Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire bocsájtható meg? Barátok maradhatunk még ezek után? Abortuszos téma.

Figyelt kérdés
Nos, a történet lényegében annyi, hogy egyik barátnőm úgy próbálta meg rákényszeríteni a párját a házasságra, hogy szándékosan teherbe ejtette magát vele, majd miután a próbálkozása kudarcba fulladt, képes volt abortuszra menni, és elvetetni a gyerekét. És igaz, hogy én alapból abortuszellenes vagyok, de azt még talán meg lehet bocsájtani, amikor véletlenül csúszik be, és úgy - bár szerintem pont az ilyen gyerekek lennének a legéletrevalóbbak, mert minden segítség nélkül spontán módon a legtermészetesebben fogantak meg -, de egy ilyet, hogy szándékosan "becsúsztatja", és utána meg elveteti... számomra ez elfogadhatatlan, mert egy nő ne hazardírozzon már így egy emberi élettel, ráadásul úgy, hogy a saját gyereke lett volna. Ráadásul a fentieken kívül még voltak egyéb körülmények, amelyek eleve az egész próbálkozás ellen szóltak, de azokat nem írom le, mert túl személyes, és nem akarom, hogy valaki rájöjjön, hogy kiről is van szó.

2022. szept. 9. 17:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%
Te döntöd el.
2022. szept. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
93%
Barátnőd egy idióta! És nem az abortusz miatt!
2022. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Egy gyökér a barátnőd.
2022. szept. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%
Itt szerintem nen az abortusz a legnagyobb gond. Eleve az megkérdőjelezhető, hogy becsúszott terhességgel akart rávenni valakit házasságra. Nem bírta elfogadni az elutasítást, hogy nem úgy tervezett vele a pasi, és ilyen tervet eszel ki. Őszinte leszek, jobb is, hogy nem szülte meg a gyereket. Eleve egy tárgynak tekintette, egy eszköznek, hogy magához láncoljon egy hapsit, aztán amikor a hapsi így sem akart vele lenni, már nem is kellett neki. Egy ilyen ember ne is legyen anya. Ténylegesen a kérdésedre válaszolva, én nem hiszem, hogy ezek után barátkozni tudnék vele. Aljas, számító ember, aki nem fél messzire menni az érzelmi zsarolással. Sajnos tapasztalatból mondom, hogy előbb-utóbb nem csak a partnerek lesznek célpontok, de a barátok is.
2022. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Elképesztő és egyszerre nevetséges, hogy 2022-ben még mindig vannak nők, akik elhiszik azt, hogy egy gyerekkel bárkit magához láncolnak:)
2022. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

Öhm... lehet furcsa kérdés, de... hol jössz te a képbe?

Elég zűrös a magánélete, igen. Bízom benne, hogy a pasi kidobta a szarkeverésért cserébe.

De azon kívül, hogy te nem értesz egyet az ő magánéletével, mi közöd hozzá? Nem a te gyerekedet vetette el. Igen, értem, hogy te abortuszellenes vagy, de ő meg nem. Én sem tartom helyesnek ezt az egészet, de nem véletlenül nem az ő életét élem.

Vannak barátaim, akikkel bizonyos dolgokban nem értünk egyet. Bizonyos dolgokban meg igen. Mondanom sem kell, például politika:D Egész máshogy látjuk a világot, a minket körbevevő dolgokat és egész máshogy ítéljük meg. De... nem a politikai álláspontjáért vagy a magánügyeiért barátkozom vele, hanem mert amikor együtt töltünk időt, az jó.


Pont ez a barátság lényege, hogy annak ellenére, hogy különbözünk, mégis kedveljük egymást.

ha meg pártot akarok alapítani, akkor nem veszem be, mert tudom, hogy más elveket vall. De ettől még lehetünk baártok..

2022. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Az abortusz rendben van. (Én nem tenném meg, de támogatom, hogy legyen lehetőség rá, szerintem jól tette, hogy elvetette)


Hogy megpróbálja elvetetni magát azt még nem ítélem el, csak sajnálom.


Hogy a gyerekre hivatkozva próbálja elvetetni magát, azt sem ítélem el, de nagyon lenézem.


Hogy direkt teherbe esik (pl nem veszi be a fogamzásgátlót) és erről hazudik/nem megfelelően kommunikálja le a párjával, azt megvetem. Egy utolsó szak alak az ilyen, biztosan nem barátkoznék vele és ezt ennél kicsit hosszabban és fájdalmasabban ki is fejezném felé.


Rajtad múlik, én nem lennék képes tovább semmilyen interakcióra vele.

2022. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőd egy idióta, remélhetőleg nem is lehet ezek után már gyereke. Ilyennek semmi semmi esetre sem szabad.

Ellenben az abortusz jó döntés volt.

2022. szept. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nem az abortusz miatt lenne vége, hanem mert egy buta szar. Eleve a barátság végét jelenti számomra, ha valaki gyereket vállal, mert rühellem őket és nem vagyok hajlandó megtűrni az összejöveteleken, de aki ilyen egy manipulatív kis gecı és ennyire felelőtlen, az jobb, ha távol marad tőlem, mert fel fog vele cseszni.
2022. szept. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Metionin ***** válasza:
100%

Igazából neked semmi közöd ehhez. Ha úgy érzed, hogy emiatt nem tudsz vele tovább barátkozni, akkor ne tedd. Hasonló ok miatt szakadt meg a kapcsolat köztem és a hajdani legjobb barátnőm között de ott ő megsértődött és ő nem keresett többé, mert nem tapsikáltam neki amikor hasonló szándékkal felcsináltatta magát. A pasija a volt nője után járt, a barátnőm meg gondolta ha teherbe esik, a pasi majd elveszi. Ugye ehhez nekem semmi közöm, mondtam ugyan, hogy szerintem ez nem fogja megoldani a dolgot de nem az én életem, nincs beleszólásom. Ezután a csaj titokban abbahagyta a gyógyszert, teherbe esett, a pasas el is vette, mert ott falun ez a szokás. Utána amikor megvolt a gyerek, panaszkodott nekem, hogy ő nem erre számított, azt hitte, innentől kezdve a pasi a tenyerén hordja majd, de valszeg még mindig a volt nővel csetelget, ő meg ott ragadt a faluban egy gyerekkel. Én meg közöltem, hogy ha ilyen hülye vagy, akkor így jártál - és hopp, ennyi volt a sokéves barátságnak.

Valóban hihetetlen, hogy még mindig vannak nők, akik azt hiszik, hogy random teherbe esni megmenti a kapcsolatot. Mintha nem látnának épp elég példát az ellenkezőjére, mind azt hiszi, hogy jaj majd náluk másképp lesz, aztán jön a meglepett pikachu arc, amikor kiderül hogy mégsem. Csak akkor már nyakukon a gyerek és sokkal jobban el van baxva az életük, mintha kiléptek volna a kapcsolatból.

2022. szept. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!