Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért “unom” meg az embereket?

Miért “unom” meg az embereket?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos van egy olyan problémám, hogy hamar megunom az embereket. Szeretek ismerkedni, de pár hét beszélgetés után egyszeruen semmi kedvem nincs már beszélgetni azzal, akit megismertem. Kapcsolatokkal is így vagyok. Pár hét és megunom a kapcsolatot, hiába tökéletes számomra az illető.. Emiatt nincs is olyan igaz barátom. Csak haverok. Ez mitől van? Szeretnék változtatni, de egyszeruen nem tudok. Bármilyen emberrel megismerkedek, ez lesz a vége. Lányokkal ezért sem akarok semmi komolyat, és ezt mindig elmondom nekik, hogy ők se számitsanak komolyra. . Ha megismerek egy lányt, 3-4 hét és megunom, aztán pedig újat lenne kedvem keresni, és ezt utálom magamban. Tudom egy gyoker vagyok emiatt, de ezzel nem tudok mit kezdeni, nem tudom irányitani az erzeseimet. Valaki tudja, hogy ez mitől lehet, illetve hogy lehet ezen változtatni?

Még annyit hozzáteszek, hogy ahogy elkéne kötelezednem, egyszeruen jön egy rossz érzés, és azonnal szeretnék kiászállni a kapcsolatbol..19/F



2022. júl. 20. 14:32
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáteszek,hogy nagyon konnyen ismerkedek, és szeretek is egyébként új embereket megismerni ezt leszamitva
2022. júl. 20. 14:33
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Az első 3-4 hét, pont az az ismerkedés idő, amikor könnyebb úgymond érdekesnek találni a másikat, de nem ismered eléggé, hogy ez az érdeklődés fenn is maradjon. Ahhoz, hogy ne találj valakit unalmasnak rögtön, energiát kell belefektetned, hogy fennmaradhasson a kapcsolat, és ha megismersz valakit jobban, akkor valószínűleg nem fogod unalmasnak gondolni.
2022. júl. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

Pacsi, én is ilyen vagyok, de nálam még ennél is hamarabb jön össze a dolog. Azért van ez, mert idővel rájön az ember, hogy lényegében mindenki ugyanolyan: mindenki xarik, pisil, eszik, iszik, valamit dolgozik/tanul, tud valamit az életből, vagy egyedül-, vagy családdal él, van/nincs pulyája, de ugyanúgy tesz-vesz szinte mindenki mindent, és ez lényegében unalmas. Jó, pl.: nem úgy készítem el a mondjuk a rakott krumplit, mint te, de attól még finom, megesszük, kit*uk a végén, és ennyi...

Nincs full eltérés az emberekben, az életekben.


A szépség tud egy kicsit dobni a dolgon, de az, hogy mi a szép, az relatív, valamint sokszor tapasztalja az ember a csalódást: valaki szép kívülről, de belülről...? Rohad.

2022. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%
Hülyeségeken keringtetitek az agyatokat, és lemaradtok a saját életetekről.
2022. júl. 21. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez elég gyakori. Ha könnyen barátkozol, és alapvetően kedvelnek az emberek, akkor nem is tulajdonítasz ezeknek az ismeretségeknek akkora jelentőséget, mert tudod, hogy úgyis mindig lesz következő.

Remélhetőleg valamikor - talán most, talán pár év múlva, amikor már kicsit idősebb és érettebb, leszel - találni fogsz olyat, akivel megvan a közös rezgés, és arra már nem fogsz ráunni.

És jóval idősebb vagyok nálad, és nő, de két vagy három szoros barátnőmet leszámítva velem is ez van. Megismerkedek valakivel (nőkről beszélek, van férjem), egy ideig érdekes, aztán amikor kicsit jobban megismertük egymást, már nem annyira. De ez kölcsönös, ők sem tepernek utánam. Nem is baj, nem kell, hogy minden random ismeretségből életre szóló barátság legyen.

2022. júl. 21. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Még nem találkoztál megfelelő emberrel.

Én is így voltam vele, mindig elkoptak a barátságaim, aztán összefújt a szél 4 olyan emberrel, akiket egymástól függetlenül ismertem meg, de olyan érdekesek a gondolataik, olyan jó velük beszélgetni, hogy nem tudok rájuk unni. Velük is mindig történik valami új, fejlődnak, tapasztalnak, ezt megosztják velem, éjszakákat tudunk átbeszélni, és ha mondjuk két hónapig nem tudunk találkozni (telefon, meg messenger nem játszik, ott csak hülyéskedünk, meg mémeket küldözgetünk), akkor ott folytatjuk a beszélgetést, ahol abbahagytuk.


Párkapcsolati téren nem tudok mit mondani, éltem együtt egy emberrel két évig, de az idegeimre ment, pedig ő is érdekes volt, és szerettem. Sajnálom, hogy összejöttem vele, sajnálom, hogy így alakult, hogy összeköltöztünk, mert ha barátok maradtunk volna, akkor még mindig a barátom lenne, így viszont hallani se akarunk egymásról, nem szépen váltunk el.

Annyira sokáig éltem együtt másokkal, hogy felnőttként ezt nagyon kerültem (nyolc év kollégium után már ragaszkodtam ahhoz, hogy minimum egy külön bejáratú szoba, de inkább egy saját garzon), és nagyon élveztem/élvezem, hogy egyedül élek, és nem szól hozzám senki, azt csinálok, amit akarok, jelenleg nem tudom elképzelni, hogy van olyan ember, akit beengednék a nyugodt, meghitt otthonomba, hogy még ott se lehessen békém. Ennyire még a szex se fontos.

2022. júl. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár csak most látom őket, mert eddig nem tudtam belépni.

2# sajnos ez hosszabb ismerkedés után is jelen van. Általában hamar kiismerem a másikat, és miután ez ténylegesen megtörtént(Tehát valóban megismerem a jó/rossz oldalát) utána unom meg leginkább, és szeretnék új embert megismerni..


#3 most a nyár alatt rájöttem,hogy tényleg ez lehet. Én egyébkent sosem beszélek az érzéseimről/problémáimról/történetekről,mert tudom, hogy pár másodperc, és már el is felejtjük..


#4 Hát nem tudom…🤷🏼‍♂️


#5Lehet tényleg így lesz. Bár barátokkal máshogy van,őket nem igazán unom meg.Mondjuk új barátokat nem igazán szoktam megismerni, nekem a mostaniak bőven elegek. Inkább a kapcsolatokkal van ez a probléma..


#6 Az a baj, én hiába érzem tökéletesen magam valakivel, az elején nagyon vonzód hozza(túlságosan is)féltékeny is vagyok(de ezt sosem mutatom ki, mert tudom,hogy nem egy jó szokás) magamnak szeretném tulajdonítani, aztán ez hirtelen elmúlik ahogy sokat vagyok vele, és késztetést érzek,hogy “váltsak”.. Ez egy nagyon undoritó dolog, és szégyellem is, de mem tudok ellene mit tenni… És az okát sem tudom… De egy ideig nagyon tudok imádni egy nőt, és akkor csak ő létezik, de aztán “elpattan” valami és teljesen megunom, és nagyon rossz vele lenni, aztán meg jön a késztetés egy másik nőhöz…

2022. szept. 1. 02:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!