Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti gratulálnátok a történtek...

Ti gratulálnátok a történtek után?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő: Az egyik volt osztálytársamnak pár napja megszületett a kislánya, de már 4 éve (ballagás óta) alig beszélgettem vele, viszont általánosban elég jóban voltunk. Nos, kb. 2-3 hete észrevettem az utcán, ő pedig elfordította a fejét és elsétált, pedig láttam, hogy ő is észrevett engem. Egy másik alkalommal pedig a padon ült, én pedig messzebbről észrevettem és gondoltam, majd odamegyek gratulálni, de amint látta, hogy közelebb érek, észrevett, és egy újsággal eltakarta az arcát. Én vettem a lapot, tovább sétáltam szó nélkül. De nem igazán értem, miért akart elbújni, hiszen mindig is bírtuk egymást, soha nem volt köztünk konfliktus. Talán azt gondolja, hogy elítélem, amiért fiatalon lesz gyermeke? (Erről természetesen szó sincs.)

A kislányról tegnap este töltött fel egy fotót az egyik közösségi oldalra, gondoltam, kommentben gratulálok neki a babához, viszont kissé bunkó dolognak tartom, hogy ennyire "nem akart" észrevenni. Lehet, hogy ezzel azt jelezte, hogy nem akarja, hogy foglalkozzak velük? Hülyén venné ki magát, ha a történtek után úgy csinálnék, mintha semmi se történt volna?

Ti hogy cselekednétek? 18/L



2014. jún. 5. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én elvem az, ha valaki nem kér belőlem, én se kérek belőle. Még a közösségi oldalon is levenném az ismerőseim közül. Vajon miért érdeke, hogy ott ismerősöd legyen, de amúgy meneküljön előtted az utcán? Ez szánalmas. Egyértelmű, hogy valami miatt abszolút nem kér belőled, így én nem a gratulációval fárasztanám magam, hanem a kapcsolat törlése funkcióval.
2014. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
ilyen a mai világ sajnos ! 2000 ismerős a bizonyos közösségi oldalon, de utcán a fele sem köszön, vagy elsétál.én 7 éve ballagtam középiskolából. a volt osztályom több mint a fele nem köszön az utcán, elfordítja a fejét, vagy úgy tesz mintha nem venne észre. ( még olyan is akivel jóba voltam )
2014. jún. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
én inkább ahhoz gratulálnék neki, hogy így viselkedik!
2014. jún. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Mivel a vágyad tiszta, hogy gratulálj, nyiltan megbeszélném vele: 'szeretnék gratulálni a kicsihez, miért bújsz el előlem?' Jobb az ilyeneket megbeszélni, mint érthetetlen tüskéket hordozni éveken át.
2014. jún. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, igazatok van, inkább hagyom.
2014. jún. 5. 09:40
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: Neked is köszönöm a választ. Tényleg szívből örülök a babának, de nem szeretnék tolakodó lenni vele szemben.
2014. jún. 5. 09:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a következőt csinálnám, mert engem is zavarna, és nem tudnám mire vélni, hogy nem vesz észre: A facebookon gratulálnék a babának, de magánlevélben, nem az idővonalon, és azt is odaírnám, hogy egyébként nem értem a viselkedésedet, remélem, nem bántottalak meg valamivel, hogy nem akartál többször észrevenni. - Ha erre nem jönne válasz, akkor törölném. - Ha csak egy szimpla köszönöm lenne a válasz, akkor nem törölném, de többet nem írnék neki, és legközelebb én fordítanám el a fejem. (Nincs férje, hogy szégyelli a babát?)
2014. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Kései Sirató ***** válasza:

Én adnék neki még egy esélyt. Lehet, hogy hülyén viselkedett, sőt tény, hogy nem azt tette, amit illett volna, azonban lehet, hogy rossz napja volt, vagy valóban szégyennek éli meg, hogy lányanya, ki tudja, mi van a hátterében.

Én megírnám neki, hogy láttam egy hozzád hasonló nőt.. vagy lehet, hogy téged láttalak? Erre kiváncsi lennmék, mit lép. Ha elkezd normálisan reagálni, akkor okés a dolog, ha bunkózik és primitív, akkor szakítsd meg vele a kapcsolatot.

2014. jún. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nemrég férjhez ment, de a baba nem volt tervezett. Azóta se írtam a fénykép alá, szerintem hagyom inkább, elvégre ha én nem érdeklem őt, akkor nem erőltetek semmit. :) Különben nem olyan fontos ez az ügy nekem, ettől még nyugodtan alszom, csupán kíváncsi voltam a véleményetekre. Köszönöm a válaszokat.
2014. jún. 6. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!