Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Túlreagálom hogy nem kaptam...

Túlreagálom hogy nem kaptam vissza egy kölcsönkért eszközt?

Figyelt kérdés

Oda adtam egy barátomnak egy kisebb értékű elektronikai eszközt, amit ő tovább adott egy közös barátunknak azzal a címszóval, hogy majd ő vissza adja nekem.


Mindketten legjobb barátaim, de akkor is nagyon-nagyon idegesít, hogy nem kaptam vissza az adott cuccot attól akinek oda adtam. A másikkal akinél van ez az eszköz pedig nem tudom mikor találkozok. Ezt szóvá is tettem, és nem értik mi a bajom. De nekem kell az az eszköz, illetve egy szüleimtől kapott ajándék. Most mit tegyek?


2022. júl. 28. 15:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Alapból normális ember nem adja tovább más tulajdonát.
2022. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Velem is tett így úgynevezett legjobb barátom, mivel nem tartanak tőled, nem is törődnek a cuccoddal. Senkinek se adj oda semmit, főleg ne közeli rokonnak-barátnak, mert az a te cuccodat a jó viszonyotok miatt "a magáénak" érzi.
2022. júl. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem szép dolog kölcsön dolgot továbbadni. Szólj annak, akinek odaadtad, hogy szerezze vissza, mert szükséged van rá.
2022. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Annak kell visszaadnia akinek kölcsön adtad, ő meccselje le azzal, akinek odaadta. Megmondod, hogy kell és kész, vagy fizesse ki.
2022. júl. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóltam neki, de nem tud mit csinálni azt írta. A másik barát messzebb lakik de fogok vele majd találkozni, vissza is fogja adni de nekem most kellett volna 😔 Én még egy kaja hordóra is ami a másé úgy vigyázok mint a szemem fényére. Ez volt az utolsó, hogy valakinek oda adtam valamit.
2022. júl. 28. 15:58
 6/14 anonim ***** válasza:
24%
Jelentsd fel
2022. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is utolsó eset. Vegyenek maguknak. Ez jó tanulság.
2022. júl. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék hozzá házhoz és elkérném hogy "kb most kéne. Amugymeg szívesen."
2022. júl. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok.


Egyszer én is elkövettem azt a banális hibát, hogy más tulajdonát adtam kölcsön.


Még régen középiskolában osztálytársam ide adta valamelyik horrorfilm sorozat teljes gyűjteményét, hogy nézzem meg.


Szép új írott CD-k, tőlem meg elkérte haverom, aki amúgy mellettünk lakik szinte, hogy lemásolja mert neki volt CD írója. Gondoltam másnap vissza adja vagy átmegyek érte, és boldogság van.


Hát aztán kiderült, hogy a CD író nem működött, ezért oda adta valami osztálytársának és innentől elkezdődött a végtelen kéregetés. Engem nyaggatott az osztálytársam, hogy mikor adom vissza, én haveromat, haverom az illetőt az meg ki tudja kit.


Végül hónapok múlva kerültek vissza a CD-k, mindegyik teljesen karcosan, törött tokkal, volt ami nem is a saját tokjában volt.


Hát égett a pofám rendesen mikor vissza adtam, úgy, hogy nálam gyakorlatilag ott sem voltak.

2022. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik félnek SOHA nem adunk ki semmit, ami két fél közötti megállapodás tárgya. Ahogy bérlő sem adhatja ki a kulcsot másnak, hogy majd ő elviszi neked, mert a bérlő nem ér rá, ahogy egy barát sem adhatja ki a kezéből a kölcsönkapott dolgot. Szégyelje magát aki nem érti ennek a fontosságát.
2022. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!