Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az igaz, hogy az introvertált...

Az igaz, hogy az introvertált és/vagy csúnya emberekről általában rossz véleményt mondanak az emberek a hátuk mögött, míg az extrovertált és/vagy szép emberekről általában pozitív véleményeket mondanak?

Figyelt kérdés
Még akkor is ha belső értékek szempontjából tök ugyanolyanok?
2022. ápr. 16. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
hát inkább azt merném kijelenteni, hogy a csúnya emberekről ösztönösen az ember rosszabb véleményt alakít ki magában első blikkre, meghát .. ez bár igen nagy általánosítás, de a csúnya embereknek sokszor a belesjük is csúnyább a sok bántástól, meg nyilván az életkedvük se ugyanaz, ami már elég sok feszkót szül bennük, hogy ne legyenek másokkal kedvesek, stb.
2022. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

En introvertalt vagyok. Peldaul a munkahelyemen legtobbjuk extro. Elegge furcsan neznek ram sokszor ugy erzem, foleg azon, h miert, hogyan szerethetek annyira egyedul lenni otthon.🤷🏼‍♀️

De mar lesz.rom.

2022. ápr. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Az egyessel értek egyet. Ha egy szép introvertált nőt veszünk alapul, akkor róla a férfi kollégák egy része úgy vélekedik, hogy "titokzatos, rejtélyes, nagyon tetszik hogy nem mond el mindent magáról". Míg ugyanezek az emberek egy csúnya introvertált nőről azt mondják, hogy "olyan magának való, szűkszavú, nyomaszt hogy olyan csendes".
2022. ápr. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%
Ja, akkor szopo, nekem noi kollegaim vannak...
2022. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire igaz, aki zárkózott (és érzékeny a kritikákra) azt esetleg jobban megtalálják a rosszindulatúak.
2022. ápr. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
92%

Az introvertáltakról nem feltétlenül, mert ez nem jelent egyet az alacsony önértékeléssel és a gátlásossággal. Ha viszont ezek is jelen vannak és még csúnya is, akkor pokol az élet. Ilyen vagyok én. Legszívesebben eltűnnék.

A mai társadalomban a fizikai szépség különösen nagy érték, már a férfiaknál is. A szép, vagy átlagos embereknek sokszor fogalmuk sincs róla, mennyire szerencsések. A csúnyákat nagyon keményen diszkriminálják.

2022. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

"Még akkor is ha belső értékek szempontjából tök ugyanolyanok?"


Na, ilyen nincs. Sosem lesznek tök ugyanolyanok két ember belső értékei. Pláne nem, ha még a habitusuk is annyira eltér, hogy az egyik introvertált, a másik extrovertált. Ezt felejtsd is el.


Most, hogy ezen túl vagyunk, térjünk rá a kérdésre:


Ez közel sem ilyen egyszerű, mint ahogy te felvázoltad. Attól, hogy introvertált valaki, még nem fogják automatikusan kibeszélni és rossz véleménnyel lenni róla. Az én munkahelyemen például jelenleg úgy 70% introvertált, 30% extrovertált. Ennek ellenére jó a légkör, és ha valaki "fúj" a másikra, az sem azért van, mert a másik introvertált, hanem bizonyos viselkedése miatt, ami független a habitusától. Ezeket én csoportvezetőként igyekszem megoldani, és eddig mindig sikerült.


A csúnya emberek már más téma. Ez az emberi ösztön része, hogy a csúnya, büdös dolgokat kerüli az ember, mivel ezek a fertőzésre, betegségre emlékeztetik. Ezzel nem tudsz mit csinálni, genetikailag bennünk van, hogy ha csúnya embert látunk, óvatosabban közelítünk, máshogy tekintünk rá, mint egy szép emberre. Ezzel lehet vitatkozni, de a biológia már csak ilyen.


Ebből következően igen, a csúnya emberekkel szemben mindig is lesznek előítéletek, azonban ezt felül tudja írni az, ha rendelkezik olyan személyiséggel, amit az emberek kedvelnek. Úgymond "megszépül" az, akit kedvel az ember.


Plusz több kategóriája is van a csúnyaságnak. Az a ritkább, mikor valaki menthetetlenül ronda és nem is tehet róla. A gyakoribb viszont az, mikor egy amúgy tűrhető külsejű valaki annyira mélydepressziós és reménytelenül látja az életet, hogy elengedni magát teljesen, és igénytelen lesz, nem foglalkozik a külsejével, aminek hatására még csúnyabbá válik, és még jobban előítélettel kezelik mások.


Tehát ha csak nem az első kategória tagja vagy, akkor van remény, de ne azt várd, hogy bármiféle magadért való tevés nélkül majd mindenki úgy fog kezelni, mint egy szép embert, mert ilyen nem lesz.

2022. ápr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

7


Félelmetes ez a nácizmus. Egyébként már nagyon kis koromban megfigyeltem azt, hogy a szépeknek mindent szabad a csúnyáknak semmit, folyton kikezdik őket.

Az elnyomás brutális. Hihetetlen semmit nem tesznek ellene. Pedig ha rossz szemmel nézel egy feketére vagy homokosra akkor ugranak a torkodnak, de egy csúnyát bűntetlenül lehet alázni nap mint nap. Aztán menjen a pszichiátriára ki a faszt érdekel

2022. ápr. 16. 14:40
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a csúnya kategóriába tartozom. Pedig ápolt vagyok, drága ruháim, cuccaim vannak de szépséget nem lehet pénzért venni.

Hiába tanultam többe néznek a munkahelyemen egy szép de közfogis embert mint engem.


Már nem akadok ki ezen, csinálom a munkám. Próbálok minél jobban láthatlan lenni.

Sajnos volt olyan, hogy a külsőm miatt kikezdtek a munkahelyen. De egy buta de szép embert meg nem.... Nem volt gond hogy még az ebédjét is felvágja neki a felesége.


Amit megtanultam elengedni ezeket a dolgokat. Ha piszkálnak tovább megyek, elengedem ezeket. Az elején fájt, de ez van. Nekem ez jutott

2022. ápr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9


De ezt nem szabad ennyibe hagyni.


Itt is nyilván tagadják ezt a jelenséget akik megütik az átlagot vagy afelett vannak.


De a realitás az, hogy kutyamód bánnak az ilyen emberekkel.


Ha összefogunk talán elérhetünk valamilyen változást. Talán azt, hogy ne legyen többé ez társadalmilag elfogadott.

2022. ápr. 17. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!