Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Történt már, hogy egy látszóla...

Történt már, hogy egy látszólagosan kicsi nézeteltérésnek komoly következménye lett?

Figyelt kérdés
Első sorban barátságokra gondolok. Összekaptam egy régi barátommal és napok óta nincs kommunikáció.

2022. szept. 5. 18:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Történt. 2 és fél hónap mosolyszünet, azóta sem lett ugyanaz.
2022. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, végleg vége lett.
2022. szept. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen... ha valaki kívülről látta volna az egész dolgot, amiből kipattant, tök piti dolognak tűnik, de legalábbis az én részemről elég mély sebet ejtett az, hogy a barátom min patáliázik, mit tart rólam egyetlen hiba miatt, és mennyire nem értékeli mindazt, amit érte tettem, mennyire garantáltnak vesz minden segítséget...
2022. szept. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem sok jóra számítok.
2022. szept. 5. 23:37
 5/8 anonim ***** válasza:

Azóta tudtatok beszélni, Kérdező?


Végzősként volt ilyenben részem, az akkori legjobb barátnőmmel. Nagyon rástresszelt az érettségi-felvételi párosra, ezt pedig úgy vezette le, hogy egy ponton eresztegetni kezdett elég epés megjegyzéseket mindenki felé. Ebben pedig nem voltam partner, próbáltam vele megbeszélni, hogy ne így álljon a dolgokhoz, de nem jutottunk előre, egyszer viszont konkrétan visszakérdeztem, hogy "nem mindegy mit csinál xy?". Tény, hogy nem így kellett volna fogalmaznom, csak sajnos a kedvesebb szavakból, hangnemből nem értett meg semmit sem.

Ebből meg kerekedett egy nézeteltérés, ami az ő monológjával zárult, illetve azzal, hogy hozzá ne merjek szólni többet. Azok után már kedvem sem nagyon volt. Végül fél évvel rá, ő írt rám, de nem sikerült teljesen megbeszélni az akkor történteket. Beszélőviszonyban maradtunk, de korántsem olyan az egész, mint anno. Finoman szólva.

2022. szept. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, 5-ös, talán neked is jobb így. Nem, azóta sem beszélünk. Én akadtam rá ki egyébként, bocsánatot kért, de nem nagyon érdekel. Nem hiányzik. Csak nem gondoltam volna, hogy egy ilyen relatív apróságon veszünk véglegesen össze, hiába döglődött már a kapcsolatunk.
2022. szept. 8. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Utólag belegondolva, tényleg jobb így; a mi barátságunk sem volt a régi egy ideje.

Ha neked nem hiányzik, akkor valószínűleg neked is jobb nélküle, pláne, hogy akkor már a ti barátságotok sem volt a régi. Igazából, amikor már két ember között nagyon nem az igazi/ nem a régi a barátság, nagyon kicsi dolgon is elszakadhat már a cérna.

2022. szept. 11. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es, tökre igazad van. Ahol egy apróságon össze tudnak veszni, azt a kapcsolatot csak egy cérna tartotta össze.
2022. szept. 11. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!