Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit csináljak ha a barátaim...

Mit csináljak ha a barátaim nem tisztelik a vallásomat?

Figyelt kérdés

Soha nem prédikálok nekik vagy hasonlók de mikor feljön a téma és kiderül, hogy keresztény vagyok akkor mindig mondják, hogyhogy tudok hinni ilyen hülyeségekben meg egyből olyan kérdéseket tesznek fel, mint például, hogy akkor én most nem szexelek-e meg ilyenek.


Nem szeretném letagadni a hitem de ha felvállalom akkor pedig megszólnak miatta.


Esetleg vannak itt olyanok akik hasonlók akik hasonlót éltek vagy élnek át?


Válaszokat előre is köszönöm!



2022. dec. 1. 00:06
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Esetleg vannak itt olyanok akik hasonlót éltek vagy élnek át?*
2022. dec. 1. 00:07
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Ilyenkor csak annyit szoktam mondani, hogy "lapozzunk". Nálam bevált.
2022. dec. 1. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ilyen emberek csak addig legyenek a barátaid, amíg nem szólnak úgy, amit leírtál.


A szexelős kérdés egy dolog, hogy birizgálja az ember fantáziáját, azzal szerintem nincs gond, ha vagytok olyan közel. Azonban lehülyézni azt, amiben te hiszel, amiben milliárd ember hisz, az parasztság. Fenntartom a lehetőséget, hogy létezhet Isten, de túlzottan nem hiszek benne. Anno amikor - jó gyorsan - kiderült (hamar) az osztálytársnőmről, hogy vallásos, egyszer sem hülyéztem le. Nem vagyok rest mostani, hogy szerintem máshogy van, azonban hozzáteszem, hogy nincs kőbe vésve az "igazam". Megtérni nem fogok, de azt igenis tiszteletben tartom, hogy a másik hisz valamiben. Nincs benne semmi rossz, sőt örülök, ha kap fentről segítséget, választ, akármit, ha tényleg van. Kerültük a témát, ha meg kérdeztem tőle, ami akár lehet olyan hülyeség, mint a szexelős, akkor sem tiszteletlenül, csak egy hülyén hangzó kérdést nem tudok nem hülyén hangozva feltenni, de ettől még tisztelettel hozzá igen.

2022. dec. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban a barátaid lennének akkor tiszteletben tartanák a vallásodat és előtted nem beszélnének rólad neked bántó módon. Meg kellene velük értetned, hogy ez téged sért. Nem kell egyetértsenek veled, csak akkor hanyagolják ezt a témát!

Egyszer kérdezd meg tőlük, hogy tudják-e, hogy Einstein is erősen Isten hívő keresztény volt?

Egy másik tudós mondta nem túl régen, mikor tőle is ezt kérdezték egy riportban, hogy tudósként hogyan hihet Istenben, hasonlókban, hogy pont amiatt, mert tudja hogy milyen bonyolult az élet kialakulása. Valóban létrejöhetett véletlenül is az élet és kialakulhatott magától is mindaz ami itt van a Földön, de ennek valószínűsége pont olyan kicsi, mint elvárni egy tornádótól, hogy úgy fújja össze a szemetet, hogy abból egy működőképes repülőgép legyen.

Kereszténynek lenni nem azt jelenti, hogy szerzetes vagy és mindig betartod a 10 parancsolatot meg minden vasárnap templomba jársz, hanem hogy törekszel arra, hogy megfelelj azoknak a parancsolatoknak és helyesen élj.

Nézd és hallgasd meg a srácokat ezen a videón, kicsit hasonló dolgokról beszélnek és ők értenek is hozzá:

[link]

2022. dec. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%

Egyetértek az előzőekkel.

Ezek nem barátaid, csak te hitted róluk ezt.


Egy jó tanács: járj el a gyülekezeted rendezvényeire, ismerkedj ott fiatalokkal. Velük barátkozz, ők biztos nem így fognak viszonyulni hozzád.

2022. dec. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%
Jobb ha nincsenek olyan világi barátaid, akik gúnyolódnak a hiteden. De ha van egy-kettő, akkor az a legjobb ha úgy élsz, hogy irigyelhessenek a szakmai vagy magánéleti sikereid miatt. Így nem kell magyarázkodnod, mert a sikereid magukért fognak beszélni. A hívő ember azzal tud legjobban bizonyságot tenni a hitetlenek előtt, ha az élete példaértékűen sikeres.
2022. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

#6 Ez egy fiatal társaságban nem jó megközelítés, mivel sokan még nem jutottak el oda, hogy megértsék miről is szól a vallás vagy a hit egyáltalán.

Én is olyan közegben nőttem fel ahol bár lenézően soha nem volt szó a vallásról, de fel se merült, hogy talán lehet azoknak is igazsága akik hisznek Istenben. Még egyetemistaként is csak a megismerés vágya vitt rá, hogy többféle vallással ismerkedjek csak történelmi szinten, holott volt addigra már konkrétan bevonult krisnás szerzetes középiskolai osztálytársam, muszlin hívő barátom és a párom is katolikus volt, nem templomba járó, de hívő. El kellett érnem oda, hogy átéljem a gyermekem "létrejöttét" azt hogy megjelenik egy új élet a terhesség alatt és megszületik, hogy megértsem, van valami több mint amiről addig beszéltünk.

Éppen azzal válhattam hívővé, hogy a párom nem próbált meg befolyásolni, és rábeszélni olyanra amit nem értettem még. De persze ehhez kellett hogy én meg ne próbáljam meg neki magyarázgatni, hogy nincs is Isten, a tudomány van csak, hisz mindketten mérnöknek tanulunk éppen.

2022. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ilyen barátok nem igazi barátok. Szakítsd meg velük a kapcsolatot, mert a barátok tisztelnek, elfogadnak és kiálnak melletted, mindegy mit csinálsz, mit mondasz vagy hogy nézel ki.
2022. dec. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#2

Nálam nem, sajnos.


#3

A gond az, hogy az osztálytársaimról van szó tehát nem éppen egy cserélhető közeg.

A kérdésekkel meg az a gond, hogy ha válaszolok rá akkor vicc tárgy leszek.


#4

Ha nem vesszük, hogy az általad leírt példák nagy része nem igaz (pl. Einstein nem volt keresztény, sőt) akkor sem hiszem, hogy jó lépés neki állni érvekkel alátámasztani a hitemet mikor éppen csak az a lényeg, hogy egy jót nevessenek rajtam. Szerintem csak rosszabbul sülne el, hogy ők "vicceskednek" én meg komolyan veszem.


#6

Igyekszem.


#8

Osztálytársaim úgyhogy képtelen vagyok velük el lenni valahogy.

2022. dec. 1. 18:00
 10/13 A kérdező kommentje:
És mindenki válaszát köszönöm!
2022. dec. 1. 18:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!