Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ez mennyire...

Szerintetek ez mennyire bocsájtható meg? Barátok maradhatunk még ezek után? Abortuszos téma.

Figyelt kérdés
Nos, a történet lényegében annyi, hogy egyik barátnőm úgy próbálta meg rákényszeríteni a párját a házasságra, hogy szándékosan teherbe ejtette magát vele, majd miután a próbálkozása kudarcba fulladt, képes volt abortuszra menni, és elvetetni a gyerekét. És igaz, hogy én alapból abortuszellenes vagyok, de azt még talán meg lehet bocsájtani, amikor véletlenül csúszik be, és úgy - bár szerintem pont az ilyen gyerekek lennének a legéletrevalóbbak, mert minden segítség nélkül spontán módon a legtermészetesebben fogantak meg -, de egy ilyet, hogy szándékosan "becsúsztatja", és utána meg elveteti... számomra ez elfogadhatatlan, mert egy nő ne hazardírozzon már így egy emberi élettel, ráadásul úgy, hogy a saját gyereke lett volna. Ráadásul a fentieken kívül még voltak egyéb körülmények, amelyek eleve az egész próbálkozás ellen szóltak, de azokat nem írom le, mert túl személyes, és nem akarom, hogy valaki rájöjjön, hogy kiről is van szó.

2022. szept. 9. 17:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

A barátait mindenki maga választja meg, te tudod, mi fér neked bele.

Én nem szeretnék egy ennyire SZÁMÍTÓ, aljas embet a közelemben tudni, nem hogy "barátnak".

2022. szept. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 Manócska1 ***** válasza:
100%
nem barátkoznék vele tovább
2022. szept. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 valaki : ***** válasza:
100%
Én nem tudnék vele barátkozni tovább. Én is abortuszellenes vagyok, de mikor a barátnőm hülye volt, és egy páralkalmastól terhes volt, végigsegítettem az abortusz folyamatán, mert ebbe nem szólhattam bele. Ez más, azt félre lehet tenni, hogy mit gondolunk mi, kívülállók az abortuszról. De azt, hogy valaki ilyen számító, gátlástalan és lelkiismeret nélküli... Gondolj bele, mi telik még ki tőle? Akár téged is hátba szúrhat, a kisbaba (ne kezdjük, hogy nem az meg sejtcsomó, most nem ez a téma) is eszköz volt neki. Lehet, hogy a többi ember is eszköz neki, bár nem is merem, de kinézem belőle
2022. szept. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
28%
Bőrősvirsli a szájadba. Semmi közöd a magánéletéhez. Ha meg ilyen hülye vagy, akkor mondanám megérdemlitek egymást, de ezekben az időkben talán jobb neki nélküled.
2022. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%
Hát, régen olvastam ilyen primitív hozzászólást, mint a 14-esé!
2022. okt. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem barátkoznék vele a továbbiakban. Az én értékrendembe nem fér bele az ilyesmi. Azt pedig mindenkinek joga van eldönteni, hogy mit tolerál egy barátságon belül, és mit nem.

A barátnőd nem csak számító, hanem legalább annyira buta is. Az is nyilvánvaló, hogy egy gyermeket nem tart értéknek, hanem csak egy eszközként tekint rá. Éretlen, önző, gyerekes gondolkodású, megbízhatatlan. Lehet, hogy később megváltozik (ha még fiatal), de, ha már nem az, akkor valószínűleg változni sem fog.

2022. okt. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a (normális) hozzászólásokat. A 7-esnek üzenem, hogy meg is írtam neki, részletesebben is, és azóta nem is beszélünk, választ sem kaptam rá. Viszont, hogy most miért írtam ki mégis ezt a kérdésemet az az, hogy nemrég volt a születésnapja, és bár elfogadhatatlannak tartom amit tett, és korábban is voltak már olyan dolgai, amik nem tetszettek, de mivel nem vagyok egy érzéketlen, szívtelen ember, mégiscsak hiányzik valamilyen szinten még mindig, mert régóta barátok voltunk, és fontolgattam, hogy esetleg írjak-e neki a születésnapjára (azzal együtt is, hogy ő sem írt az enyémre), de végül is nem írtam, és talán jobb is ez így most már. Lehet, hogy ez is csak a folyamat része volt, hogy végleg elengedjem, ami ugye nem mehet egyik napról a másikra.
2022. okt. 6. 15:16
 18/19 A kérdező kommentje:
A 16-ostól kérdezem, hogy meddig számít ilyen "megváltozás" szempontjából fiatalnak az ember? Mert még viszonylag az, de azért már nem olyan nagyon.
2022. okt. 9. 00:57
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egyénileg változó, de talán úgy 30 éves korig.
2022. okt. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!