Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek, ha egy barátnőm...

Elzácskaa kérdése:

Mit tegyek, ha egy barátnőm folyamatosan csapolja az energiámat?

Figyelt kérdés
Nem telik el úgy nap, hogy ne arra ébrednék, hogy már megint egy litániát írt Messengeren, amit végigolvasni/értelmezni is rengeteg idő, arról nem is beszélve, hogy válaszolni rá. És persze ha nem válaszolok azonnal behisztizik, duzzog, de legalábbis könyörögni kezd hogy csak egy mondatot reflektáljak, mert tudja hogy elfoglalt vagyok, de fontos lenne neki a visszajelzésem. Mert sokszor csak estére jut időm a sok teendő mellett. Ő is jól tudja, hogy 7/7 nap dolgozom, háztartást vezetek, húszfelé szakadok mindennap, de kvázi elvárja, hogy a napjaim egyetlen szabad pontját, az estéimet rá áldozzam. Egyik nap Igazából kedvelem őt, egy egyetemi évek alatt meismert barátnőről van szó, évek óta nem láttam, nehéz neki most sok szempontból, ahogy nekem is,úgyhogy eleinte őrültem is neki, hogy újra összefújt minket a szél, és elkezdtünk összejárni, tartani egymásban a lelket, jókat beszélgetni. De ez egy idő után átfordult abba, hogy míg én heti egyszer öntöm ki neki a szívem, mert se időm, se energiám az egész napomat panaszkodással tölteni, ő napi szinten azt várja, hogy rendelkezésére álljak, mint lelki szemetesláda, az ő életét éljem, beosztja az időmet, ha véletlen nincs időm vele beszélni/találkozni, átmegy ilyen passzív-agresszív sértődött mimózába. De sokszor még ha ott vagyok vele, meghallgatom, akkor is random besértődik szarságoko, pl. ha nem egészen úgy reagálok ahogy várta, akkor fejemhez vágja hogy nem vagyok elég empatikus, csak magammal törődök, és lehord mindennek, és odeveti hogy "akkor beszélgessük az időjárásról bäszod, másról veled úgysem lehet..." Na, ilyenkor már sírni tudnék! Én mindent megteszek, hogy megértsem őt, lelket öntsek bele, ő meg földbe döngöl, a rohadt életbe már :( Meg ilyeneket rendez le, hogy megérkezek egy hosszú utazásról/melóból holtfáradtan, ő meg ellentmondást nem tűrően közli hogy találkoznunk KELL, alighogy hazaérek már ott toporog a kapumban, és halnal 4ig mondja a magáét, akkor is ha nekem korán kell kelnem :S És még én érzem magam kellemetlenül hogy tiszta kóma vagyok, és alig bírok már figyelni, pofán ásítom stb. Már ott tartok, hogy a sírás kerülget és rettegek akárhányszor rám ír, én meg nem tudok azonnal reagálni, hogy most megint fel fogja-e húzni magát :S semmire nincs időm, energiám, a lakás egy romhalmaz, amikor végre takaríthatnék, akkor gondoskodik róla vagy ő, vagy mások, hogy ne maradjak "program" nélkül :S De nem merem neki megmondani, hogy hagyjon nekem egy kis időt elvonulni, mert muszáj egyenesbe hoznom az életem, utolérnem magam, erőt meríteni, mert akkor én vagyok az önző szemétláda, aki csak a saját életével törődik, közben meg pont hogy egyedül arra nincs időm, mert harmincfelé szakadok. Nem értem, mert ő is dolgozó, értelmes nő, tele ambíciókkal, és állandó programokkal, határidőkkel, de akkor hogy van mégis ideje arra hogy ilyen szinten rám telepedjen? Megbántani semmiképp nem akarom, ahogy említettem, elég nehéz most neki, csak annyit szeretnék elérni, hogy néha hagyjon lélegzethez jutni.

2022. okt. 28. 20:23
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírt mondatokért/hibákért, próbáltam javítani, de elcsesztem valamit, mert nyers verzió ment ki :( Remélem, azért értelmezhető
2022. okt. 28. 20:25
 2/5 anonim ***** válasza:
63%
Hát döntsd el, mennyire fontos ő neked. Lehet most tényleg egy nehéz időszaka van, és jól esne neki, ha többet foglalkoznál vele. Egy panaszkodó ember meg amúgy általában nem arra vágyik, hogy felvidítsák, hanem hogy együttérezzenek vele.
2022. okt. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Ez az ember kőkeményen bántalmaz téged, amire nincs bocsánat, akármilyen nehéz is volt élete, akármin is megy keresztül éppen, és azonnal véget kell vetned a kapcsolatnak. Ezzel a ténnyel szembe kell nézned. A legjobb az lenne, ha elmennél pszichológushoz, mert látszik a leírásban, hogy már rengeteg sebet okozott (nem mersz neki nemet mondani, szorongsz, bűnösnek érzed magad, stb) és ezek életed minden területére, és minden más kapcsolatodra kihathatnak. Akkor is, ha vele már nem beszélsz. A pszichológus abban is segítene, hogy hogyan szakítsd meg vele a kapcsolatot, és lépj túl rajta végleg. Nagyon sajnálom, és kitartást kívánok. Semmi rossz nincs abban, ha a saját szükségleteidet helyezed előtérbe, ezt soha ne felejtsd el!
2022. okt. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dóbd ki
2022. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos ez elég tipikus energiavámpír jelenség. Nem direkt és nem rosszindulatból csinálja, de ez csak még ártalmasabbá teszi, mert sajnálod, szeretnél segíteni és ez érzelmi zsarolássá válik. Te érzed magad rosszul, hogy nem tudsz többet, jobban segíteni neki. Viszont ő nem is valódi segítséget akar. Nem megoldani próbálja a problémáit, hanem csak panaszkodni akar és megértésre, figyelemre, támogatásra vágyik - arra viszont folyamatosan.


Ez ideig-óráig elmegy, de nem lehet a végtelenségig csinálni. Kegyetlenül hangzik, de jobban jársz vele, ha megszabadulsz tőle, mert csak fáraszt, leszív és nem juttok egyről a kettőre. Ha sikerül keretek közé szorítanod, akkor valamennyire megmaradhat a kapcsolatotok, de ha nem képes/hajlandó elfogadni a kereteket és több időt és figyelmet akar, akkor nem marad más lehetőséged, mint teljesen megszabadulni tőle.

2022. nov. 12. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!