Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Úgy erzem, a legjobb barátom,...

Úgy erzem, a legjobb barátom, csak visszahúz. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sz*r barát vagyok, nem kell mondani, bűntudatom is van. De az érzem, hogy a legjobb barátommal teljesen ellentétes irányt vett az eletünk. Én dolgozom, igyekszem a legtöbbet kihozni magamból, van egy szuper kapcsolatom is. Ő viszont semmit nem kezd magával. Egész nyáron otthon ül, próbálom programokra hívni, de sokszor gázul viselkedik tarsaságban, abszolút nem tud szocializálódni, nagyon hangos, udvariatlan és tapintatlan. Se munkája, se kapcsolata, mindog otthon ül és engem nyaggatt, viszont én sokszor nem erek rá, mivel sok munkám és programom van. Naponta kb 5x ír, hogy panaszkldjon, de tanácsot nem fogad el, mindenre van kifogásai mindenre vannak. Azt erzem, h9gy gáz ahogy viselkedik és csak visszafog. Próbálok neki kevesebbez írni, de nem veszi a lapot. Nagyon bunkó lenne leépíteni a kapcsolatot?

2022. jún. 24. 22:17
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt hasonló barátnőm és barátom is. Én is próbáltam tutujgatni őket de a széllel pisiltem szembe. Az egyik: Neki pluszban jött az üldözésimániája. Kiforgatta a szavaimat. Már hozzá se mertem szólni. Kerültem őt és ha mégis megtalált, összeszorult a gyomrom. Végül ő dobott,mert megsértődött a semmin. Teljesen megkönnyebültem. A másik: kb ugyanez, de ő a cselekedeteimbe is a rosszat látta. Volt hogy azt hitte meg akarom mérgezni. Állandóan stresszeltem, hogy biztos mindent jól csinálok vagy meg fogom megint sérteni. Csomószor mondtam le programokat vagy nem tanultam, hogy segítsek neki mert sírva hívott fel. Persze ez smafu volt. Egyik ilyen "Valld be hogy rosszat akartál nekem!" közben nem bírtam tovább és a nyílt utcán sírva fakadtam és nem bírtam abbahagyni a sírást. A harmadik: neki is mondhattam bármit, semmit sem fogadott meg és elég durva dolgokat vágott a fejemhez. Pl hogy tudjam meg hogy kellemesen csalódott bennem, mert amúgy csak meg akart baxni, mert azt hitte lotyó vagyok, de kiderült hogy nem. Na ezután már nem is beszéltem vele.
2022. jún. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
És a tanultság abból amit írtam, hogy ezek az emberek nem változnak meg, de te összeomlasz mellettük.
2022. jún. 25. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!