Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elviselnéd ezt a legjobb...

Elviselnéd ezt a legjobb barátodtól?

Figyelt kérdés

Két legjobb barátnőm van,az egyikkel programokat csinálunk,egyszer az egyikünk fizet máskor a másikunk.Ha látok valamit ami szerintem neki tetszene akkor megveszem és ez fordítva is így van.

Egyszer egyikünk megy autóval majd a másikunk.

Viszont a másik barátnőm, hát vele sosincs közös program,nem jön el csak én megyek, ha eljön akkor is nekem kell érte menni mert ő nem szeret vezetni.

Nagyon kényelmes,mindig hozzá kell igazodni, ritkábban is találkozunk.Én nem teszek közöttük külömbséget,ha születésnap vagy karácsony ugyanúgy választok mindkettőnek ajándékot,figyelek rá mit szeretnek és ez az első számú lánnyal kölcsönös de ez a másik..most nem érkezett meg az ajándékod,sérült a csomag,nemtudom hová tettem.

És ha valami csoda folytán viszonozza az ajándékot amit tőpem kapott akkor is felesleges dolgot kapok tőle,gyerekeset ami már nem nekem való és bár 20-22 évesen még örültem az unikornisos cuccoknak így 30 felé már nem igazán.Ez nem a pénzről szól, mert számomra az a legjobb az ünnepekben,hogy mindenkinek megtaláljam a tökéletes ajándékot viszont már kezdenek gyanúsak lenni a kifogásai.Mit kellene tennem, hogy észrevegye magát?



2022. dec. 8. 16:42
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Nem, de ha tényleg ő az egyik legjobb barátom, akkor megbeszélném vele. Ha neki gondot okoz mondjuk az ajándékozás (akár az anyagi része miatt, akár azért, mert nem szereti), akkor nekem az is jó lenne, ha megegyeznénk, hogy vele egyáltalán ne csináljuk, de akkor kölcsönösen vagy csak nagyon jelképesen. Ha amúgy jó barát, nem akarnám egy ilyen miatt megszakítani a dolgot, de érthető, hogy téged zavar, hogy nem viszonozza ezeket. Engem is zavarna. Arra ne várj, hogy majd magától megváltozik, mert ha eddig nem tette, ezután se fog.
2022. dec. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért a legjobb barátnőd, ha a barátságotokért csak te teszel?
2022. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Most ezeken a felszínes dolgokon kívül, mint ajándék, meg hogy ki megy a másikért autóval, milyen a kapcsolatotok?
2022. dec. 8. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 he84 ***** válasza:
52%
Hmm, hát csak ezek miatt lehet, hogy nem kéne a barátságot megszakítani. Az viszont nem a legjobb, ha te viszonzásképp elvárod tőle, hogy ő is ajándékozzon neked, csak mert te adtál neki ajándékot. Nem illik az ilyet, főleg ha tudod milyen a másik, nem kéne rákényszerítened. Nem viszonzom én se mindig egy barátomnak, mégis elfogadja, neki mindegy valóban (mindig őszinte velem és én is vele) és nincs felesleges sértődés, barátság kérdésbe vonása se. Ha pedig valaki ad neked egy ajándékot, azt inkább értékeld és ne leszóld. Vagy pedig finoman, de őszintén beszéld meg vele, hogy ez neked már nem annyira kell és hogy máskor beszéljétek meg mit kérsz tőle ajánékba. Én is ha a barátom ajándékozni szeretne, akkor általában megbeszéljük mit szeretnék és ha meg tudja venni, akkor megveszi szívesen. Persze ha nem azt venném, amit te szeretnél, akkor ne kelljen mindenképp adnia semmit se. Illetve ne csak egyfélét adj meg neki, hanem mondjuk 3-4 féle ajándék jelölést, hogy azok közül valamelyik lehet.
2022. dec. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!