Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barát vagyok attól,...

Rossz barát vagyok attól, hogy a legjobb barátomat csak a macskája nélkül engedném a házfelújítása idejére ideiglenesen hozzám költözni?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve tart a barátságunk és most ő építkezik, és a háza még csak részben lakható, a hideg idő pedig beköszöntött. Mondtam neki, hogy ő nyugodtan jöhetne hozzám, egyetlen kikötésem van, mégpedig az, hogy kizárólag a macskája nélkül lakhatna nálam.


Eleve nem tartom egészséges dolognak, ha valaki egy állatot tart a lakásában vagy házában. Elég jó a szaglásom és ahány macskás házban voltam, mindenhol éreztem a macskaalom kellemetlen szagát. Ráadásul nálam a vendégszobában antik, családi örökségből származó, fából készült bútor található, amely évtizedeket kibírt sérülés nélkül, nem hagynám, hogy egy macska a karmolászásával tönkretegye azt. A barátom macskája ráadásul még kölyökmacska, még nála is okoz károkat, a kábeleket rendszeresen rágja.


Barátom most neheztel rám, hogy csak macska nélkül engedném, hogy ideiglenesen hozzám költözzön, de véleményem szerint az én indokaim is érthetők, és közel 10 éves ismeretséget követően ő is ismerhetne annyira, hogy mit gondolok a lakásban vagy házban történő állattartásról.


36/F



2022. nov. 21. 20:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is így lenne a legjobb.
2022. nov. 22. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
72%
Igen, rossz barát vagy. Nem a macska miatt, hanem mert itt ventelsz valami csak rátok tartozó kérdésen, ugy hogy öt állitod be mint a negativ rész.
2022. nov. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
71%
Nem szeretek veszekedni, de hiába van lepontozva, a 12-es jól írja. Ha ez a barátság "okés" lenne, nem itt taglalnád a sérelmeid.
2022. nov. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
11%
Igen, mert ha kikéred mások véleményét egy konfliktushelyzetről akkor már csak szar barát lehetsz, ugye? :D Veletek gondolom még sosem fordult, hogy valami történt és akkor elmesélted másnak, hogy “Képzeld ez történt. Szerinted? Mi a véleményed?”. Hagyjuk már. Teljesen természetes dolog. Kb. erről szól az emberek topik. Abban meg a mi “ventelés”, hogy leírja miért nem akar macskát a lakásba. Nem ócsárolta a barátját. Inkább az a nem oké, hogy a barátja most nyomja a lelki zsarolósdit, bűntudatkeltést csak mert jogosan azt mondta a kérdező hogy állatot nem tarthat a házában.
2022. nov. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szerintem jogos a részedről. Nincs esetleg másik barátja vagy egy ismerőse, ahova 'leadhatná' a macskát arra az időre, amíg hozzád költözik?
2022. dec. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!