Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Megszüntetnétek a találkozások...

Megszüntetnétek a találkozásokat, ha a barátnőtök így viselkedne?

Figyelt kérdés

Nemrég áthívott, hogy legyünk ketten, a párja otthon lesz, de nem velünk. Ritkán lehetünk ketten, elvileg nagyon vártuk. Viszont nem úgy tűnt, hogy tényleg velem akarna beszélgetni, folyton kiment, hívogatta a párját be, aztán nekem duzzogott folyton, hogy miért nem akar vele lenni, meg milyen jól érzi magát nélküle a szomszéd szobában. Sokszor ment ki, csak hogy b.sztassa valamivel. Igazából nem sikerült semmit csinálnunk kettesben, vagy pl. valamit megbeszélni, amit telefonon nem annyira lehet. Nem ez az első, a végén már morcos, hogy a barátja nem jön be hozzá, én pedig kellemetlenül és útban érzem magam.

Egyelőre nem mondtam el, mert van most egy elég nagy gondja, amit nem akartam tetézni, így viszont azt kaptam meg, hogy én nem megyek a pasim nélkül sehova, mindig vele akarok menni. Pedig amúgy nem, mi nem vagyunk egymásra tapadva. Hozzá viszont nem szeretnék már menni, és így én lettem a hibás.

Amíg nem sikerül megbeszélnem vele, nem találkozunk, így döntöttem. Igazából inkább véleményekre vagyok kíváncsi, hogy más találkozna így, vagy sem?



2023. jan. 6. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy barátnőm akinek mikor párja lett az összes találkozónkra elhozta őt is magával. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, nem is nagyon kerestem utána a társaságát személyesen. Maradt a telefon, internet.
2023. jan. 6. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyik barátnőm ugyanezt csinálta, és még mondta is, hogy a párja várja el, hogy mindig ott legyen ő is. Később kiderült, hogy erről szó sem volt, legalábbis a párja gond nélkül ment a saját barátaival találkozni... ellenben mi a barátnőmmel, akik amúgy szó szerint kisiskolás korunk óta, vagyis már több mint 30 éve ismerjük egymást, nem találkozhattunk kettesben.

Elegem lett, mondtam, hogy bár tényleg bírom a párját, nekem akkor is ez a barátság így már nem olyan, hogy SOHA nem tudunk ketten beszélni. Nem azt mondtam, hogy alapvetően a sráccal lenne a gond (tényleg nem), és felőlem lehetünk vele is többször, csak ne mindig.


Végül szerencsére megértette, így most kialakult egy olyan egyensúly, ami már nekem is megfelelő.

Te nem tudsz vele erről őszintén beszélni?

2023. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, pillanatnyilag mennyire erőltetném a találkozást, inkább úgy mondom, hogy a barátságot nem engedném el.


Pl egy gyerekkori barátomnak volt egy nagy szerelme huszonéves korunkban. A srác teljesen eltűnt a térképről, nem lehetett elérni, állandóan a csajjal volt. Távkapcsolatban éltek, és a csaj elvárta, hogy a srác ott üljön a skype mellett amikor ő is, emiatt még akkor is nehéz volt találkozni, ha külön voltak.


Sokat duzzogtunk akkor a gyerekre, de annál sokkal jobban szerettem, hogy emiatt ne álljak vele szóba. Gondoltam, valahogy majd lesz, örökre nem mehet ez a kreténség. Nem is ment így örökre. Arra az időre valóban meggyengült a barátság egy kicsit, de igazából ez neki is egy fejlődési folyamat volt, ahogy nekünk is. A régi barátságok szerintem értékesebbek annál, hogy ilyen kilengések miatt feladjuk.

2023. jan. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak úgy találkoznék vele, ha nincs ott a pasija.
2023. jan. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Beszéljétek meg a találkozót egy kávézóban es meg van oldva.
2023. jan. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A barátságot én sem szeretném elengedni.

Az viszont biztosan nem megoldás, hogy kávézóban találkozzunk. Ez elég nagy visszaesés lenne, korábban ennél jóval nagyobb igényünk volt a közös időre. Pl. közös utazás, programok, ottalvás stb. Most viszont valami változott. Mérges vagyok emiatt, mert nekem nehezebb megoldani a találkozást (nekem már családom van).

2023. jan. 6. 20:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Felnőttetek.
2023. jan. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jópár éve felnőttünk, eddig ez mégsem volt gond.
2023. jan. 6. 21:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Neki már gond.
2023. jan. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!