Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Normális, hogy a baráti...

Normális, hogy a baráti társaságom nem tud létezni alkohol nélkül vagy túlreagálom?

Figyelt kérdés

A kis baráti társaságom 3 emberből áll. Mindannyian 21 évesek vagyunk. Egy fiú, és mi ketten lányok. Óvodás korunk óta ismerjük egymást, egy csapatot alkotunk, de csak az utóbbi 1 évben jöttek elő a gondok. A fiú az ital felelős (legalábbis annak mondja magát) mindig hozza nekünk a piákat, nem kis mennyiségben, és ha be is ülünk valahova, vesz újabb meg újabb italokat, addig amíg már olyan részegek nem vagyunk, hogy a világunkról nem tudunk. Minden 2. hónapban bulizni is jártunk együtt. Az első pár csatak részegre iszós alkalom vicces volt, jól éreztük magunkat mindannyian. Viszont nekem utána kezdett sok lenni. Először az, hogy nem engedték a barátaim, hogy visszautasítsam az alkoholt. Hol a barátnőm, hol a haverom hozta felváltva az italokat elém, ha nem én vettem magamnak, mindig gondoskodtak róla nehogy kicsit is józan maradjak. Én bűntudatból mindig elfogadtam, mert mégiscsak nem kevés pénzt költenek ezekre. A bulikra is csak azért jártam, hogy szocializálódjak, de egyiket sem élveztem soha. Igen, unalmas fiatal vagyok, herótom van a hangos zenétől, nem akarok idegenekkel smárolni vagy lefeküdni, és az alkoholt is csak azért ittam velük, hogy ne lógjak ki a sorból.

De a legfőbb probléma, hogy egyszerűen hiába hívom el őket is akárhova. Egy sima sétára, túrára, kirándulásra, AKÁRHOVA. Mindig előkerül az a hülye alkohol, mindig. Ha nem ők veszik, akkor egyikük nagy táskában hozza. A legdurvább ilyen eset az volt, mikor családi rendezvényen önkénteskedtünk, gyerekekkel foglalkoztunk, és ígyis hozták a dugi italokat, amiket a mosdóban ittak meg. Ott elfogott kicsit az undor is.


Nem tudom velem van-e a baj, mert tudom, hogy nem vagyok érdekes a korosztályom számára. Nem szeretek bulizni, meg az alkoholt se. Vagy csak túlreagálom az egészet és ez a normális a huszonéveseknél? Hiába mondtam nekik durván, enyhébben, kiabálva vagy nyugodtan, hogy nincs alkohol, nem érdekli őket. Sajnos nincsenek más barátaim rajtuk kívül, akil velem egy városban élnének. A másik 2 barátom egy másik városban lakik, azért nem is gondolkoztam rajta, hogy ezzel a kettővel megszakítom a kapcsolatot.



2022. máj. 21. 10:17
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Én más barátokat keresnék.
2022. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Magyarok vagyunk, élen a piálásban is, tehát sajnos megszokott, de örülök, hogy vannak végre tudatosabb emberek, akiknek ez nem tetszik.
2022. máj. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Nyugodtan szólj nekik, hogy ez neked sok. És nem szeretnéd velük megszakítani a barátságot/kapcsolatot, de ha nem hagynak ezzel fel, úgy kénytelen leszel lépni elfelé.
2022. máj. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Hát nem tudom, de az tuti, hogyha én nem akarok meginni valamit, akkor nem iszom meg.

Nyilván azért hozzák az újabb és újabb adagokat, mert kiürül a poharad.

Ha csak egyszer megállnád és nem innád meg, nem rendelnének neked újabbat. Vagy ha mégis, akkor majd észreveszik, hogy már 3 teli pohár van előtted és abbahagyják.

2022. máj. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Neked nem kötelező innod, a többi meg azt csinál amit akar!
2022. máj. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

1, ne igyál


2, ők csak bulizós/piálós társaságnak hangzanak, nem a barátaidnak


Beszélhetsz velük, hogy nem akarsz állandóan alkoholt és unod már. Ők ettől még inni fognak, rosszabb esetben "kivágnak" a bandából.


Kezdj el olyan helyekre, eseményekre járni és ott barátkozni, ahol jól érzed magad.

2022. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.


Nem bulizós társaság voltunk eredetileg. 1 éve kezdődött kb.


Tudom, nem muszáj inni, legutóbb otthagytam az italt amit nekem vettek (annak ellenére is, hogy veszekedtem velük, hogy nem iszok többet, és ha hoznak megint, akkor nem fogok inni belőle). Aztán abból veszekedés lett, hogy milyen gyáva vagyok amiért nem merek inni

2022. máj. 21. 11:30
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként amit csinálnak, az már átmegy egy határon a piálás szintjén is. Persze, 20 évesen az ember eljárkál bulizni és iszogat, sokszor talán nem is úgy ahogy kéne.


Viszont hogy minden esetben és más nem érdekli őket, inkább azt sejteti, hogy mélyebb gondok vannak. Ez már bőven az alkoholizmus területe.

2022. máj. 21. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5%
Ilyen a legtobb 20 eves
2022. máj. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!