Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet az oka annak, mikor...

Mi lehet az oka annak, mikor az ember egy beszélgetés során nem kap semmilyen reakciót egy mondatára? Akár élőben, akár online.

Figyelt kérdés
Nálam időről-időre előfordul ez, és értetlenül állok az eset előtt. Én mindenkinek aki veszi a fáradtságot a gondolatai megosztására, legalább egy like jelet reagálok.

2022. okt. 7. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekli az adott információ, vagy nem tud mit kezdeni vele. Ha kérdés, nem szeretné megválaszolni. Ha utasítás, nem szeretne eleget tenni neki.
2022. okt. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Kroms ***** válasza:
59%
Az esetek többségében azért van, mert az illető túl lusta és/vagy nem sikerült kellően felkeltened az érdeklődését.
2022. okt. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdekli amit mondasz talán.. Ha csak 3-4 emberrel kommunikálnék pl írásban mindenkinek válaszolnék. De ha naponta huszon sok ÚJ ember ír akkor se idő, se energiám válaszolgatni, csomószor ami nem releváns azt hagyom. Vagy ha idegesít, akkor addig nem válaszolok amíg nem ír valami olyat ami érdekel engem. Aztán majd megunja.

18F

2022. okt. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyon közösségről van szó. És nekem zavarná az empatikus készségemet. De úgy látszik mások nem így működnek.
2022. okt. 7. 11:12
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Felesleges infókat az ember kiszortíroz egyszerűen, továbbgörget és kész
2022. okt. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Felesleges megpatkolni egy majmot, de nem az infó amit beszélgetés közben megosztunk egymással.
2022. okt. 7. 11:20
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Mert a másik fél nem gondol abba bele, hogy ez fontos lenne. Csomószor van olyan, hogy én egy fontos üzenetre azt hiszem, hogy az illető nem látta és nem tud róla, (pedig értesítésből látta és aszerint módosította a programot) ezért félreértések lehetnek belőle. Én MINDIG rakok az adott üzenetre egy like jelet, hogy jelezzem: vettem, olvastam, megértettem.
2022. okt. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Örülök, utolsó, hogy nem vagyok egyedül ezzel.
2022. okt. 7. 11:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Általában mindig ez van: a másikat hóót nem érdekli mi is van a másikkal.
2022. okt. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ha nem tudok semmi értelmeset mondani a szövegére, akkor nem mondok semmit. Pl. ha azt mondja egy kollégám, "Nincs kedvem főzni.", erre nem tudok mit mondani. És semennyire se tartom empátiahiányosnak magamat emiatt.
2022. okt. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!