Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elfogadnàtok a pènzt?

Elfogadnàtok a pènzt?

Figyelt kérdés
Van egy tartozàsom, amit a postàn fizetek be minden hónapban rèszletekben. Csak ez az egy csekkem van. Viszont betegsèg miatt kezelèsre is jàrnom kell ezèrt nèha szükös a postàra beèrnem. Az ösz tartozàs 300 ezer, amit egybe nem tudok kifizetni. Baràtom kifizetnè nekem, ês mivel mindig talàlkozunk, neki fizetnèm visza, ès nem kellene postàra mennem. Bàr egy kicsit kellemetlen nekem, de nagy segítség lenne nekem.
2022. jún. 22. 12:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6%
Nekem szerencsére nincs tartozásom, a jelen ábra szerint barátom sem. Nem irigykedek rád.
2022. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Elfogadnám,ha jó barátok vagyunk és kölcsönös a bizalom.
2022. jún. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%

Ez a barátoddal való viszonyodtól függ, meg attól, hogy pl. számít-e fel kamatot, és ha igen, mennyit.

Én van, akitől ezt elfogadnám, és van, akitől nem. De mondjuk úgy, hogy a dupláját várja el tőlem csak azért, mert kihúzott a csávából, na úgy senkitől sem fogadnám el.


Szóval attól tenném függővé, hogy kitől kapom a segítséget, és hogy mit vár el cserébe, és mikorra. (Én akkor se mennék bele, ha mondjuk nyár végén már várná vissza a teljes összeget, egyösszegben.)

2022. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Nem fogadnám el
2022. jún. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Elfogadnám. Valószínűleg neki ez félre tett pénz. Nem kajára költi. Arra van neki külön. Úgyis vissza kapja és adósa is maradnék. Neki mindegy, hogy most áll a szekrényben 300 ezer vagy később kerül oda. Ha szívesen kifizeti akkor fogad el. Csak ne felejtsd el vissza adni részletekben.
2022. jún. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
18%
Jó nagy hülye a barátod! Soha senkinek nem adnék ennyi pénzt családomon kívül. Akárhányan adtak eddig pénzt “legjobb barátnak” a családból mind rábsztak, úgyhogy nem!
2022. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%

Ha ő ajánlaná, persze, hogy elfogadnám.

Viszont az is tény, hogy én senkinek se ajánlanék ilyet, csakis a szüleimnek vagy a testvéremnek.

De lehet keresni más megoldást is: átutalással fizetni, vagy ha a barátod gyakrabban jár posta közelében, ő fizetné be, te meg előre odaadnád neki a pénzt.

2022. jún. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
3# Ugyan azt az összeget adnàm visza, nem szàmol fel kamat. Nem egyben kèrnè vissza, ugyan úgy rèszletben, ez annyiban segítsèg, hogy nem kell minden hónapban elmenni a póstàra, ès kapkodnom, hogy a kezelèsemre is el tudjak menni.
2022. jún. 22. 13:08
 9/14 anonim ***** válasza:

Adj neki zálogba valamit, ami 300e-et ér, így korrekt.

Aztán gyűjtögeted, majd kiváltod motyódat.


Bár ez a barát párod vagy jóbarátod, nem mindegy;)

Emberre válogatja a lóvé elfogadását.

2022. jún. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9# Szimpla baràt
2022. jún. 22. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!