Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A halott emberek miért maradna...

A halott emberek miért maradnak fent Facebookon?

Figyelt kérdés

Meglehetősen furcsa kérdés lesz. de kapásból 10 profilt tudnék említeni ami halott emberekhez tartozik, csak mert kicsit nyitott szemmel járok az internetes hírekben stb.. ha 5 percig jobban kutakodnék akkor sokkal több olyan profilt tudnék mondani aminek a gazdája már nem él és a profil áll jó ideje.

Nem értem hogy ilyenkor előtte miért nem törlik le magukat az emberek? Jó, hogyha hirtelen baleset vagy pl szívroham jön rá az emberre akkor ez nehezen kivitelezhető, de pl az olyan profiloknak a zöme amikről tudok fiatal öngyilkos volt. Olyan profilról is tudok ami 10 éve áll (Budaörsi öngyilkos lányok egyike) meg Szolnokon is történt egy hasonló, ott mindkét érintett fent maradt facebookon.


Na aki ilyet tett pl miért nem törölte le magát a tette előtt? Ha tudták azt hogy mit fognak csinálni akkor minek akartak fent maradni ott?

Én ha ilyet tennék lehet letörölném magam vagy ha súlyos beteg lennék és érezném hogy nagyon nem vagyok rendben akkor is.

Vagy ez hogy működik?



2021. szept. 20. 22:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%
Akik ilyen problemaval kuzdenek azok nem hiszem, hogy elgondolkodnak ezen.
2021. szept. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Hát de ők pont tudnák befolyásolni hogy előtte törlődjön, mert nem váratlanul jön, mint pl egy baleset.
2021. szept. 20. 23:02
 3/25 anonim ***** válasza:
99%
Ööö... atyaúristen.
2021. szept. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
97%
Hát ne haragudj, nem megbántani akarlak, de voltam már olyan helyzetben hogy feladom (ha érted mire célzok), és hidd el, pont nem azon járt az eszem, hogy mi lesz a közösségi médiás profiljaimmal.
2021. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nekem inkább az az ijesztő hogy sok ilyen profil fent van….
2021. szept. 20. 23:03
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted aki halálos beteg, vagy öngyilkos gondolatai vannak, az azzal van elfoglalva, hogy a halála után mi lesz a szaros Facebook profiljával? Dugd ki a fejed kicsit a való életbe.
2021. szept. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Azok az emberek rengeteget posztoltak előtte facebookra, nagyon aktívak voltak.
2021. szept. 20. 23:10
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
És?
2021. szept. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyilkosok pont nem ezzel vannak elfoglalva. A többieket pedig a családtagok nem törlik valamilyen okból, vagy nem alakítják át emlék profilla. Talán mert fájdalmas, talán nem tudják hogy kell. Lehet, hogy jólesik látni, hogy itt van "velünk" az illető, legalább a profilja révén.


Sok lehetséges válasz van erre a kérdésre. Nekem is van pár elhunyt az ismerőseim között, neha direkt rájuk is keresek, és akkor elnosztalgiazom egy kicsit. Szóval engem nem zavar, de tényleg tény, hogy sok ilyen oldal van.

2021. szept. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
És ? Ha ennyire aktívan használja valaki a facebookot akkor előtte miért nem törli le? Pl napi 1 posztja volt mindig
2021. szept. 20. 23:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!