Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy viselkedjek ezek után a...

Hogy viselkedjek ezek után a barátnőmmel, hogy kezeljem elegánsan ezt a dolgot, vagy én vagyok túl érzékeny?

Figyelt kérdés

Szoktunk szervezni kerékpártúrákat, néha a környékre, néha távolabb, autóval. Ilyenkor én is a saját autómmal megyek, és viszem a kerékpárt, nem akaszkodom senkire. Tudják, hogy szívesen megyek ezekre a túrákra, mert nekem nincs más társaságom. Eddig úgy tűnt, hogy ők is szívesen veszik a társaságomat. Most hétvégén a barátnőmék másik 2 közös ismerősünkkel közösen mentek, és nekem nem szóltak....

Hihetetlenül rosszul esett, amikor megláttam a facebookon a képeket, és tudatosult bennem, hogy kihagytak, pedig szívesen elmentem volna. Mintha leforráztak volna. Lehet, hogy én vagyok túl érzékeny, de már kisírtam magam, és úgy vagyok vele, hogy ha nem akarnak velem túrázni, akkor nem fogok rájuk akaszkodni, eladom a biciklit, és tudomásul veszem.

De nagyon nehéz lelkileg. Barátnőmékkel egy utcában lakunk, összefutunk sokszor. A túra óta találkoztunk, ő köszönés után ment tovább a dolgára.


Van értelme rákérdezni, hogy miért nem szóltak, mi az oka, hogy kihagynak? Vagy mit lehet ebből leszűrni? Csináljak úgy, mintha nem bántana a dolog? Vagy vállaljam fel, hogy rosszul érintett? Tényleg ennyire rosszul kellene éreznem magam egy ilyen eset miatt, vagy ez már pszichológiai eset az enyém?


2022. júl. 14. 08:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem túlreagálod

Miért ne mehetnének nélküled más ismerősükkel?

Én is 2 barátnőmmel járok aerobik edzésre minden nap, de van amikor jön egy másik ismerősöm és akkor vele megyek. És nem szoktam bejelenteni a másik 2 barátnőmnek hogy ne haragudjanak hogy mással is megyek 🤷‍♀️

Az meg hogy sértettségből te eladod a biciklit...😅 hány éves vagy 12?

Nélkülük nem tudsz biciklizni?

2022. júl. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Tudok biciklizni, csak egyedül unalmas, és egy ilyen hosszú túrára nem indulok el egyedül, mert nem érzem magam biztonságban, ha történik valami útközben. És kedvem sincs egyedül.


Volt már más túra is, hosszú hétvége, aminél én találtam ki a helyszínt, hogy hova menjünk, aztán pár hét múlva hallottam a másik túratárstól, hogy ők már lefoglalták oda a szállást, és ki is fizették. Akkor is elfelejtettek szólni nekem... Már az se esett jól, de elfogadtam, hogy két család megy együtt, nem kellek oda. Meg máskor is kihagytak, azt is elfogadtam, hogy családilag akarnak menni.


Ez a mostani valamiért nagyon rosszul érintett. Próbálok jó képet vágni hozzá, de nehezen megy.


Nagy elvárás, hogy ha nem akarnak velem időt tölteni, akkor ne sunnyogjanak?

2022. júl. 14. 08:31
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Azt szeretnéd, hogy írjanak egy ilyen üzenetet: "Szia, jövő szombaton megyünk Visegrádra biciklizni egy barátnőnkkel és szeretnénk, ha nem jönnél velünk", hogy ne vedd sunnyogásnak?

Ha nem vagytok szuperközeli barátnők, akik még a mosdóba se tudnak egymás nélkül elmenni, akkor teljesen normális, hogy nem hívnak minden egyes programra.

2022. júl. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Most azt vártad volna, hogy szóljanak egy programról csak azért, hogy tudd, téged nem hívnak? Így jobb lett volna?


Valamikor az ember mással csinál programot. Most komoly, hogy amúgy csak mások miatt tartasz biciklit?

2022. júl. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
52%

Veled is akarnak meg mással is

Mi az hogy ne sunnyogjanak?

Mi ebben a sunnyogás? Vagy minden program előtt írjanak neked üzenetet hogy most ide meg oda megyünk de nélküled?

Miért kellene szólniuk?

Természetes dolog hogy az ember másokkal is csinál programot

Szerintem keress valami társaságot mert az a bajod hogy nincs senki más akivel elfoglalhatnád magad.

Egyedül is tudsz biciklizni. Max nem mész nagy távra és olyan helyre ahol nem érzed magad biztonságban

2022. júl. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Nézz körül a facen, vannak túracsoportok, vagy kezdj el szervezni egyet, és akkor nem leszel egyedül.
2022. júl. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Régebben a tesómmal és a családjával jártunk közösen ide oda. Gyógyfürdőzni, moziba. Nekik voltak más barátaik is, nem csak mi. Először rosszul esett. De mindenkinek van saját élete, nekünk is. És mindenkinek van joga saját programra.

Ebből az a tanulság hogy te is szerezz más barátokat is, más programokat is. Ne csak ők legyenek. Ők is mehetnek bàrkikkel kirándulni. Szóval azért nem hívtak mert nem akartak de attól mèg lehettek barátok.

Ne legyél ilyen érzékeny.

2022. júl. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Az a sunnyogás, legalábbis én azt veszem annak, amit később írtam, hogy én felvetettem egy helyet, hogy szervezzünk oda programot, tehát lényegében én hívtam őket, nagy volt a lelkesedés, hogy igen de jó, menjünk, kértem, hogy szóljanak, ha megvan az időpont, amikor ki tudják venni a szabadságot, hogy tudjak foglalni, erre csak véletlenül derült ki, hogy ők már lefoglalták, befizették, és engem kihagytak... :-(


Na, itt pl lehetett volna mondani, hogy jó az ötlet, de majd máskor, mert most másik családdal szeretnénk menni, stb...


Szóval, nem tudom, így érthető-e

2022. júl. 14. 09:38
 9/20 A kérdező kommentje:

Ja, és a mostani eset talán azért esett ennyire rosszul, mert egy olyan helyre mentek, ahová én nagyon szerettem volna eljutni, és erről beszélgettünk is többször. És ők most pont oda mentek. Lehet, ha más helyre mennek, akkor nem esett volna ennyire rosszul.


Egyébként írtam is, hogy mentek már nélkülem korábban is, el tudom fogadni, hogy más barátok is vannak, de amiről beszélünk, jó lenne, és hogy majd egyszer együtt.. és pont abból hagynak ki.... na ez az, amit nehezen tudok kezelni.

2022. júl. 14. 09:44
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Akkor inkább velük kellene ezt megbeszélni.
2022. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!