Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátságok kitartanak akkor...

A barátságok kitartanak akkor is, ha sokat változnak az élethelyzetek?

Figyelt kérdés

Nekem a barátaim nagyobb része már megnősült, néhánynak már gyereke is van és időközben más városba is költöztem, így csak ritkábban találkozom velük. Ettől függetlenül kedvesek és tartanak hozzám, nem szokták feszegetni hogy nekem miért nincs még családom, de azt érzem, hogy tényleg egyre kevesebb közös téma maradt. Még feljönnek persze a régi emlékek, bulik vagy ilyen hétköznapi témák, hogy milyen a munka, mi történik a szülővárosunkban, mi van közös ismerősökkel, de az életritmus már érezhetően nem ugyanaz. Mondjuk én is tudok alkalmazkodni a gyerekekhez, ha hozzájuk megyek, nincs ezzel probléma, de már nyilván ez az élet egy másfajta élet, mint ami régebb volt nekik. Az új városomban még nem teljesen sikerült kiépítenem a kapcsolataim, inkább most az lenne fókuszban, de lassabban haladok, mint terveztem, a COVID is eléggé korlátozott és így 28 évesen már nincs is annyi lehetőség ismerkedni, mint egyetemen volt.

Másoknak is hasonló volt a forgatókönyv? A baráti kapcsolatok változtak az iskolai, egyetemi, munkahelyi, családi élethelyzettől függően? Később, 30 éves kor felett is lehetett ugyanolyan minőségű barátságokat kialakítani?



2022. jún. 21. 11:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Emberfüggő szerintem. Én 24 évesen külföldre költöztem és azok közül a barátságok közül, amik már megvoltak otthon (gimiből, egyetemről, ex lakóközösségből), egy csomó túlélte. A mai napig rendszeresen beszélünk, évente többször találkozunk, látogatjuk egymást vagy elutazunk valahová. Van, akinél házasság, gyerek is van, de ez nem akadály. Vannak hosszabb szünetek, természetesen teljesen átalakult a kapcsolatunk, de 35 évesen már nem igényeljük a napi, heti szintű kommunikációt.

A legtöbb ember viszont lemorzsolódott, szépen elkoptak baráti, haveri kapcsolatok a távolság és más élethelyzet miatt, de szerintem ez is normális. A legfontosabb szerintem az, hogy el kell fogadni, hogy a barátság dinamikája folyamatosan változni fog a különböző élethelyzetekkel és hogy már nem lesz sose olyan, mint 20 évesen, de nem is kell annak lennie.

Ami meg a felnőtt barátságokat illeti, szerintem nehezebb, mert egyrészt tovább tart kompatibilis embert találni, akinek még van hely az életében új barátságokra a meglévő szociális hálója mellett, másrészt lassabban alakulnak a dolgok. Viszont ettől még nem lehetetlen, nekem is lettek felnőttként barátaim - igaz csak 2, de az bőven elég.

2022. jún. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Úgy taapsztalaom, hogy nem. Ismeretség marad, de az élet nem engedi, hogy annyi időt töltsetek együtt, így már elvesznek a közös tapasztalatok, nincs beszédtéma. Felszínes bájcsevegéssé válik az egész.
2022. jún. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, valahogy így. Mivel kevesebb élményetek van már nincs miről beszélni és a kapcsolat leredukálódik egy üzenetre. De ilyen az élet, ez nem feltétlenül az emberek hibája.

És a régi témák már nem érdeklik az embereket mert új életük van, mindenki változik. Ha megnézem a régi önmagamat akkor nagyon sokat változtam ahoz képest. Kicsit más ember voltam, bár nem annyira drasztikusan mint egyes emberek. Vannak aki fiatalon pl vadak, később lenyugodnak és már teljesen más érdekli őket.

Felnőttként is lehet barátkozni, csak ilyenkor már zárkózottabbaknaz az emberek. A rossz tapasztalatoktól, csalódásoktól. De egyáltalán nem lehetetlen.

2022. jún. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!