Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Honnan lehet tudni, egy új...

Honnan lehet tudni, egy új embernél, hogy bízhatsz-e benne?

Figyelt kérdés
Sokszor sültem fel, hogy megbíztam valakiben egy új helyen új baráti körben és csak arra használta a belőlem kiszedett infokat, hogy elferdítve szétszórja a társaságban még mielőtt esélyem lenne bemutatkozni. És ott már vége volt.
2022. szept. 20. 10:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Viszont ha senkiben nem bízok, senkivel nem állok szóba, akkor meg nincs baráti kör sem. Szóval valahol kezdeni kell.
2022. szept. 20. 10:27
 2/16 A kérdező kommentje:
Új helyről beszélek. Ha új helyre mész.
2022. szept. 20. 10:27
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell azonnali megnyílni. Majd megismernek idővel. De teljesen bezárkózni se kell. A mérték a lényeg.
2022. szept. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy időnek el kell telnie és nem szabad még pár hónap után se "csak úgy" megbízni benne max ha az éélet úgy hozza, hogy lelkileg közelkerültök egymáshoz például.

Egyébként a "tesztelés" nem szép dolog, de valami olyan módon lehetne kideríteni, hogy valami sztorit mondani neki, ami nem másra vonatkozó, nem lejárató, de mégis olyan amiről úgy gondolhatja: azonnal szét kell kürtölnie. Meg kell kérni hogy ne mondja el senkinek.

2022. szept. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elöször nem lehet tudni, ezért kezdetben csak felületes infókat érdemes megosztani. Idövel kiderül, mennyire megbízható, mennyire pletykás, mennyire akar kihasználni.
2022. szept. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég nagy különbség van aközött, hogy beszélgetek valakivel és aközött, hogy elmondom neki a legféltettebb titkaimat vagy a legbelsőbb gondolataimat. Nem kell teljesen kitárulkozni az elején, azt elég akkor amikor már valamennyire ismered az illetőt.
2022. szept. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nem egyszer előfordult az is, hogy hozzám vissza se jutott semmilyen információ vagy hír, csak azt vettem észre, hogy nem válaszolnak / sorban tiltanak le a társaságból az emberek. Az a legdurvább. Ha annyira elferdítenek rólad mindent, hogy még el se mondják mit hallottak.

Most páran biztos azt mondják, hogy ez az én hibám lehet, de nem tudjátok milyen patkány emberek vannak akik a barátságból ezt hozzák ki. Csak hogy mondjuk egy adott nővel nehogy barátságba kerüljek. Akár, vagy egy adott nő ha úgy véli nem én leszek a fejős tehén és kell neki valami megalázás, hogy visszanyerje a büszkeségét miután "leállt veled". mert ilyen is van. sokféle.

2022. szept. 20. 11:14
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Nyilván rosszul esik, DE

nem hiszem, hogy kell az életembe az a személy, aki mások elmondása alapján alkot rólam véleményt, nem a saját tapasztalati alapján.

2022. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Ezt jól mondod. De ez inkább utólagos tűzoltás. Nekem megelőző stratégia kellene. Hogyan lehet ezeket a helyzeteket tisztán elkerülni.
2022. szept. 20. 12:10
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdező: gondolom ez nem vígasztal, de azok az emberek is furák, akik pletyka alapján cselekszenek. Nem mondják meg hogy bajuk van, nem mondják meg mi a bajuk, nem kérdeznek meg semmiről, hanem pletykásnak hitelt adnak.

Kellenek számodra ilyen emberek?

Szinte biztos vagyok abban, hogy ez nem vígasztaló, mert engem se vígasztalt, amikor a "főnök bizalmasa" pletykált rólam - anélkül hogy tudtam volna erről - és engem már a pletykákból kialakult "tényekkel" fogadtak. Nem kérdő hanem kijelentő mondatban fogalmazva.

2022. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!