Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért morzsolódnak le szülés...

Miért morzsolódnak le szülés után a barátok?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Mert nem foglalkozol velük
2022. aug. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Mert néhány embernél ha anya lesz előjön egy új személyiség/ felerősödnek eddigi negatív vonásai, "elengedi magát", a barátság ápolására kevesebb idő marad, a közös keresztmetszet is szűkül (meg akkor is, ha teljesen egykorú gyerekeitek vannak).

Másrészt kevesebb lesz a szabadidő (többnyire).

2022. aug. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Mert anyuka átmegy idiótába és csak a gyerekről tud mesélni, nincs más témája csak Ödönke mennyit evett, mennyit kakilt, mennyit büfizett és már féloldalt tudja magát nyakonfosni milyen ügyes.

Na meg hogy ő mekkora mártír hogy egész héten 2 órát aludt, és már nem bírja de mégis egy hős, egy anya, és Ödönke apukája nem segít semmit mekkora balf..ék stb stb stb....

Általában a barátoknak egy idő után elege lesz ebből.

2022. aug. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
A baráti oldalról tudok írni. Szülés után arra alig szánt időt, hogy legalább facen írjon pár szót, az ember pedig megunja, hogy telibe lesz.rják a fejét...
2022. aug. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
27%

Mert ő mindig is utálta a gyerekeket, és nem értette, hogy én miért beszélek róluk, nekem meg már nem volt türelmem fejben tartani az egyéjszakás pasijait, mint a gyerekek előtt. Így aztán nem lett beszédtémánk.

Hozzátenném, ha mindkét fél értelmes, és kompromisszumokra kész, akkor azért ennek nem kell így lennie, de a kisbabás kor egyfajta elmaháborodás az anyukáknak, nem lehet tőlük elvárni, hogy úgy tegyenek, mintha semmi nem változott volna bennük. :)

2022. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem kár ezt csak az anyukákra leszűkíteni.


Bármi mással ez működik, ha változik az addigi közös érdeklődés és bejön helyette valami teljesen más érdeklődési kör.


Vagy magamat nézve valami olyasmi elvem van, hogy egyszer nem ér rá valaki megesik, kétszer nem ér rá oké, de harmadjára már nem is hívom.

2022. aug. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
3-assal értek egyet, durván hangzik dehát legyünk őszinték.. tényleg csak a gyerek létezik neki..de más anyukákat leszámítva kit érdekel más gyereke (mármint azon kívül hogy hogy hívják, és egészséges e) ? Én is átéltem ezt.. érdeklődni nem nagyon szoktak.. ők már teljesítették a "kötelezőt" amit a társadalom megkíván és a kultúránk.. szültek.. van jó munkahelyük családjuk házuk.. erről áradoznak.. nekünk szingliknek ez kínos és rossz mert azt kell hallgatnunk valahányszor velük vagyunk hogy mi mennyi mindent nem értünk el. :/ legalábbis ez a rossz oldala. Azért 2 igaz barát közé ezek a dolgok nem állnak úgy hiszem :)
2022. aug. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem mert a babával nyílik egy új fejezet.

Amire addig volt idő arra nincs, amit addig csinált, gyerekkel lehet elhagy (ha nem is örökre, egy időre biztos).

Másra kerül a fókusz, más a prioritási sorrend.

És lehet hogy amit a prioritások meg a fókusz váltása érint az pont egy kapcsolódási pont volt a barátságban.

Meg a barát lehet megéli, hogy nem tud kapcsolódni a babázáshoz (mert neki mondjuk nincs). Ez akkor is zavarhatja, ha tudja hogy nincs ilyen elvárás vele szemben. Igen megvan az, hogy utánakérdez, hogy na mi újság, meg elbabázgat, meg meghallgat. És tudja, hogy igen, egy baba sok időt igényel, éjjel sokat kel kelni, milyen midnennapos kihívások adódhatnak, de még nem élte meg és emiatt nem tud kapcsolódni. Meghallgat, mond rá valami bíztatót, esetleg utánakerdez, hogy ja és ez amúgy hogy van, mert ezt ő nem is tudja, és sose gondolta volna, és ezzel be is zárult a kör.

2022. aug. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Nem mindenki akar pulyázni, nem mindenki csípi a pulyákat, mivel a szülők élete a pulya körül forog, akkor mit kavarjanak ott?
2022. aug. 23. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

8 én anyaként se tudok kapcsolódni ehhez a vicceskedő mártírkodáshoz ("mióta anya lettem, hidegen iszom a kávét" - ja persze, a facebookra mégis fel tudod tölteni a napi Ödönket)

Nagyon nehéz, hogy manapság mindenkinek van valami extra heppje a gyerekkel (Ödönke csak natúr fajátékhoz nyúlhat - majd beszámoló arról, hogy ezt hogy lehet beszerezni, megvalósítani/ Ödönke csak organikus bio akármit ehet - véget nem érő téma/ Ödonke kötődően/ paleósan/ tagadó mondatok nélkül van nevelve...) Na most ezek annyira nem érdekelnek, mikor végre kiruccanok a gyerekek nélkül, hogy 1000x inkább hallgatom a szingli barátnők kalandjait :D (persze nem minden anyuka ilyen!!)

2022. aug. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!