Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek csúnya dolog, ha...

Szerintetek csúnya dolog, ha ezt gondolom egy baráti társaságomról, vagy jogos?

Figyelt kérdés

Röviden összefoglalva annyi a lényeg, hogy van egy baráti társaságom, amiben kb. mindenki ugyan olyan volt éveken keresztül, viszont én az utóbbi időben nagyon megváltoztam hozzájuk képest, és teljesen más körökben mozgok, és ezeket a barátaimat elkezdtem "szégyellni" mások előtt, pedig amúgy bírom őket.



Hosszan kifejtve annak akit érdekel az egész:


4 éve, gimnázium elején eléggé lúzer gyerek voltam, és bele kerültem egy baráti társaságba, ami szintén hasonló emberekből áll. Nagyjából 2 évig csak velük lógtam, aztán meguntam a lúzer szerepet (egyébként nem őket akartam lecserélni, csak jobb emberré akartam válni, nem tudtam hogy ez lesz az eredménye) és elkezdtem minden erőmmel változtatni magamon.

A külsőmet elég pozitív irányba megváltoztattam sportolással, elkezdtem adni magamra, lett stílusom stb. Ennek hatására egyre több ember kezdett barátkozni velem, és mára már kb. 3-4 egymástól független baráti társaságom is van rajtuk kívül. Na és emiatt kezdtem el tőlük eltávolodni, mert ezekkel az újabb barátimmal állandóan bulizni járunk meg hasonló dolgokat csinálni, ehhez képest akikről előbb szó volt még alkoholt is alig ittak életükben. Meg 18-19 évesen még lánnyal sem volt dolguk, én meg például pár hete smároltam azzal a csajjal akire 4 éven keresztül folyatták a nyálukat. (bár én is, de legalább lett is vele valami :D) Most ez nem arra ment ki, hogy fényezzem magam hozzájuk képest, csak érzékeltetni akartam, hogy mennyire más körökben mozgunk már.

Meg 4 év alatt nem változtattak magukon semmit, így alapból az értékrendünk is eléggé összeegyeztethetetlen, ha ez jó nekik így.

Elég hamar "rájuk untam" ilyen aktív bulizós élet mellett, és már nem szívesen akarok velük lenni, mert egyszerűen unalmasnak tartom őket, bármennyire is csúnyán hangzik. Ennek ellenére amúgy bírom őket meg minden, csak nem lógnék már velük, illetve félnék attól is, hogy meglát velük valaki.

Szerintetek ez nagyon csúnya dolog?


2022. jún. 30. 03:32
 1/3 anonim ***** válasza:
65%
Dehogy, ugyis vege lett volna a baratsagnak gimi utan, mint altalaban. Ezek nem eros, eletreszolo baratsagok, csak annyi a celja, hogy az ember ne legyen egyedul, elusse az időt valakikkel.
2022. jún. 30. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem arról van szó, hogy lúzer voltál és mivel nem vagy az, ezért lekoptatod őket.


Szemléltetem másképp és akkor látod, hogy ez egy normális dolog.


Itt arról van szó, hogy volt egy csapat hozzád hasonló gyerek, akik megértették min mész keresztül, ahogy te is őket, ezért elvoltatok, de ez nem feltétlenül barátság. Csak nem piszkáltátok egymást.


Aztán rájöttél a boldogság nem hullik az öledbe, tenned kell érte és tettél is.


Mivel a többiek nem szeretnének változtatni, ők megvannak a kényelmes kis életükben, ezért ők a szokásos csapatban maradnak.


Te nem érzed már olyannak magad, mint régen, nem tartozol közéjük, ezért eljöttél onnan.


Most másokkal lógsz és ennyi. Te senkit sem hagytál cserben, nem bántod őket, csak más az érdeklődésetek és az élethez való hozzáállásotok.


A gimiben kilencediktől tizenkettedikig kb mindenkinek megváltozik, hogy kivel lóg és ettől senki sem lesz rossz.

2022. jún. 30. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mit sportoltál, sportolsz?
2022. júl. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!