Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem akar igazán senki...

Miért nem akar igazán senki barátkozni velem? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kérdés kissé félreérthető, de nem tudom pontosan hogy írjam le, szóval...


Egyetemista srác vagyok, nem vagyok visszahúzódó és akikkel jól elvagyok azoknak keresem a társaságát, de már középsuli alatt is, de most is az a helyzet, hogy vannak akikkel rendszeresen beszélgetek, de soha nem csinálunk semmit együtt, csak pl az egyetemmel kapcsolatos dolgokról beszélünk, vagy néha másról is, de leginkább csak az egyetem az ami összeköt. Nem vagyok egy szórakozós/ivós típus, de nem gondolnám hogy ennek annyira limitáló tényezőnek kellene lennie. Tök szívesen mennék el valakivel helyekre túrázni/bringázni/futni, vagy csak néha összeülni, valami közös hobbit keresni, sport vagy egyéb rendezvényekre menni, bármit amit tudnánk mindketten (vagy többen) élvezni. De valamiért nem tudok, vagy nem akar senki velem olyan kapcsolatot kialakítani, ami nem arról szól hogy az adott helyzetben beszélgetünk (mondjuk órák között, edzésen, munkahelyen, stb), hanem azon kívül is.


Tudom, ez nagy részt rajtam is múlik, ha akarok valamit akkor kezdeményeznem is kell, de viszont nem akarok egyoldalú barátságot. Ha valaki magától nem beszél velem, nem akar velem semmit csinálni, akkor annak nem sok értelmét látom hogy én kezdeményezzek folyamatosan dolgokat. (és sajnos mostanában egyre inkább csak azt érzem, ha én nem keresek másokat, ők egyáltalán nem keresnek engem)


De most velem van a baj? Mit tegyek azért, hogy pl ne csak amiatt beszélgessenek velem mert pl "van 20 perc két gyakorlat között, és úgyse tudnának mást csinálni"?

Vagy manapság már nem divat a mélyebb barátság? Én vagyok a furcsa hogy ilyenre vágyom? Vagy ez a korosztály már nem akar ilyet? (21/f)



2022. aug. 14. 19:53
 1/3 anonim válasza:
100%
Szia! én ugyanebben a cipőben jártam, és egyszerű a megoldás: elkell menni bulizni,iszogatni velük. Én se voltam az a nagy bulizós,de rakellett jöjjek huszonévesen ez az ami összeköti az embereket. A közös bulizás,igy lesznek a legnagyobb sztorik. Van is egy mondás valami ilyesmi: "Egy jó sztori se kezdődik úgy,hogy leültünk a haverokkal enni egy kis salátát.".... szóval ja ha a társaság tagja akarsz lenni akkor úgy kell tenned mintha az lennél. Na meg aminek még iszonyat nagy ereje van és nem hittem el: az a közös cigizés.Ez a legösszekovácsolobb tevékenység amit valaha láttam,cigi+pletykalas. persze nem az ivasra meg dohanyzasra akarlak rábeszélni,de ezek azok a dolgok amik huszonevesen az embereket osszetartjak. Te dobd fel h menjetek el sörözni, 1-2 sör után máris máshogy fogod gondolni a dolgokat. hajrá:)
2022. aug. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de se a cigi, se a buli nem az én stílusom. És teljesen meg tudom érteni amit mondasz, de én nem vagyok ilyen, és nem is szeretnék ilyen lenni.


Illetve egy kissé lehet félreértettél. Én nem a közösséghez akarok tartozni, soha nem is akartam (bár a cigivel és az ivás/bulizással középsuliban tökéletesen be tudtam volna kerülni a közösségbe, tehát van valami abban amit mondasz, lehet itt is működne).


Én inkább csak komolyabb barátságokat szeretnék azokkal, akikkel inkább csak felületes barátságok vannak, csak nem érzem azt hogy mások erre annyira vevők a környezetemben.


Mindenesetre ment a zöld pipa :)

2022. aug. 16. 21:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Ebben a cipőben járok jelenleg én is :/ 21/F Budapest.

Viszonylag kifele nyíló, sportos, vékony srác vagyok, néhány barátom van, akikkel nagyon jó a viszonyom, viszont én sem járok bulizni, (barátaim se),m szeretek eljárkálni a városba és mindig nézelődöm, hogy milyen sok lány mászkál egyedül vagy a barátnőjével, csak sosem tudok odamenni abban a pillanatban.

2022. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!