Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudom ki deriteni hogy...

Hogyan tudom ki deriteni hogy mit jelentek egy embernek? menyire vagyok neki fontos?

Figyelt kérdés

2022. okt. 2. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
Tűnj el, ne adj magadról életjelet. Aztán nézd meg, mikor és hogyan keres.
2022. okt. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én a szavaknak már nehezen hiszek.

"Bajban ismerszik meg az igaz barát"

2022. okt. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szerintem ha már itt tartotok hogy ki kell derítened hogy mennyire vagy fontos az már baj. Bár a fontos szó az igen tág fogalmat jelent itt. Számomra pl azt jelenti hogy fontos számomra egy ember, hogy az egész mindenemet oda adnám neki ha olyan helyzetbe kerülne. Másnak meg azt jelenti a fontos, hogy azt mondja telefonon hogy szereti. De ha a víz számla ezer forinttal is több, akkor dögöljön meg. A fontos szó szerintem csak családon belül értendő. Igazi barátság nincs. Ha bajban vagy akkor a barátság fogalom tompul általános barátság fogalomra. Ha nagyon nagy bajban vagy akkor a barátság szó összes szinonimája eltűnik. Ezért más a család. Ugyan az életemet nem, de minden más dolgomat oda adnám a családomért.
2022. okt. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Arra vagy kíváncsi, hogy szeret e?


Ez problémás dolog. Hallottál már a szeretet nyelvekről? Ezek megértése nélkül nem lehet megérteni a szeretetet.


5 fajta van:

- Elismerő szavak

- Minőségi idő

- Ajándékozás

- Szívességek

- Testi érintés


Részletesebben: [link]


A lényeg, hogy egy embernek jellemzően nincs minden szeretet nyelve, és a problémák ott kezdődnek, ha neked és a párodnak nem egyforma a szeretetnyelve.


Az én legfontosabb 2 szeretetnyelvem ezek:

- Elismerő szavak

- Testi érintés


Vagyis én akkor érzem úgy, hogy a párom szeret, ha kedvesen szól hozzám, megdicsér, és kapok szexet. Szóval én egy egyszerű pasi vagyok.


Ha a páromnak a legfontosabb szeretetnyelve pl. az ajándékozás lenne, akkor bajban lennék, mert nekem egyszerűen nem jut eszembe, hogy ajándékot vegyek a páromnak. Ezért ő úgy érezné emiatt, hogy nem szeretem. Ennyire egyszerű.


Szóval visszatérve a kérdésedre, a párod akkor szeret téged, ha az ő saját szeretetnyelvén beszél hozzád. Nem a tiéden. Ha neki pl. fontos az ajándékozás, és állandóan apró ajándékokat ad neked, akkor szeret téged. Az tök mindegy, hogy a te szeretetnyelved is e az ajándékozás, mert ha nem az, akkor lehet, hogy nem is örülsz az ajándékoknak, de mivel ez párod szeretetnyelve, ezzel ő a szeretetét fejezi ki, vagyis ha elutasítod az ajándékokat, vagy csak elmondod neki, hogy ez felesleges, és ne adjon ilyen hülyeségeket neked, azzal megbántod, sőt egyenesen azt üzened neki, hogy nem szereted.

2022. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!