Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Sok barát, haver, jó ember...

Sok barát, haver, jó ember vesz körül, akik törődnek velem - én viszont ezt a legtöbbször teherként élem meg. Mi a baj velem?

Figyelt kérdés

Ábrázolom: naponta többször is felvillan a messenger/whatsapp/viberem, és érdeklődnek felőlem, nagy vonalakban elmondják, mi van velük - elhívnak meginni valamit, stb.


Első felocsúdásomban általában nekiállok forgatni a szemeimet, elmotyogok magamban egy "hát ez már megint mi a f-t akar"-t, és valóban, ingerült leszek. Pár percre rá megnyugszom persze, válaszolok, elbeszélgetünk, érdeklődöm én is, de a legtöbb esetben már csikorgatom a fogaimat, hogy mikor hagy már békén az illető. Az invitációkat legtöbbször valami hülye, kitalált indokkal napolom, hetelem, mert - rendben, jól esik, havonta 1-2 alkalommal egy jó beszélgetés - de ha mindenkinek igent mondanék mindig, kb. másból sem állna egy hónapom, aztán kezdhetném elölről az egészet.


Az eszemmel tudom, hogy nagyon szerencsés vagyok, hálásnak kéne lennem a sorsnak (és mindenkinek egyenként), hogy ennyi jó ember vesz körül, ennyien szeretnek, és félek is attól, hogy elvesznek körülöttem ezek a pajtások, emberek - de legtöbbször mégis nagyon terhes dolog számomra a kapcsolattartás. Egyszerűen sok.


Tehát, szerintetek mi a baj velem? Mennyire tekinthető normálisnak ez az érzés bennem?


Nemrég léptem át a 30 éves kort, és minél jobban öregszem, annál rosszabb. Ritka ocsmány, kétszínű képmutatónak érzem magam.



2022. nov. 14. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:
82%

Szerencsé vagy, mert többségünknek nemhogy több, de egy barátja sincs.

Emberi szót is csak a munkahelyen hallunk, aztán a magány, a csend....

2022. nov. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Adhatnál egy párat, nekem meg pont nincs senki, pedig igényelném.
2022. nov. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs baj veled, nem mindenki igényli, hogy sok barátja legyen, de néhányat átpasszolhatnál hozzám, mert nekem egy sincs, mióta átléptem a 30-at.
2022. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából le is írtad a megfejtést. Mert jó, ha van az embernek 1-2 jó barátja, de ennyi már olyan, mint egy kötelességteljesítés. Mindenkinek beszámolni, mindenkit meghallgatni stb.
2022. nov. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szívesen "átpasszolnék" nektek pár jó arcot, bárcsak így működne. Sajnos nem. Rengeteg "munkám" van a kapcsolati tőkémben, aztán, mire ki tudnám élvezni (és most nem az érdek dolgokra gondolok, mint pl. különböző szakmák, ezzel együtt kompetenciák kihasználása), addigra már a hátam közepére kívánom az egészet. Hülye dolog ez az egész, de valószínűleg a 4-es válaszolónak van igaza.
2022. nov. 14. 14:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Én mostanában azért nem szeretek ismerősökkel, haverokkal (nem mintha olyan sok lenne) találkozni, mert rossz életperiódusban vagyok, nem jönnek össze a dolgaim, és marhára nincs kedvem azt hallgatni, hogy ki mennyit keres meg kivel feküdt éppen le. Csak jobban elmegy az életkedvem, hogy más vígan elvan.
2022. nov. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt ajánlanám, hogy állítsd le az értesítéseket, azaz némítsd, és akkor nézd meg, amikor valóban kedved van megnézni és érdekel. Nincs semmi baj veled, fusztráló tud lenni, ha megzavarnak, ez normális szerintem. És olyan gyakran amikor örömmel és érdeklődéssel tudsz az üzeneteid felé fordulni, amikor annak van itt az ideje, akkor meg megnézed, és kedved szerint válaszolsz. Azért értékeld és becsüld meg azokat a kapcsolatokat amik mélyebbek és számodra is fontosak.
2022. nov. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: kiváló ötlet, köszi!
2022. nov. 17. 18:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!