Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Emlékeztek az általános és...

Emlékeztek az általános és középiskolás osztálytársaitokra?

Figyelt kérdés

Nekünk állítólag most nyáron volt a 15 éves középiskolai és jövőre lesz a 20 éves általános iskolai osztálytalálkozó. 5 évente rendezik mindkettőt, engem egyre se sikerült meghívni. Pár hete beszélgettem egy gyerekkori barátommal aki osztálytárs is volt, egy boltban szólítottam meg. Vicces, de azt se tudta ki vagyok, meg állítólag senki se az osztályból, nem emlékeztek rám. Gondolkodtak, hogy volt még valaki akit meg kellett volna hívni de senkinek se jutottam eszébe. Ez elég viccesen hangzik mert ilyenkor előkerülnek az osztályképek is. Erre is azt mondta, hogy ültek a kép felett, hogy ki lehetett ez, mi lehetett a neve? Az osztályfőnök se tudta. A legröhejesebb, hogy egy másik osztálytársat is elfelejtettek, ő a fotózáson se volt ott, az ő neve se mondott neki semmit.

Szerintetek ez valós? Van ilyen? Én mindenkire emlékszem nevekkel. Senkivel nem voltam rosszban. Mi lehet a valódi ok? Bevallom elég rosszul esett a dolog. Ezzel a sráccal is padtársak voltunk, együtt hülyültünk évekig most meg elköszönéskor azt mondja, mond mégegyszer légyszi a nevedet!


2022. szept. 8. 20:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez fura.

Mindenkire emlékszem név szerint.

De épp tavaly szerveztünk az anyukámnak 40 éves osztálytalálkizót, és 2 ember kivételével ő is össze tudta szedni az összes osztálytársa nevét

2022. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De ha nagyon jellegtelen voltál és nem volt igazi barátod, akkor lehet, hogy a többség elfelejt.
2022. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, emlékszem. De ismerős az, amit leírtál. Pár éve visszaköltöztünk a szülővárosunkba. Az elmúlt két hétben három általános iskolás osztálytársam is elment mellettem. Hiába köszöntem nekik, semmi reakció. Rendben, hogy 24 éve ballagtunk, de a covid előtt szinte évente tartottunk osztálytalálkozót és a legtöbbön én is ott voltam. Azóta olyan sokat nem változhattam, mert még az alsós osztályfőnököm is megismer. Az egyik volt osztálytársam ott óvonő, ahová a gyerek jár és semmi. Furcsa. Kicsit láthatatlannak érzem magam. A gimiben nagyon rossz volt a közösség, hiába lett volna most a 20. érettségi találkozó, nem lett megtartva. Egy osztálytalálkozó sem volt ballagás óta. Pár volt osztálytársammal egy helyen dolgozok, ők megismernek. De ennyi. Persze a Facebookon tudnak boldog név- és szülinapot kívánni, a profilképem pedig nem túl régi. Na mindegy, én nem igazán foglalkozom ezzel.
2022. szept. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy emlékszem. Nem vagyok szenilis. Azaz de, de ennyire azért nem!
2022. szept. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy emlékszem.

Sajnos! 😂😂

2022. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az általános iskolásakra igen, mert ott nagyon jó volt a közösség.

A középiskolásokra nem mindenkire szerintem, az rosszabb társaság volt.


Viszon nekem is gondom van azzal, hogy megismerjem pl. az utcán azokat, akiket sok éve nem láttam. Mindenki sokat változott, én meg a gyerekkori énjükre emlékszem.

2022. szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az összeset nem tudnám felsorolni sem az általánosból sem a középsuliból.
2022. szept. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
31 vagyok, mindenkire emlékezem mindkét suliból. pedig aztán én voltam a mintapéldája annak aki alig kommunikál, csak néhány kiválasztott emberrel beszél. esetemben ez sajnos 3 közösséget jelent, középsuliban 2 év után váltás következett, így ott két osztályom volt. én nem tudom mennyire maradtam maradandó, talán igen az érzékenységemmel. "erősebbik nemként" sokszor könnyeket ejtettem a basztatások miatt ami nem megszokott. mivel szinte mindenki elhúzott innen aki jövőt kar építeni ritkák az összefutások, de ilyennel soha nem találkoztam hogy ne ismertek volna fel kortársak
2022. szept. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 vagyok, általánosból az osztály nagy részére de középiskolából csak a felére emlékszem.

Név szerint még annyira sem 😅

Én simán elmennék nagy részük mellett az utcán.

2022. szept. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
50%

35 vagyok, simán elmennék az utcán a többség mellett...

(szerintem el is megyek)

2022. szept. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!