Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elmondjam neki, hogy ez...

Elmondjam neki, hogy ez nagyon rosszul esett, vagy nem érdemes?

Figyelt kérdés
A gimis legjobb barátnőmnek hétvégén volt az esküvője. 10 éve vagyunk barátnők, amikor szóba került az esküvő, azt mondta én legyek majd a tanúja. Közben viszont idén összebarátkozott a sulijából egy lánnyal (kb 1 éve ismeri) és végül őt kérte fel, nem engem. Amióta összebarátkoztak, azóta hanyagol is. Leráz különböző okokból meg azt mondja, hogy azért nem válaszolt az üzenetemre csak 2 héttel később, mert azzal a barátnőjével beszélt és nem tud egyszerre kettő emberrel is levelezni. Nagyon rosszul esett, de nem tudom van-e értelme elmondani neki, vagy csak megsértődne és még engem állítana be rossznak. Elmondjam neki, vagy hagyjam inkább az egészet a francba?

2022. aug. 24. 06:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függhet: hány éve volt szó róla hogy tanúnak kérne fel, mert ha sok éve mondta, esetleg tudja mondani: "én nem emlékszem ilyenre".

Ha évek múlva is fájna hogy nem mondtad el, mondd el.

Lehet nem kellene keresned, mert egyoldalú kapcsolattá alakulhat ez így...

2022. aug. 24. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
90%

Elmondhatod, de felesleges.

Nekem is volt egy legjobb barátnőm, szintén 10+ éves barátság. Nem hívtam meg az esküvőre. Tudod miert? Mert szépen lassan rajottem, hogy ebben a kapcsolatban mindig én voltam az, aki adott, ő csak elvárt.

2022. aug. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Amikor pár hónapja megkérte a párja a kezét, akkor mondta. Le is írta, szóval elvileg nem tudja letagadni. De azt is, hogy eljegyezték sokkal később mondta el, mint az új barátnőjének. Meg van nagyon változva rossz irányba, amióta azzal a lánnyal barátkozik. Az anyukája is sokszor panaszkodik, hogy nagyon rossz lett a természete. Amióta eljegyezték azóta meg különösen beképzelt lett.
2022. aug. 24. 07:32
 4/21 anonim ***** válasza:
62%

2 hétig nem válaszolt? Két hétig élte a szaros életét, erre az a kifogása, hogy nem tud egyszerre kettőnek írni? Mi van?? Agyilag egy éticsiga szintjén van a barinőd vagy mi?

Mi ez az orbitális nagy kamu most tényleg?? Nem volt képes egy szaros mondatot leírni, hogy mi van vele két héten keresztül és te ezt tűröd? Hogy nem ábrándultál ki még belőle? Neked van önbecsülésed? Milyen “barát” az ilyen? Most őszintén!

Ha van egy minimális önbecsülésed, akkor elmondod neki ezt az egészet amit művelt (de olyan szép köntösbe helyezed, hogy egy életre elgondolkozzon) majd megszakítod vele a kapcsolatot! Hihetetlen komolyan…

Gondolom teljesen egyoldalúvá vált és már nagyon rég keresett ő és kezdeményezett ! Ez esetben ez volt az utolsó csepp!

Húzd ki magad, s gondolj bele mit fog veszíteni! Ezt le is írhatod neki! Te mindent megtettél, a lelkedet kilehelted érte miközben ő egy senki, aki semmit nem érdemel, főleg téged nem!

2022. aug. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Noren1989 ***** válasza:
50%
#4el egyet kell értsek.
2022. aug. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
83%
Én is igazat adok a négyesnek, ez nagyon durván rossz ki fogás, hát van amikor egyszerre legalább öten írnak és mégis sikerül vissza írnom mindenkinek. Ennél rosszabb kifogást életembe nem halottam basszus, el hiszem, hogy nagyon jó barátnők voltatok és fáj és rosszul esik de hidd el nekem ezek után jobb ha az ilyen embereket nagyon messze el kerülöd, ő már nem barát, nekem is volt hasonló sztorim nekem is rossz volt, de jobban jártam, hogy hagytam.
2022. aug. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
94%

Minek odaállni elé és elmondani ezt az egészet, mikor a barátnő szemmel láthatóan már rég túl van a barátságon?

Azon kívül hogy mindkettőjüknek tök kínos lenne (a kérdezőnek azért, mert kiönti a lelkét miközben a másikat nem érdekli, a másik meg csak azt várja, hogy fejezze már be) úgysem éri el egy ilyen beszélgetés a célját. Akkor sem, ha a cél csak annyi, hogy "szálljon magába", mert nem fog, mert ha olyan típus lenne nem szakítaná meg a kapcsolatát 10 éves barátokkal lustaságból.

Az esküvőjét meg felejtsd el, amúgy is ki a fene választ egy éves barátságot tanúnak?! Elég éretlen kiscsaj lehet.

2022. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

#7 Senki nem mondta, hogy öntse ki a lelkét, épp ellenkezőleg!

Amúgy ebben az országban pont ezért van ennyi flegma szar ember, mert a jók kussba maradnak és rettentő gyávák, sajnos. Aki a hunyó, az meg ilyenkor soha nem fog elgondolkozni a tettén!


Én miután elmondtam neki, hogy mi a nagy helyzet, kapaszkodj meg, a LÉTEZÉSEMET is megköszönte és úgy elkezdett teperni, mintha nem lenne holnap. Tényleg olyan szinten megalázkodott, hogy jajjj.

Pedig látszólag ő is túl volt, hetente válaszolgatott.

De írd csak le az ilyen fajtáknak hirtelen hogy mi a bajod vele sajátos stílusban meg hogy vége, befejeztem:


Olyan pánik lett úrrá rajta, azt hittem belehal!


Szerintem a mai napig eszi a bűntudat! Teljesen berezelt, nem tudott érdemben mit mondani hangüzenetben, csak sírt!

Mondjuk ehhez kell egy erős fellépés és karizma. Aki mulya meg konfliktuskerülő volt egész életében azt lehet, hogy kiröhögi a másik.

2022. aug. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
64%

8 én nem tudom, hogy örülnék-e, hogy őszintének éreznék-e egy olyan barátságot, ahol a beolvasás után teperne és megalazkodna előttem a másik fél. A szabad akarat, az önkéntesség és egyenrangúság fontos alapja egy barátságnak.

Én egyébként mulya, konfliktuskerülő alak vagyok a te szóhasználatoddal élve, és semennyire sem fogom jól érezni magam, ha beolvasok egy leszakadozó barátnak, és ezért osszetojja magát, és szégyenkezve teperni kezd. Nincs is jogom elvárni, hogy ilyen mértékben felelős legyen értem.

#7

2022. aug. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%
9, nem volt már barátság, megszakítottam vele a kapcsolatot, mondhatott bármit, szóval mindegy volt mit mond.
2022. aug. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!