Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nekik miért nem fontos a...

Nekik miért nem fontos a közösségben kicsit is részt venni?

Figyelt kérdés

Középiskolában, és most egyetemen is ezt tapasztalom. Az osztályommal régen próbáltunk programokat szervezni, de a fele passzív volt, nem akarta...diákprogramokra szintén ez volt jellemző, panaszkodott a diákság hogy nincs program, de ha volt, arra nem jöttek el.


Egyetemen a covid miatt tök nehéz volt barátkozni, tavaly szerveztem több találkozót is, sok alkalom volt sikeres! de még mindig van egy csomó olyasvalaki, aki szrik bele a közösségbe. Volt, aki csak miattam jött el, mert engem kedvelt...

Én értem hogy nem kell mindenkivel jóban lenni, nekem is megvan a saját baráti köröm. Nem is erőltetem ezt. De a többségnek miért nem fontos hogy a közeg, ahova jár, ismerős és komfortos legyen? Nem jobb emberileg is körbevenni olyanokkal magad akik nem tök idegenek? Pár alkalommal lazán iszogatni és beszélgetni?


Szerintetek miért?


És nem, nem kell mindenki hogy a barátunk legyen. Sőt. Csak szimplán nem értem miért utasítják el, ha nem is látták milyen igazán egy adott ember



2022. dec. 9. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Engem sosem vonzottak az ilyen dolgok, amiből lehetett mindig ki húztam magam és amire mégis elmentem nem jól végződött és negyvenszer azt kívántam, hogy bár ne mentem volna. Sosem érdekelt, hogy meg ismerjem a körülöttem lévőket meg stb. Engem taszitanak az ilyen dolgok mert atom introvertált vagyok.
2022. dec. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolgot nem veszele figyelembe. Nem vagyunk egyformák. Oké, neked ez jó. Másnak meg nem. Nem atomfizika.
2022. dec. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
talán mert nem mindenki turbórextrovertált hülyegyerek aki ha 5 percig egyedül van már depressziós lesz
2022. dec. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek megy az ilyen fiatal korban (meg valakinek idősebben se), hogy részt vegyen egyedül egy olyan programon, ahol senkit sem irmer, de szocializálódni kell.

Ha a tizenéves, vagy a huszonpáréves énem hívtad volna, én is nemet mondtam volna, nagyon durván szorongtam az ilyen helyzetektől. Mostanra "kinőttem", konkrétan leszarom, ki mit gondol, de hosszú út ide eljutni. Nem "szarnak bele", hanem tartanak tőle. Nem kellene erőszakosnak lenned, nem mindenki gondolkozik és működik úgy, mint te. Kicsit ördögi kör ez, mert nem megy könnyen a barátkozás, ezért nem barátkoznak, ezért nincsenek barátaik az adott közösségben, akik támogatásával már tudnának menni... De ebből nem lehet csak úgy kilépni egyik napról a másikra, itt minden ember a maga harcát vívja.

2022. dec. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!