Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Rossz barát vagyok attól,...

Rossz barát vagyok attól, hogy a legjobb barátomat csak a macskája nélkül engedném a házfelújítása idejére ideiglenesen hozzám költözni?

Figyelt kérdés

Közel 10 éve tart a barátságunk és most ő építkezik, és a háza még csak részben lakható, a hideg idő pedig beköszöntött. Mondtam neki, hogy ő nyugodtan jöhetne hozzám, egyetlen kikötésem van, mégpedig az, hogy kizárólag a macskája nélkül lakhatna nálam.


Eleve nem tartom egészséges dolognak, ha valaki egy állatot tart a lakásában vagy házában. Elég jó a szaglásom és ahány macskás házban voltam, mindenhol éreztem a macskaalom kellemetlen szagát. Ráadásul nálam a vendégszobában antik, családi örökségből származó, fából készült bútor található, amely évtizedeket kibírt sérülés nélkül, nem hagynám, hogy egy macska a karmolászásával tönkretegye azt. A barátom macskája ráadásul még kölyökmacska, még nála is okoz károkat, a kábeleket rendszeresen rágja.


Barátom most neheztel rám, hogy csak macska nélkül engedném, hogy ideiglenesen hozzám költözzön, de véleményem szerint az én indokaim is érthetők, és közel 10 éves ismeretséget követően ő is ismerhetne annyira, hogy mit gondolok a lakásban vagy házban történő állattartásról.


36/F



2022. nov. 21. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem. már az nagy szó, hogy felmerült, hogy hozzád költözzön.
2022. nov. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Mivel a macskája nélkül nyilván nem fog hozzádköltözni, mert nem tud mit kezdeni a jószággal, így tulajdonképpen nem segítesz neki. Ezért neheztelhet valamennyire, még ha jogod is van megtiltani, hogy macskát vigyen a házadba.
2022. nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Metionin ***** válasza:
70%
Nem. Én imádom a macskákat de még a legjobb barátomnak sem ajánlanám fel, hogy költözzön hozzám.
2022. nov. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Igen.

Nem minden macska egyforma, pl az enyém nem bánt semmit, nem rág semmit, jól elvan.

És olyan almot kell választani, meg almos dobozt, ami nem engedi ki a szagokat.

2022. nov. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
11%

A barátság kölcsönös dolog.

Tőled nagy áldozat, ha odaengeded őt... ő milyen áldozatot hoz?

A macskákra nem vagy allergiás? Mert akkor nem kérdés, a közeledbe se mehet.

2022. nov. 22. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy rossz barát, de mivel neki a macska ugyanolyan fontos, mint saját maga, így a segítséged igazából nem segítség.

Megértem az álláspontod és nyilván a te kényelmed a legfontossbb, de neki a macsek ugyanannyira fontos, ezért hiába ajánlod fel a lehetőséget, nem fog tudni élni vele. Patt helyzet.

2022. nov. 22. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Tehát végeredményben nem segítesz neki, de azért kioktatod állattartásból? :D
2022. nov. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%

Eddig 4-ből 3 macskás lakásban éreztem az alom szagot. De érdemes megemlítsem azt az egyet, ahol soha! Mert ha egy helyen lehetséges, akkor az összes többin is az volna.

Ha a barátodnak te vagy az egyetlen lehetősége, akkor érdemes volna valami kompromisszumon elgondolkodnod.

2022. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
81%

Nem vagy rossz barát, de nem segítesz rajta.


Kb olyan, mintha azt mondanád, a gyerekét ne vigye oda (igen, egy kisgyerek sokszor nagyobb rumlit csinál, mint egy macska).

2022. nov. 22. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%

Egyáltalán nem. Eleve opcionális, hogy felajánlod költözzön hozzád vagy sem. Szerintem egy szép gesztus felé, hogy segíteni szeretnél. Nyilván lehetnek kikötéseid, én például pofátlannak tartom hogy még ő diktálná a feltételeket azon felül, hogy eleve egy nagy szívességet tennél neki. Hogy hozzád költözzön eleve nem lehet egy elvárás, szóval min sértődik meg. Ha neki nem felelnek meg a feltételek, akkor egyszerűen mondjon nemet és keressen más lehetőséget. Milyen alapon puffog, sértődik meg?


Az meg a másik fele, hogy én sem engednék állatot a lakásomba. Főleg antik bútorok közé. Most függetlenül attól hogy mennyire büdös az alom, szerintem nem higiénikus. Volt már, hogy felmentem valakihez és hát hogy is mondjam éppen romantikus pillanatainkat kezdtük élni erre olyan büdöset szart másik helyiségben a macska, hogy megmaradni nem lehetett. Ő meg rohant el valami szagtalanítóval befújni az egészet, elég gáz volt. Arról nem is beszélve, hogy ott kapirgál a pisiben, kakiban, a feneke is olyan aztán meg ugrál fel mindenhová meg összejárkálja a lakást. Kicsit olyan mintha elmennék nagy dologra wc-re, még csak ki sem törlöm a fenekem, miután lehúzom kézzel még kicsit lekaparom ami ott maradt aztán mit aki jól végezte a dolgát csupasz seggel leülök valahová, meg összefogdosok mindent. Akinek ez oké az tartson macskát felőlem, csak ne az én házamban! Amúgy ha te rugalmas vagy ahhoz hogy felajánlod ott éljen, akkor ő is lehetne annyira rugalmas ha most tényleg ezen múlik hogy megfagy-e akkor átmenetileg elhelyezi a macskát máshol. Ismerősnél, barátnál, vagy vannak macska örökbefogadó csoportok, ahol simán van aki átmenetileg vállalná hogy nála legyen a cica, mert imádják őket. Még rossz dolga sem lenne.

2022. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!