Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nincsenek igaz barátaim?

Miért nincsenek igaz barátaim?

Figyelt kérdés
Általános iskolában nagyon zárkózott kislány voltam ami azt hozta maga után, hogy nem voltak barátaim illetve nem is nagyon kerestem mások társaságát. Azt hittem, hogy ez azért van mert egyszerűen nem jó a közeg ahol vagyok, de beigazolódott, hogy velem van a gond. Művészeti gimibe járok ahol mindenki kicsit elfogadóbb és hasonló gondolkodású mint én és mégis nagyon sokszor azt érzem, hogy egyszerűen nem illek ide se sehova. Volt egy nagyon jó barátai köröm akikről tényleg azt hittem, hogy megtaláltam a csapatomat, de ők is elárultak és már nem is beszélnek velem. Mi a baj velem?

2022. nov. 14. 22:52
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Nekem sincsenek barátaim, sose voltak. Ez van.
2022. nov. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%
Azt mi innen nem tudjuk, hogy mi bajuk lett veled (mi az, hogy elárultak, kinek? A barátkozás megszüntetése nem árulás!), azt csak te tudhatod, ha végiggondolod az eseményeket, meg hogy miket mondtál. Az iskolapszichológus segíthet jó kérdéseket feltenni magadnak. De ha tényleg fogalmad nincs, te is megkérdezheted a volt társaságod legbékésebb tagjától, mondd meg neki, hogy nem érted.
2022. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak suliban lehet ismerkedni :)
2022. nov. 14. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha a barátság ennyire mély sebeket kapott, vagyis kivérzett, akkor talán nem is volt olyan mély mint ahogy azt gondoltad. Persze tudni kellene mi volt a konfliktus forrása, de hacsak nem nyúltad le valaki pasiját, loptad el az aranyhalát, mérgezted meg a házi kedvencét, vagy hallgatsz kis grofót és jollyt, akkor nem tudom elképzelni mi volt a főbenjáró bűnöd, ami miatt nem kaptál feloldozást.

Lapozz, ne sajnáltasd magad, kezdj el új ismeretségeket kötni, járj el szórakozni, szexelj keményen és tanulj jól! "Barátok" jönnek-mennek, de aki tényleg az, az marad, legyél bármekkora se...fej!

2022. nov. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%

Azért, mert ez egy anyagias, érdekközpontú és beteg világ!


Annak van sok barátja, akinek sok pénze van, vagy/és kihasználható valamilyen téren.


De azok meg nem barátok.

2022. nov. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%
5. Velem is eddig csak azert foglalkoztak a Magyarországi baratnőim, de még a velem égy idős rokonaim is (lányok) mert én vagyok a Németországi lány azt csak adok nekkk valamit, most hogy senki nem kapott semmit azota Magyarországrol 1 barátnőm sincs, es a rokonaimra is vonatkozik ez.
2022. nov. 15. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben jártam/járok mint te. Engem a barátaim a munkabeosztásom, majd egy hosszantartó betegség miatt ignoráltak mert nem tudtam velük találkozni jó darabig. Azaz nem is az összes barát, csak a baráti társaság "feje".

Azóta haverkodom sok emberrel de barátokat már nem akarok. Sajnos azt tapasztaltam, hogy lehet akármilyen jó barát, előbb utóbb ellenséges lesz.

Tudom nem ez a normális, és bennem is van hiba mint mindenkiben, de személyes tapasztalatom szerint jobb egyedül nyugodtan, mint magyarázkodni, bizonygatni. És bevallom, nem szeretek alkalmazkodni. A magány néha rossz, de nem rosszabb mint egy újabb csalódás.

2022. nov. 15. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az IGAZ barátság manapság felnőtteknél (de ez már gimis kortól is sokszor igaz) nagyon ritka.


Nekem is van rengeteg haverom, barátom, de az az igazi gyerekkori, szinte testvéri kapcsolat nincs.


Épp nemrég jutott eszembe, hogy pl. szükség esetén (akár csak gyorsan kellene költözni, vagy átépíteni, vagy ilyesmi kis problémákra gondolok, ami megoldásra szorul, és jól jön minél több ember munkája) számíthatnék-e segítségre. Nem hiszem. Tuti írnának, lájkolnának, meg lehet, fel is hívnának egyesek, és gondolnának rám meg lélekben velem lennének... de ténylegesen segíteni senkinek nem lenne ideje, kedve. Családjuk van, munkájuk, életük.


Én megértem, sőt, nyilván én is hasonlóan lennék fordított helyzetben. De szerintem egy IGAZ barát rohanna segíteni.

2022. nov. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!