Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Akik folyamatosan új emberekke...

Akik folyamatosan új emberekkel barátkoznak, az miért van?

Figyelt kérdés
Szóval én nagyon introvertált ember vagyok, sosem volt sok barátom, azok is ők kezdeményeztek felém. Nincs is igényem sok barátra, 1-2 elég, akivel elmenjek néha ide-oda, szívesebben töltöm az időt egyedül. Viszont ismerek pár embert, akik imádnak barátkozni, folyamatosan új barátokat "gyűjtenek". Már így 40 felé is, mindig újabb és újabb emberek kerülnek az életükbe. Gondolom pár régebbi meg lekopik. Tőlem ez hihetetlenül távol áll. Valaki, aki ilyen személyiség, meg tudná magyarázni, hogy ez miért van? Pl. akartam barátkozni egy helyi nővel, amikor ideköltöztünk. Megpróbáltam mindent, hogy jó barát legyek, de ő így tűnik, ahelyett, hogy engem keresne és velem szervezne dolgokat, újabb és újabb emberekkel ismerkedik meg. Neki sincsenek "régi" barátai itt, hasonló időben költöztünk ide. És nem akaszkodtam rá egyáltalán vagy ilyesmi, tiszteletben tartottam minden szempontból, kedves voltam, illedelmes, próbáltam szórakoztató lenni, áthívtam ebédre a párjával, felajánlottam segítséget, stb. Volt egy közös ismerősünk, úgy tűnik, őt is "elhanyagolta". Az ilyen embereknek unalmasak lesznek a régi barátok, vagy miért csinálják ezt, hogy nem a régi emberekkel próbálnak kapcsolatot tartani, hanem mindig újabbat keresnek? Van egy régi gyerekkori barátom, ő is hasonló típus, mindig újabb és újabb embereket szerez, pedig lassan 40 éves. Gyerekkorom óta néha megjelenik magától, amikor épp olyan kedve van, aztán megint eltűnik évekre. Azért vettek kutyát, hogy tudjanak ismerkedni a környéken. 😀
2022. dec. 26. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mert vannak emberek, akik igénylik az állandó társaságot, azt hogy minél több embert ismerhessenek, nem vagyunk egyformák, nekem se tetszik az az életmód, de elfogadom hogy vannak ilyenek
2022. dec. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En is introvertalt vagyok, ennek ellenere altalaban uj barataim vannak. En munkahelyen szoktam baratkozni, ott meg jonnek-mennek a kollegak, illetve neha en valtok munkahelyet, szoval folyamatosan vannak uj emberek eleve a kornyezetemben. Altalaban addig tart egy baratsag, amig egy helyen dolgozunk. (Annak ellenere, hogy akikkel tenyleg joban leszunk, nem a munka az egyetlen kozos pont bennunk.)

Nalam ez pl azert mukodik igy, mert en keptelen vagyok energiat fektetni ezekbe a kapcsolatokba, ha nem latjuk egymast minden nap, nem keresem oket online. Itthon mas dolgokkal vagyok elfoglalva. Ettol meg ezek jo baratsagok, amig tartanak, de igenyem sincs arra, hogy valakire azt mondjam, hogy na o 10 eve a legjobb baratom.

2022. dec. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ez nem döntés kérdése, csak zajlik az élet és valamerre visz. nekem tök sokáig pár barátom volt és most meg lett egy csomó ismerettségem. fura dolog ez.
2022. dec. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az, hogy új embereket ismerek még és barátkozni próbálok, még nem jelenti szükségszerűen azt, hogy a régi barátaimat törlöm az életemből. Ettől persze még előfordul, hogy vannak, akik ilyen vagy olyan okból lemorzsolódnak.

Én egyébként azért szeretek rendszeresen új emberekkel barátkozni, mert a lehetőséget látom ezekben az ismerkedésekben. Sose tudhatom, hogy melyik embertől milyenfajta élményt, tapasztalatot, szép emléket fogok kapni, ami akár életreszóló is lehet számomra. Szeretek úgymond kísérletezgetni.

Persze nem mondom azt, hogy ezek a barátkozások mindig jól sülnek el. Elő szokott fordulni, hogy valakivel nem működik a kémia és nem egymást keressük, de ki tudja, lehet, hogy a következő ember épp a legerősebb lelkitársam lesz. Csak akkor tudhatom meg, ha próbálkozok.


29/F

2022. dec. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Őszinte leszek, sok embernél egyszerűen nem érzem azt, hogy meglenne kettőnk között a szikra. Valahol hasonló dolog a barátság mint a párkapcsolat olyan szempontból, hogy van egy többlet, többet jelent a barát mint egy átlag ember.


Van ismerősöm aki lógna velem, lenne a barátom, de én nem akarok velük barátkozni, pont ezért mert nem érzem azt, hogy velük akarnám a mindenhova mindig együtt megyünk kötöttséget.


Alapból elvagyok egyedül. Igénylem persze a társaságot is, de inkább a programokat, meg néha leülünk együtt kajálunk, ilyesmi. Nem halok bele abba sem ha nem tart 10 évig egy barátságom.

2022. dec. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Van egy magat introvertaltnak mondo ismerosnom o is mindig mondja nem banna ha tobb uj emberrel ismerkedne es nala amiatt hogy rossz hangulatai miatt szereti ha tarsasag veszi korul.De az a baj,ha van lehetosege akkor valogat...es ez nem korrekt,mert siman lepasszol mast.
2022. dec. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!