Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon megváltozott, segítenék...

Nagyon megváltozott, segítenék neki, de hogyan?

Figyelt kérdés

A (volt) legjobb barátom szegény családból származik, apa nélkül nőtt fel, anyukája is alig tudta eltartani.

De mindig jó kedvű, rendes gyerek volt. Középsuli végéig nem is volt vele semmi probléma. Tudtuk, hogy nem megy egyetemre (én mentem), nem volt neki fontos a suli. Sokat ivott, bulizott, sokszor nem csak alkohol kíséretében.

Miután végzett a sulival akkor kezdett nagyon szétcsúszni. Elkezdett Ausztriában dolgozni (közel élünk a határhoz ki tud ingázni), és nagyon durván a fejébe szállt a pénz amit kint keres. Amint mondtam, eddig is szeretett pénzt költeni, bulizni stb, de most már meg is engedheti magának.

Drogok, minden nap buli stb, nagyon rosszul néz ki, meghízott, napközben teljesen szét esett stb.

Mondogattam is neki, hogy szedje össze magát, erre a válasz, hogy jajj te ülj csak a könyveid felett és élvezem az életet. Megtehetem, van rá pénzem. Oké, hazavisz 1000€ nettot, de mind el is költi egy hónapban, úgy hogy otthon és és az anyja eteti. Mondtam neki, eljön a nap amikor saját lakás, saját kocsi stb. És nem lesz semmi pénze. Nem tesz félre semmit. Álmodozik luxus autókról, de 0 megtakarítása. Olyan életmódot él, amit nem engedhetne meg magának.

Ha bárki szól érte elkezd magyarázkodni, hogy hagyjuk békén. Úgy viselkedik mint valami rossz c*gány gangster a 8.kerből…

Tudom, könnyű mondani, hogy hagyjam magára, de mégis csak a legjobb barátom.

Ha bármit is merek neki mondani, mindig azt hiszi az orra alá akarok dörgölni, hogy okosabb vagyok mert egyetemre járok, mert gazdag családból száramazom ezért “kussoljak mert nem érthetem”..

Csak tényleg nagyon rossz nézni.



21/f



2022. szept. 28. 13:27
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mi a kérdés?
2022. szept. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1: "segítenék neki, de hogyan?"


Csak el kell olvasni...

2022. szept. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A legnagyobb jóindulattal, hagyd pofára esni. Hiába beszélsz neki, nem hallgat rád, mást pedig nem tehetsz. Majd ha az anyja kib*ssza (mert remélhetőleg nem fogja hagyni, hogy parazitaként tengődjön ott élete végéig), remélhetőleg leesik neki, hogy végig igazad volt. Aki nem akar segítséget, annak nem lehet segíteni, ez egy örökérvényű igazság.
2022. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom az anyukáját mert arany szíve van neki. Nekem mondta is mindig jó hatással vagyok rá, elviszem edzeni, jobbak voltak a jegyei stb
2022. szept. 28. 14:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb. engem írtál le.


Szerintem valami depresszió féle lehet. Sokan voltak, vannak mellettem, hiába magyaráztak, kiabáltak velem, hogy mi lenne a helyes nem érdekelt. Végül egyszer csak unalmas lett ez az életmód, befejeztem az állandó piálást és egyéb tudatmódosító szerek használatát. Attól hogy ezt csinálja, de hiába magyarázol nem hallgat rád, ne hagyd egyedül. Ne próbáld meg lebeszélni, hanem csak légy ott, amikor szüksége van rád.

2022. szept. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
74%

"Olyan életet él, amit nem engehdetne meg magának"

Ez tévedés. Megkeresi rá a pénzt, szóval megengedheti magának. Ha más pénzén, kölcsönből, hitelből tenné ezt, na akkor mondhatnánk, hogy nem engedheti meg magának az életmódját.


Az, hogy 20 évesen nem teszi félre a pénzét, szerintem bocsánatos bűn. Mi 5 éve spórolunk és még van hátra 5 év, hogy meglegyen a célzott összeg kb fele, kétharmada. Jó ez? Tökre megértem, ha valaki szeretne végre nag ylábon élni az állandó szűkölködés helyett.


Az, hogy szétdrogozza magát, az már probléma. Önmagában a droggal vagy az alkohollal, bulikkal nincs gond. A gond a függéssel van. De egy függőt nem tudsz csakúgy lebeszélni a függésről, és amíg ő maga nem kér segítséget, nem is fog kapni sehonnan.

Ezt lehet jelezni, hogy figyeljen erre akrá a barátoktól, akár a szülőktől.


Szóval a pénzen én nem kattognék, nem túl felelősségteljes, az tény, de éppenséggel jogában áll eltapsolni. Az anyjának persze jeleznie kéne, hogy ha már nála lakik és pénzt keres, száljon be a háztartás költségeibe. De ez sem a te dolgod.

2022. szept. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!