Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van olyan élethelyzet ami...

Van olyan élethelyzet ami tényleg csak erőszakkal megoldható?

Figyelt kérdés

Volt ilyenben részed, munkahelyen, magánéletben?

Mikor nem konkrét önvédelmi helyzet van, hanem adott egy ember aki kártékony az életedre és semmi másból nem ért, csak a konkrét fizikai erőfölényből.

Abból viszont egyértelműen ért.

Egészen konkrétan, adott egy ember aki mérgezi a környezeted, te megvered, tanúk nincsenek és a helyzet hopp, megoldódik?


Azért merült ez fel bennem, mert majd 2 évtizedig vezettem egy vállalkozást aminek köszönhetően mindent elértem szerintem.

Viszont a covidba belebuktam....

El kellett küldenem a dolgozóimat és fel kellett számolnom a cégemet, majd elmenni alkalmazottnak.

Nem azért , hogy ne haljak éhen, hanem hogy ne éljem fel a tartalékaimat, meg hogy ne otthon üljek.

Viszont a munkahelyeken alkalmazottként, annak ellenére, hogy az emberek 99%ával rendkívül jól kijövök, ilyen szakmunkákban van egy embertípus, akibe folyton belebotlok.

Nekik fizikailag fáj, hogy magas vagyok,

fáj nekik, hogy izmos vagyok,

fáj nekik, hogy nem velük hanem egy jó fej kolléga csajjal ebédelek,

fáj nekik, hogy nem beba szok munka után, hanem elmegyek edzeni, vagy megyek a gyerekemért a suliba...

És folyamatosan ismétlődő eset immár a többedik munkahelyemen a covid óta eltelt 2 éve tartó alkalmazotti státuszom óta, hogy ebből kialakul egy konfliktus.

Egy duma a hátam mögött, , majd fúrás és idővel nyíltan a szemembe is, amiből lesz egy kikerülhetetlen kihívás és verekedés, amikor rommá verem az embert és utána hirtelen nyugi lesz.

Minden megoldódik...komolyan nevetséges szint.

A héten is történ egy ilyen, viszont ezt én rendkívül primitívnek tartom, hogy 40 x évesen leverjek suttyókat, ami nekem szánalmas, nekik viszont a nem létező életük fénypontja ez, ami megszégyenüléshez vezet, de gondolom ettől érzik, hogy élők nem holtak.


Nem tudom a megoldást erre jelenleg.


2022. febr. 18. 23:30
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Ezeket a cégnek és a vezetőségnek kéne kezelnie. Azt mondod 1%-ról beszélünk, tehát elvileg a hely rendben van, csak 1-1 baromról van szó. Szóval a felettesekhez kéne menni és nekik előadni a dolgokat, megbeszélni velük hogy csináljanak szépen valamit. Addig menni a nyakukra, míg nem teszik végre meg a kellő lépéseket.


Amúgy az 1%-oddal szerencsésnek mondhatod magad, nálam ez általában minimum 30-40%. Azaz ekkora százalékuk retardált, gyerek/tini aggyal rendelkező pletykás, más dolgával foglalkozó gyökér.

2022. febr. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Alsó osztályba visszakerülve a bunyó, az erőszak tanult és szakszerű használata olyan mint egy nyelv elsajátítása, egy kommunikációs forma. Pont ezért lesz nyugi utána. Mert a megvert a helyére kerül elfogadva a szitut. A nézők pedig elfogadják a dominanciádat amiért tisztelni fognak. Az ember egy állat, akárhogyan is szépítjük. Minél primitívebb, minél tanulatlanabb, annál jobban dicsőíti a domináns embert.
2022. febr. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha az életed múlik rajta. Pl ha nem tudsz elmenekülni és vagy próbálsz támadni, vagy hagyod, hogy megöljenek. Mondjuk ilyenben nem volt részem.


De verbális/szellemi szinten volt már, hogy farkastörvények uralkodtak. Vagy én faltam fel őket vagy engem faltak fel. Szóval inkább én haraptam.

2022. febr. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Mo.-n ma minden e mentén megy.
2022. febr. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
66%

Eroszak eroszakot szul! Ha megversz egy hitvany embert, akkor megbantod a torz lelkuletet es bosszut fog forralni ellened, tehat ugyan ott vagy ahonnan elindultal.

Konfliktusok megoldasi modja, hogy hatat forditasz a szituacionak es tovabb lepsz. Nem tudod a kornyezetedet a sajat elvarasaidnak megfeleloen megvaltoztatni, jobb ha eleve olyan kornyezetben elsz ahol te magad is jol erzed magad es semmit nem kell megvaltoztatni.

2022. febr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Viccen kívül sajnos van ilyen ember... Szomorú, primitív, állati, de tudnék mit mesélni.
2022. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
11%

Nyilván van az a szint, amit csak bunyóval lehet szerintem is megoldani, a kérdésedre ez lenne a válaszom, de a hozott példa nagyon nem.


Ha a szomszéd folyton bömbölteti a zenét, te nem tudsz kikapcsolódni, hiába kéred szépen, csakazért is felhangosítja, hogy bosszantson, és ezt minden nap eljátssza, és más módon is betesz, akkor én is azt mondom, hogy nem ért a szép szóból, te mindent megpróbáltál, másképp kell "meggyőzni".


De az, hogy nem tetszik neki, hogy te vagy az erősebb, nem velük haverkodsz... na ez az a szint, amit én fel se vennék. Nem szaladnék a főnökhöz sem, mert kiröhögne. Én is kiröhögnélek, ha ezt hallanám, hogy Béla, a Józsi beszólt nekem, mert magas vagyok, és nem vele ebédelek.


Itt két dolgot tehetsz: vagy figyelmen kívül hagyod, vagy mások előtt nevetségessé teszed azzal, hogy ellene fordítod a saját baromságait.

"Miért nem velem ebédelsz?"

- Tán nem tudsz nélkülem enni?


"magasabb vagy" (ezt mondjuk nem értem)

- bocs, de nem fogom levágni a fejem, hogy lealacsonyodjak hozzád.


Ha ezekbe a kötözködésekből mindig az jön ki, hogy hülyét csinálnak belőle, akkor előbb-utóbb abbahagyja.


De igen, van az a társadalmi réteg, akik úgy szocializálódtak, hogy a verésből értenek, lásd börtöntöltelékek.

2022. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

És mit mondanak? Mi a probléma?

Oda mennek, hogy figyelj csak. Nem tetszik, hogy magas vagy és erős és jó csajokkal ebédelsz. Ezért most megverlek? Valami konkrétabb okuk nincs?

2022. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!