Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Felőtt korra hogy lesznek,...

Felőtt korra hogy lesznek, vagy maradnak meg az ember barátai?

Figyelt kérdés
Sajnos a gyerekkori barátaim, osztálytársaim amint elkezdtek dolgozni, úgy szét is széledtek az országban, vagy kiköltöztek külföldre. Munkahelyen meg nemigazán sikerült barátokat szereznem. Volt, hogy más korosztály, vagy mert nem álltam be a fő hangadó bólogató kollégái közé.
2022. okt. 22. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
úgy, hogy nem egy barlangban él egyedül és megismer akarva és akaratlanul más embereket.
2022. okt. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Törvényszerű, hogy a gyerekkori, fiatalkori barátok egy része eltűnik az ember életéből, de nem feltétlenül kell így legyen. Tenni kell érte mindkét félnek, illetve néha az egyik félnek kicsit erősebben kell dolgoznia, pl. a szakközépiskolából megmaradt (4 lány) társaságból egyedül nekem nincs gyerekem, így én magamra vállaltam, hogy időről-időre összetrombitálom a társaságot, illetve amikor külföldön éltem nekem kellett mindig előre terveznem, hogy beleférjenek a baráti találkozók is, amikor hazalátogatok. Ugyanakkor voltak olyanok az életemben, akiket elengedtem, mert úgy éreztem nagyon egyoldalú részemről a kommunikáció, kapcsolattartás, és igazam is lett, eltűntek teljesen, miután én nem kerestem őket. És olyanok is (ezek voltak többségben), akikkel nagyon más irányba fejlődtünk, meg őszintén szólva egy 10 éves gyerek nem feltételnül olyannal barátkozik, akivel a 30 éves énje is barátkozna. Voltak, akik nem voltak annyira fontosak (és én sem nekik), hogy megmaradjon a kapcsolat.


Mindenki másfajta életet él, de ha csak a munkahely az egyetlen közeg, ahol mozogsz, akkor nyilván csak ott tudsz barátságokat kialakítani. Nincs semmi hobbid, pl.?


Nekem pl. a 20-as éveim elején az öcsémen keresztül alakult ki egy jó baráti társaságom, és később 30-hoz közel egy bloghoz kapcsolódóan. Innen is, onnan is van akivel jobban, van akivel lazábban tartom a kapcsolatot, van akit barátomnak nevezhetek, van aki már inkább csak ismerős/haver.


Munkahely más téma, eddig egy barátságom alakult ki és maradt meg, illetve a mostaniban is van egy, akit már inkább barátnak tekintek mint munkatársnak, vele valószínűleg megmarad a kapcsolat akkor is, ha elmegyek innen. De volt olyan hely is, ahol aktuálusan 4 munkatársammal sokat jártunk el ide-oda, szórakozni stb., elég szoros kapcsolat volt, ismertük egymás magánéletét is, segítettük egymást stb., de aztán ahogy egymás után elmentünk a cégtől lassan szétesett a társaság: ezek a barátságok nem állták ki az idő próbáját, de ettől még jó szívvel emlékszem vissza rájuk.

2022. okt. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pesten lakok, 90%uk most is ittlakik. Eleg sok 10-20eve megvan meg azota megtobb
2022. okt. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
senkivel nem tartom a kapcsolatot a suliból (bár amikor oda jártam, akkor is 1-2 emberrel voltam jó viszonyban), egy másik srácot a közös zenei ízlés alapján ismertem meg, vele jóban vagyok, meg anno itt írtam pár embernek, és velük beszélek, de pl korábbi munkahelyekről sem beszélek már senkivel, pedig ott nem volt rossz viszonyunk
2022. okt. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!