Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek is az ajandekok...

Szerintetek is az ajandekok miatt var engem ?

Figyelt kérdés

En egy 33 eves Ausztriaban dolgozo no vagyok es ezen a heten megyek haza. Egyik baratnom nagyon lelkes hogy ugy var engem , mert megbeszeltem vele hoy elmegyek hozzajuk. Van 3 gyereke es nem elnek tul jol... nelkuloznek es de viszont a penzzel sem bannak jol. Es irja nekem baratnom, h pl a ferjenek lesz dzultesnapja oktoberben meg a mamajanak is , aztan a gyereke egyik ezt szeretne, masik gyereke azt szeretne...

Nekem nagyon furcsa hogy ilyeneket ir... bevallom rosszul esik. Tehat elkepzelheto, h csak az ajandekok miatt var ennyire, mert gondolja hogy viszek valamit, vagy penzt adok?


2022. okt. 10. 12:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű.

Mondjuk az ember ha megy egy gyerekes családhoz látogatóba, úgyis visz valami csokit vagy ilyesmiket nekik.

De a leadott kívánságlista nem szimpatikus, a férj szülinapjához végleg semmi közöd.

Nagyon kell neked ez a “barátság”?

2022. okt. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Anonimpp1 válasza:
100%

szerintem is egyértelmű hogy miért vár téged annyira és miért emlegeti neked ezeket

Én azért nagyon el gondolkoznék hogy valóban barátnőm vagy sem

2022. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
Igen, sajnos, ez simán előfordulhat. Én csak Pestről jártam Szabolcsba, de a jelenség ugyan úgy megvolt. Én mindenkinek mmegadtam az esélyt ( egy db esélyt) a normál kapcsolatra, tehát pl. a barátnőnél: házaspár,3 gyerek, anyuka szülei 2 házzal odébb, de külön háztartásban laktak. Nem üres kézzel mentem egy 2-3 órás látogatásra, hanem vittem egy vegyes ajándékcsomagot. Volt benne extra csoki, teák, egyéb nasik, egy minőségi konyak, kávé stb... Szóval az egész család talált benne finomat magának, de senki nem kapott emellett semmilyen ajándékot. A barátnőm és a család is örült, és úgy látszott, hogyx nem vártak többet/mást. A kissrác mondta, hogy Mikut nem hoztál nekem? ( valamikor decemberben voltam, Mikulás és karácsony között, de az anyukája helyre tette egy mondattal és beszélgettünk tovább.) De volt olyan valóban, ahol az ugyan ilyen csomagot fikázták: nos, oda nem mentem többet. Ezért írtam fentebb, hogy 'egy esélyt' .
2022. okt. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, tuti a penz/ajandek miatt. Szerintem felejtsd el az ilyen baratnak nem nevezheto eloskodoket.

Ez olyan, minthogy egy jobaratomtol akartam kolcson kerni, de nem "csakugy", hanem mondtam neki, hogy irjunk szertodest, mert nem kihasznalni akarom. Az egy masik dolog, hogy nem tudott kolcson adni, de gondolom, erezheto a kulonbseg. 🙂

2022. okt. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

A ferje..nagymamaja...

Mi kozod hazzajuk? Ez gaz, foleg ha szgeralja, hogy mit varnak. Nem te tehetsz tola,h a csupasz pi****ra szult gyerekeket...

2022. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Én vinnék nekik valami jelképes ajándékot, olyasmiket, amit a hármas ír, minőségi csokit, kávét, bort. Ha azt látnám, hogy csalódott vagy elégedetlenkedik, akkor a továbbiakban nem látogatnám őket.
2022. okt. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Ezt szerintem te tudod a legjobban megítélni, mert te tudod, hogy milyen a kapcsolat.

Én is szoktam a barátaimnak írni ilyeneket, mármint hogy kinek lesz a szulinapja mi a terv, nincs e valami jó ötletük.. szóval szerintem ez kontextus függő.

A gyerek ajándéka is szinten kapcsolat függő szerintem. Én mindenkinek azt mondom hogy nem kell semmi, vagy hozzon amit gondol, de van olyan barátnőm aki külön rákérdez, hogy van e valami specifikus ami kell és ilyenkor vagy azt mondom hogy nincs vagy egyértelműen nem drága dolgokat mondok pl valami ruhadarab. De emellett szoktam nekik arról beszélni, hogy most veszünk ezt- azt ami több százezres tétel, de soha nem azért hogy vegyék meg, ez meg se fordul senkinek a fejében.

2022. okt. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Ó, hát hogyne. Az ő szemében te vagy a Kánaánból jött Joe bácsi (most az ellentétes neműségtől tekintsünk el - a hozzájuk képest dúsgazdagnak vélt rokonra gondolok), aki tele van lével (azaz pénzzel), és ugyan már mit jelent neked hozni ezt-azt (ha jól értem, konkrétan meg is mondta, hogy mit, csak nem kötötted az orrunkra, ), ha egyszer tele vagy pénzzel. ( - gondolta mindezt ő).

Gondolja, ez a legkevesebb - ha szerinte legalábbis - te kitörtél ebből a magyar világból és felkapaszkodtál arra a bizonyos "uborkafára".

2022. okt. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

8. vagyok, amúgy meg azt tenném szó szerint, amit 6. írt.

Csoki, sör, esetleg valami tájjellegű (nem tudom, honnan jössz haza külföldről, mindenhol vannak ilyen tájjellegű, csak arra az adott vidékre jellemző sajátos termékek) , aztán kész.


Az egzisztenciát - és ebbe mindent is beleértek a drága műszaki cikkektől háztartási gépeken át az antik/modern bútorokig, de nyugodtan idesorolhatom a megélhetéshez szükséges dolgokat és a rezsiköltséget is - mindenkinek magának kell előteremtenie.

2022. okt. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Csak kivancsisagbol: miket kert? Vagyis miket mondott, mit szeretnenek a gyerekek?
2022. okt. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!