 évug, végig együtt voltunk. Mindig számíthattunk egymásra.

Meghívtam koszorúslánynak, ruhája is lett.

Sajnos az utolsó félévben összevesztünk az egyetem miatt.

Ott műtötték a mandulájára én pedig covidos voltam.

A tanárunk kitalálta év elején, hogy aki covidos annak nem kell pótolnia a hiányzást, aki viszont más miatt hiányzik annak igen, még pedig az kap egy jó nagy könyvet és beadandót készít.

Így én nekem nem kellett. Ezen ő kiakadt, hogy nem igazságos. Én mondtam, hogy szerintem sem. Ő szólni akart a tanárnak. Én pedig kérleltem, hogy ne tegye, mert sajnos vizsgaidőszak előtt voltunk egy héttel, amikor még volt egyéb más beadandók és tanulni valónk. Nekem a szakdolgozatom leadási határideje is akkor volt rá 1 hétre. Neki annyival volt könnyebb dolga, hogy neki csak 1 hónappal később kellett a konzulensének leadnia.

Mondtam neki, hogy vegye legalább ezt figyelembe, hogy ígyis nonsztop már az egyetemen is beadandókat, szakdolgozatot írok meg tanulok és hogy neki nem lesz semmivel se jobb, ha engem elárul, csak az lesz, hogy kiharcolja, hogy nekem is kelljen. Mondtam, hogy fordítva én nem tenném, mert én nem szeretnék neki rosszat.


Aztán végül csak szólt. Tudta, hogy én meg egy másik csoporttársam is covid miatt hiányzott még is csak engem említett meg. És végül ez fájt a legjobban. Mondom neki egyből, hogy de most akkor xy-t nem is mondod? Csak engem? Hisz én is covidos voltam. Erre annyit mondott, hogy mondjam én őt, ha akarom. Mondom neki, hogy nem! Mert én nekem ettől nem lesz jobb. Végül nem mondta egyikőnk sem.

És én ekkof nagyon megharagudtam, mert úgyéreztem mintha ellenem irányulna ez az egész, mikor amúgy úgy szeretjük egymást. De akkor miért engem mondott miért nem azzal a lánnyal együtt.


Így azóta fokozatosan romlott a kapcsolatunk. Nem kerestem a társaságát. Szünetekben mindig beadandókat írtam meg tanultam.



Tudom, hogy neki műtétje volt és hogy ez csak egy hülye beadandó.


Tudom azt is, hogy élelmesnek kell lenni és a mai világban fontos, hogy ne nézze az embert senki pali madárnak.


A tanàr hibája, mert sose tudhatja, hogy ki miért hiányzik és a covid semmivel nem rosszabb, mint egy műtét vagy egy bármi más gond, ami miatt nincs ott az ember.



Azóta nem beszéltem vele az esküvőről..úgy voltam vele mivel alapból több megye választ el minket. Messze lakunk, úgy se találkoznánk már csak ritkán és nem biztos, hogy évek múlva visszahívna, ha egyszer neji is lenne esküvője.


Így azt érzem koszorúslány inkább régi barát legyen.



2022. jún. 11. 08:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem jól tette, hogy szólt. Igazából te vagy a hibás, hogy összevesztetek.
2022. jún. 11. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Tényleg te hibáztál, kérdező. Szép gesztus lenne, ha hívnád, és ezzel kérnél tőle bocsánatot.

Az más kérdés, hogy amíg ennyire gyerekesen gondolkozol, addig a házasságra sem vagy elég érett.

2022. jún. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Erre nem lehet mit mondani. Hibas vagy te is, ő is.
2022. jún. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
34%

Jaj ez a tipikus felfogás hogy ha nekem rossz akkor másnak is leg én rossz. Undorító. Én nem erőltetném azt higy ez a lány a koszorúslányom legyen.

És igen. Ha tenyleg korrekt akart volna lenni akkor nem csak téged említ meg.

2022. jún. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%

#4

A kérdező miért lenne kivétel? Igenis jól tette, hogy kib@szott vele a másik csaj.

2022. jún. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
70%
De nem a kérdező találta ki hanem a tanár.
2022. jún. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

A tanár találta ki, szerintem se volt korrekt a tanártól. Én csak mondtam neki, ha már így alakult ne szóljon, mert miért lesz jó neki, ha emiatt most én is hajnalozok, mikor nekem több beadandóm is volt, mert írtam tőlem hamarabb kérte ugyanez a tanár a szakdolgozatot, mert ő másik tanárnál írta és ő nem foglalkozott a szagdogával.

Én mondtam neki, hogy barátnők vagyunk és ha már így alakult akkor ne tegye, mert neki nem lesz jobb.

De jobb lett, mert szólt. Elfogadtam volna én szerintem, de lányok azok után, hogy a másik lányt nem mondta csak engem nagyon fájt. És még utána mondta, ha akarom mondhatom a másik lányt.

Nekem a másik lány nem a barátnőm, vagyis csak egy lány a csoportból. Tudtam, hogy neki is msot nehéz az egyetem és eszem ágába se volt bekőpni, mert szerintem az rám is rossz fényt vet a lány és a tanár szemében is.

A tanárom erre annyit mondott mikor szólt, hogy nem fer, hogy én nem írok, hogy köszönjem meg a barátnőmnek és óravégén menjek oda, mert felírja a könyv címet.


Úgyhogy a tanár szemében sem volt túl szimpatikus ez a tette.


Na mindegy. Én szerintem meg is bocsájtottam volna vele, csak utána elmentünk gyakorlatra az utolsó félévbe és azóta nem js láttam őt és nem is kerestem meg ő se engem.


Én azt gondolom nem lenne dolgom bocsánatot kérni. Nem mondtam már neki utólag semmit, hogy ezt miért tette csak nem kerestem a társaságát. Míg suliba voltam tanultam meg beadandót írtam agybafőbe.


Na mindegy. Így szerintem meg felesleges írnom, hogy jöjjön koszorús lánynak, mert minek, ha nem is beszélünk.

2022. jún. 12. 14:22
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze. Ha nem örül a boldogságodnak az esküvőn akkor felesleges.
2022. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

hmm. Elsőnek úgy gondoltam, hogy ennek a dolognak 2 olvasata van..


1. Szól, és akkor neki sem kell beadnia.

2. Szól, és akkor neked is be kell adni.


Igazából az esélyegyenlőség szempontjából bármelyik korrekt lehetne, KIVÉVE, ha 100%-ban tudjuk előre, hogy az 1. verzió nem történhet meg, mert attól nekem valóban nm lesz jobb, ha másnak rosszabb.

Így, hogy 50-50%, még azt mondanám, hogy oké a dolog.


De így, hogy tényleg szinte csak arra ment, hogy téged bemártson.. hát nekem nem tűnik egy klasszikus baráti húzásnak..


Vagy most én nem értek valamit? Azzal, hogy közli a tanárral, hogy te covidos voltál,ezért nem kell beadnod, az mie is lesz jó? hogy mégis be kell adni, vagy mi? Nem értem..

2022. jún. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyilván az volt a célja, hogy van mindkettőnknek vagy egyikőnknek se. A bajom, hogy csak engem a "barátnőjét" mártott be a másik covidos "független" csoporttársat nem. Hanem azt mondta ha zavar, akkor szóljak tnőnek ő róla..
2022. jún. 14. 20:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!