Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Most mit kellene tennem?

Most mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Régebben sokat eljártunk mindenfele egy egyetemi hallgatótársammal. Rengeteget utaztunk, túráztunk. Hívhattam bárhova, soha nem mondott nemet. Elég közel engedett magához, és éveken keresztül jól megvoltunk.


Viszont én többet éreztem iránta, mint barátság, beleszerettem.Sajnos ez visszafelé nem volt igaz, mert ő is szerelmes lett, csak épp másba. Össze is jöttek a palival, és innen megváltoztak a dolgok.


Hívtam sok helyre, újakra is, olyanokra is, ahova évente jártunk, de mindíg nemet mondott. Ha írtam neki, sokszor láttam, hogy megnézte, amit írtam, de vagy nem válaszolt, vagy egyszavas válaszokat adott. Túlnyomórészt " sajnálom, nem lehet, ne haragudj, nem tehetem" típusú válaszokat.


Az ígéretek, hogy ha bármi van, ha szükséged van rám mindíg számíthatsz rám, hívj akár hajnali 3-kor is, mind-mind jelentéktelenné váltak a számára.


Egy idő után úgy éreztem felesleges tovább keresnem, és abbahagytam a próbálkozást. Neki se jutottam eszébe, mert egyetlen "hogy vagy?" üzenetet sem kaptam tőle. Ez volt tavaly ilyenkor.


Tegnapelőtt viszont kaptam tőle egy üzenetet messengeren, hogy nem lenne kedvem elmenni vele valahova jövő hétvégére? Mert hogy annyira hiányzik neki és egyedül nem akar. Gondoltam magamban, hogy mi van? Megnéztem a Facebook oldalát és látom hogy a kapcsolati állapota egyedülálló, még a profilképén is megint egyedül van. Ezekszerint két év után szakított a pasijával.


Szóval ti mit tennétek a helyemben?Mert jelenleg én úgy érzem magam, mint egy játék, amit elraktak a szekrénybe, és most elővesznek. De egy barátság, vagy bármilyen emberi kapcsolat nem így működik.


Összejössz valakivel, aztán elhanyagolod, eldobod magadtól azt aki eddig fontos volt és mikor épp rossz passzban vagy és szükséged van rá, vagy nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szeretted volna, akkor újra előveszed, mintha mi sem történt volna.


De mégis olyan rossz érzés lenne, ha nemet mondanék neki, mert szerettem őt. Viszont fogalmam sincs mit kellene mondanom neki, vagy hogy közeledni hozzá ezekután.


Szóval szerintetek mi lenne a helyes?



2022. jún. 26. 01:33
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Ez egy elég szomorú és lehangoló történet :(. Én semmiképp nem mondanék neki nemet, csak azért ezt a dolgot amit írtál hogy elhanyagolt meg minden, ezt azért megemlíteném neki, szerintem biztos sajnálni fogja a történteket, és megfogtok egymásnak bocsátani, én legalábbis ezt tenném a helyedbe.
2022. jún. 26. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs ló, jó a szamár is.
2022. jún. 26. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Nincs férfi-nő barátság, itt az újabb példa. Teljesen érthető, hogy nem akart veled találkozni, normális ember a párja mellett nem találkozgat ellenkező nemű "baráttal". (Jajajaj most majd kapom a köveket olyanoktól, akik amúgy tök simán megcsalják a partnerüket és nekik áll feljebb.) Nem tudom, neked hogy esne, ha lenne egy barátnőd és ő "barát" pasikkal találkozgatna. (Ja, tudom, most jön az, hogy te engednéd és nem lenne baj, de ez csak duma, rizsa, hogy védd a saját segged.)

Nem sok értelme van ennek a barátságnak, mert a csaj úgyis lelép majd, ha új pasit talál, de még az is lehet, hogy visszamegy ehhez a palihoz. Sőt az is, hogy egyszerűen csak féltékennyé akarja tenni veled.

Én rákérdeznék egyenesen a csajnál, hogy van-e esélyem egy kapcsolatra, ha azt mondja hogy nincs, vagy mismásol, akkor hagynám örökre, bár ha mazochista vagy, akkor nyilván nem kell.

2022. jún. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod, hogy újra csak egy barát legyél, akit majd megint eldob, ha talál egy pasit, akkor mondj igent.


Ha más polcra akarod helyezni magad nála, akkor mondj nemet azzal az indokkal, hogy nem vagy a játékszere. Így lehet, hogy mindennek vége lesz, de lehet az is, hogy egyszercsak újra megkeres, talán egy fél év múlva, és akkor már jó esélyeid lesznek.

2022. jún. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ha valakinek nincs kedvese, akkor fogalma sincs arról, milyen a szerelem. Aki tudja mi a szerelem, nem akar a barátjánál, annak a szerelmével versengeni. Elfogadja, hogy a szerelem sokkal lángolóbb, mint a barátság. És tudja, a szerelem elmúlik egyszer. Én sosem tolakodtam, és sosem sértődtem meg emiatt. Minden régi baráttal mái napig barátok vagyunk, még akkor is, ha már nem a szerelem, hanem a család és a gyerekek miatt hanyagoljuk egymást. De a barátság megmaradt. És a bajban számíthatunk egymásra. Még ha összejárni, kirándulni, pletyuzni már nincs is idő jó ideje...
2022. jún. 27. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%
Nekem is van egy hasonló történetem, és az egész dolog a lányon múlik és nem rajtad. A fejedre hallgass ne a szívedre. Bocsáss meg neki de mond a szemébe hogy tudni szeretnéd a szándékait,mert ha csak játszik veled akkor össze fogsz törni. Viszont amíg tudsz addig küzdj érte, egy kis idő elteltével már nem fogsz így érezni senki iránt és lesznek kapcsolataid de nem fogsz úgy tekinteni senkire mint rá.
2022. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%
Sajnos egyáltalán nem vagy fontos ennek a lánynak, ennek ellenére mondj neki igent és beszéljétek meg, hogy most mivel felszabadult, mit szeretne tőled. Egy laza barátságot a legjobb esetben talán még kihozhatsz belőle.
2022. jún. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!