Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért nem hajlandó a legjobb...

Miért nem hajlandó a legjobb barátnőm tenni a mentális egészségéért?

Figyelt kérdés
Ő a mindenem, olyan mintha a testvérem lenne, ezért nyilván törődök vele és próbálom támogatni. De iszonyatosan leterhelnek a mentális problémái, amiket velem oszt meg mert mással nem igazán tudja. Nekem is sok problémám van, mint mindenkinek, nincs energiám arra, hogy valaki másét is megoldjam. Hiába kérem, hogy menjen el terápiára, vagy legalább interneten nézzen utána hogy lehet ezeken a dolgokon segíteni (depresszió, anorexia), vagy vegyen egy könyvet, AKÁRMI, semmit nem tesz. Hónapok óta megy ez és SEMMI javulás, semmi erőfeszítés. Egyszerűen nem értem, hogy ha felismerte, hogy baj van, akkor miért nem tesz érte, hogy megoldódjon. Egyszer már mondtam neki, hogy én ezt nem bírom hallgatni, és elkezdett guilt trippingelni, mondván régen nem ilyen voltam, régen támogattam és megértettem volna. Mi az istent csináljak? Nem akarom elveszíteni, de nem is tudom ezt tovább csinálni.

2022. dec. 4. 12:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%

Azért, mert csak panaszkodni és sajnálatni szereti magát, nem akarja megoldani, hiszen akkor nem szánná senki.


(Üdv.: Egy volt anorexiás és depressziós, aki tett valamit magáért és tünetmentessé vált)

2022. dec. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Valószínűleg szakember segítségére lenne szüksége.
2022. dec. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
18%

Mert valószínűleg depressziós és egyszerűbb neki "nyavalyogni" és másra akaszkodni, mint tenni magáért. De nem írtál semmit arról, hogy mi az ő konkrét baja? Panaszkodik? Lehúz a rosszkedvéével? Mit csinál konkrétan?


Nyilván nem veled van a baj, én megértem. Megterhelő lehet olykor egy ilyen ember, nem szabadna teret adni annak, hogy lehúzzon.

2022. dec. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
#3 Írtam, hogy depressziós és anorexiás. Például olyanokat mond nekem, hogy már hullik a haja az anorexiától, meg hogy egész nap csak 1 kekszet evett. Ilyen nyomasztó megjegyzéseket (panaszkodást?) szúr be a beszélgetésbe, amik elrontják az ember jó kedvét. És akkor próbálok empatikus lenni, hogy jaj nagyon sajnálom, biztos nagyon nehéz, stb, de igazából szerintem a falnak is beszélhetnék... Ha tanácsot próbálok adni, azt meg se hallja.
2022. dec. 4. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Elkerülte a figyelmem. Elnézést.


Nem enne, ha javasolnád, hogy mennyetek el valahova közösen kajázni vagy valami programra pl mozi vagy ilyesmi? Így talán kevesebb ideje lenne keseregni. De egyébként a szülei tudnak erről? Bár nem tudom hány évesek vagytok.

2022. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

"Ilyen nyomasztó megjegyzéseket (panaszkodást?) szúr be a beszélgetésbe, amik elrontják az ember jó kedvét."


Pont ez a lényeg. Azt akarja, hogy figyelj rá és sajnáld meg.



"És akkor próbálok empatikus lenni, hogy jaj nagyon sajnálom, biztos nagyon nehéz, stb"

Ezzel pedig a barátnőd el is érte a célját!


Nem ilyeneket kell mondani, hanem le kell teremteni, hadd gondoskodjon el rajta: "gratulálok, így kell beledögleni!"

vagy arra, hogy hullik a haja, nem jön a havija: "ügyes vagy csajszi! Rendbehozni viszont már nem fogod tudni innentől kezdve a tested!"


Hátha időben észbe kap. Bízzunk benne. Az anorexia nem vicc. Maradandó kárt okozhat vele magának.


5-nek:

"Nem enne, ha javasolnád, hogy mennyetek el valahova közösen kajázni vagy valami programra pl mozi vagy ilyesmi?"


Aki anorexiás, depressziós, nem fog elmenni. Kajálni azért nem, mert úgysem eszik, mozizni meg azért, mert nem fogja élvezni.

Ha mégis rábólint a programra, akkor csakis azért lesz, hogy minél többet panaszkodjon.



A legjobb módszer egy ilyen embert helyretenni, ha alaposan megmondod neki a frankót. Igen, meg fog sértődni. Igen, sírni fog. Igen, egy darabig nem fog veled beszélgetni, keres más lelki szemetesládát, akinek p1csoghat.

De kicsit később, ha több esze van egy raklapnál, akkor be fogja látni, hogy igazad van.

Ha gondolod, beszélek én is vele nagyon szívesen. Bár én sosem panaszkodtam senkinek a betegségeim idején, tudom mi játszódik le a barátnőd fejében.


(1. válaszoló voltam)

2022. dec. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

> régen nem ilyen voltam, régen támogattam és megértettem volna


"Igen Klára, de mostanra belefáradtam. Szeretlek, de nagyon megvisel ezt hallgatni, és a tehetetlenség érzés, hogy nem tudom hogy hogy segítsek rajtad, miközben látom, hogy szenvedsz!"


Esetleg vegyél neki könyvet a témában. Sok van már a depresszióról, tudományos, buddhista, én pl. haszonnal forgatom Korbtól a Felfelé a lejtőn-t.

Vagy keress neki pszichológust és küldd el neki, hogy megnézze a honlapját, kicsit szokja a szitut.

Ha már látod, hogy hajlik, hogy elmenjen, akkor ajánld fel, hogy szívesen elmész vele az első alkalomra.

Vannak csoportok is, ahová lehet csatlakozni. PL. aca.hu, vagy ha fővárosi, akkor a Tündérhegyen is van, de oda kell beutaló a kerületi pszichiátertől.

50f

2022. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2022. dec. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!